Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   16-02-18 08:47

Здравейте, любители и професионални фотографи! До сега не ми се е налагало да пиша тук, но се появи проблем и ето, че го правя, за да ми дадете мнение и съвет какво да правя?
От 6-7г имам въпростият обектив (Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di Macro Lens),не съм го и използвал толкова много. Просто си седеше в чантата около 3г, защото ми се роди дете и спрях със снимките. Ползвах го, като начинаещ на Nikon D90, и всичко вървеше добре. Докато един ден след тази пауза от близо 3г, но реших да снимам отново с него. И тогава разбрах, че го няма автоматичният фокус. Викам си... може би, защото и апарата е вече стар, така и така бях решил да сменям тялото с по-ново и взех Nikon D7500. С него също не сработи обектива. Вече разбрах, че проблемът е в самият обектив.
Въпросът ми е... заслужава ли си да ремонтирам мотора на обектива или да си карам с него само на ръчен фокус?
Извинявам се ако съм задал неподходящ или глупав въпрос, но не знаех къде другаде да питам!
Останете със здраве![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: santuco   
Дата:   16-02-18 09:04

Сигурен ли си че е мотора? Да не се окаже от контактите на байонета.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   16-02-18 09:11

Не зная какъв точно може да е проблема, но така ми казаха за мотора. Не зная, къде в София може да ми го погледнат. Поне да имам представа, може ли да се оправи и колко ще струва?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: kvakioh   
Дата:   16-02-18 09:17

В сервиза на Тамрон в София до Руски паметник. Иначе може да е всичко като проблем или изобщо да не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: anjsan   
Дата:   16-02-18 09:26

Заслужава си да се ремонтира , това е хубав обектив от най-добрите на Тамрон . Аз го имам също и съм много доволен .

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: baron_barbaron   
Дата:   16-02-18 13:41

Аз лично бих опитал първо да почистя контактите на байонета. Отделно сигурен ли си че твоята версия е с вграден мотор. Има го и без ! Ако е от версиите без, може да е проблем със зацепването на "отвертката". Може да опиташ също и няколко пъти да прещракаш гривната напред назад, за да почистиш евентуални окисления по микроключето, което следи в какво положение е гривната. Ако е с мотор същото но с копчето за пускане на АФ. Без да твърдя нищо, просто давам идеи :) Успех!



Публикацията е редактирана (16-02-18 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: colorphoto   
Дата:   19-02-18 05:23

Хубав е обектива и го занеси в сервиза на Руски паметник да го види Пепи техника а той ще ти каже какъв е проблема - услужлив човек е.

Като купувате техника защо още при покупката не се интересувате къде са оторизираните за нея сервизи?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   22-02-18 17:56

colorphoto, може ли някякви координати и телефон, къде точно на Руски паметник да намеря Пепи тихника? Наистина, когато го купувах, не съм мислил за това, къде може да се ремонтира при евентуален проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   22-02-18 18:06

Също така бих искал да попитам, може ли да продам обектива с този проблем? Дали изобщо ще има някой кандидат, който да го вземе без автофокус? Като цяло обективът си е нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: Pavlov   
Дата:   22-02-18 18:55

Всичко може да се продаде, зависи от цената [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: sirkhann   
Дата:   22-02-18 20:22

За безогледалка или филмов апарат - винаги! [smilie5] С ръчно управление на блендата ли е?



Публикацията е редактирана (22-02-18 20:22)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   22-02-18 20:37

В момента вече е с ръчно управление. Мога да пусна и снимки, за да го видите. За макро е трепач с ръчен фокус, но аз искам да снимам портрети и за това мисля да го продам и да взема 50мм 1.8

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: Pavlov   
Дата:   22-02-18 21:17

Пусни снимки - но в обява, в Базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   22-02-18 21:34

Пуснал съм снимки и обява в базара. Ако е позволено, ще поставя линк тук - https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=105639



Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: sirkhann   
Дата:   23-02-18 12:01

Няма пръстен за бленда :(

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: baron_barbaron   
Дата:   23-02-18 12:25

Колега.. КАто гледам снимките, това е версията без мотор. Използва мотора на тялото.. Сигурен ли си, че си цъкнал лостчето на тялото за AF ? То прибира "отвертката" назад. пример

Отделно ако там не си с грешка, опитай да включиш АФ на обектива, докато не е на тялото и да завъртиш това нещо от снимката.. Без да прилагаш сила, съвсем лекичко опитай да го завъртиш
http://www.kenrockwell.com/nikon/images1/af.JPG



Никак не ми се вярва да се прецака от стоене.. Не е невъзможно, но все пак малко вероятно.



Публикацията е редактирана (23-02-18 12:35)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Tamron SP AF 90mm f/2.8 Di
Автор: nerio   
Дата:   23-02-18 13:19

baron_barbaron: Да, използва мотора на тялото. Преди го използвах на D90, сега на D7500, но отново не реагира, AF е включено. Това на обектива не съм го въртял, защото не му разбирам. Днес го занесох на сервиз, да видим какво ще ми кажат. Ще чакам да се обадят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »