Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ggospodinov   
Дата:   13-02-18 15:09

Здравейте, колеги!

Начинаещ съм във фотографията и рещих да си купя първия DSLR апарат. Колебая се между два модела- Nikon D3400 и Canon D1300.
Като всеки начинаещ "фотограф" ще снимам всичко и за това си мисля че китовският им обектив 18-55мм ще свърши работа.
Парите, които съм предвидил са между 800-1000лв. Ако някой може да ме насочи какво да избера и има по добри предложение, ще съм му много благодарен.

Благодаря отново и лек ден!


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: nsirakov   
Дата:   13-02-18 15:22

за 900 лева можеш да се обзаведеш с Олимпус ом-д е-м10II с китов обектив, мисля че ще останеш доволен...

Ако искаш сериозно да се учиш във "фотографията" според мен е добре да почнеш с някакъв стар лентов апарат... Като се научиш дисциплинирано да снимаш и да решаваш кое си струва експонацията и кое не... да минеш на дигитален..

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: roburt48   
Дата:   13-02-18 15:30

С бюджет от 800-1000 лв., ако се ориентираш към нещо втора ръка възможностите ти ще са значително по-големи !

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ggospodinov   
Дата:   13-02-18 15:46

Никога не бях се замислял за Olympus. Тъй като мисля да го взема от Photosynthesis, а там се предлага с два обектива:
- Olympus MFT 12-50mm f/3.5-6.3 EZ;
- Olympus MFT 14-42mm f/3.5-5.6 II R MSC black;

Кой според вас е по-добрия вариант? Относно втора ръка- обмислял съм и този вариант, но не ми се рискува. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: SaS   
Дата:   13-02-18 16:07

Този?

lympus OM-D E-M10 Mark II с ED 12-50mm f/3.5-6.3 EZ

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Mytronix   
Дата:   13-02-18 16:14

Вземи си втора ръка тяло с китов имаше канон 550д с китов за 350 лв наскоро в базара . Взимаш и един нов 50 1.8 съм и си готов за старт . Няма смисъл от скъпо тяло кропка , защото ако се запалиш след няколко месеца ще ревнеш за фф . За това не наливай пари в ново тяло. Минал съм по този път и знам какво ти говоря .[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Батко   
Дата:   13-02-18 16:14

DSLR = 100-годишна остаряла технология, тежка механика, която ограничава във всичко, освен запазването живота на батерията, но и това не е точно така, защото местенето на огледалото и то си иска ток!

Вземи си една лека mirrorless камера!!!


https://photo-forum.net/static/forum/2018-02/eyyj8053.JPG


http://media.bestofmicro.com/L/T/576209/gallery/DSLR-vs-Mirrorless_lead_w_755.jpg



Това отляво е DSLR, отдясно е онова, което ще е много по-добрия избор!

[beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ivjordan   
Дата:   13-02-18 16:17

СЛР може и да е сто годишна технология, но поне имаш усещане за фотоапарат в ръцете си. Другото са тамагочита, чупят се за полови-една година и почва ходенето по мъките в "чудесните" български сервизи.

П.П. Човекът питаше за два конкретни модела, ама в тоя форум няма начин да не почнат да се пробутват смешките от "Зрънчо".

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Hsathv   
Дата:   13-02-18 16:55

Ти колко тамагочита си счупил? Пък тия канони и никони от най-евтините серии са много здрави? Вярно, че на външен вид стават да чукаш орехи...
Напълно подкрепям покупката на безогледалка с китов за начало. Пък тези кютуци да си ги мъкне някой друг на гърба.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Батко   
Дата:   13-02-18 16:56

Чупят се друг път! Имал съм и от 2-та вида, тяло никога не ми се е чупило! Единственото нещо, което ми се е повреждало беше един голям, тежък цайс обектив, на който му спря автофокуса и наистина неможаха да го оправят в БГ.
Точно заради това, че пита между DSLR и DSLR се опитвам да го накарам да помисли и в друга посока, аман от промиване на мозъци в стил ако е фотоапарат да е Canon или Nikon и да е DSLR. Ако е кола да BMW / Mercedes и т.н.
Това, което пропуснах да добавя е да има електронен визьор иначе наистина отива в графата "тамагочи".

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: dave   
Дата:   13-02-18 16:56

Аз без никакво колебание бих започнал с един Nikon D300 и някой стар D обектив

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Славчо1989   
Дата:   13-02-18 17:08

моите уважения, но стига сте предлагали д300, това е тяло от 2008 година ако не се лъжа

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: BEYA   
Дата:   13-02-18 17:41

Не е важно с какво снимаш.Важно е как снимаш и какво. И Д800е да имаш от терасата на блока не става работата.Най важното е да се научиш да боравиш със светлината и да си на точното място.
Най добрите фотографии можеби са заснети дори и на лента.
В конкретният случай на питащия Никон за старт е добър избор. За обективи 18-105мм и 50мм 1,8. това е

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: nokoniko   
Дата:   13-02-18 18:15

NIKON D7100 Цените им паднаха в базара, а са прекрасни тела.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: Hsathv   
Дата:   13-02-18 18:19

Е като са прекрасни тела защо цените им паднаха в базара?

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: ZENON   
Дата:   13-02-18 18:19

Просто кажи "НЕ" на огледалната система, още в началото, докато можеш.
После ще ти е скъпо. Освен, ако не искаш да изглеждаш като "про", което пък е вече върха на глупостта.
Пи*ките ловят повече на кинти, отколкото на фотоапарати.
Не си хаби парите [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: leo34   
Дата:   13-02-18 18:20

D300 е чудесен апарат. Това, че някои предпочитат dslr, а други безогледалки си е съвсем индивидуален избор и това няма отношение към фотографията. Аз лично съм имал и от двата вида апарати и предпочитам голям dslr, с безогледалката не ми е удобно да снимам. Лични предпочитания...
Аз лично предпочитам висок клас тяло (примерно d300) отколкото нов нисък клас.
Съветвам те да си купиш ползвана техника, вземаш някой по-запознат с теб, за да знае какво да гледа при покупката. Ще ти излезе много по-евтино.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: nokoniko   
Дата:   13-02-18 18:22

Hsathv === Е като са прекрасни тела защо цените им паднаха в базара?......

Защото излязоха още по-прекрасни - d7200



Публикацията е редактирана (13-02-18 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   13-02-18 18:35

ggospodinov написа:

> Здравейте, колеги!
>
> Начинаещ съм във фотографията и
> рещих да си купя първия DSLR апарат.
> Колебая се между два модела- Nikon D3400
> и Canon D1300
.
> Като всеки начинаещ "фотограф" ще
> снимам всичко и за това си мисля че
> китовският им обектив 18-55мм ще
> свърши работа.
> Парите, които съм предвидил са
> между 800-1000лв. Ако някой може да ме
> насочи какво да избера и има по
> добри предложение, ще съм му много
> благодарен.
>
> Благодаря отново и лек ден!


1. Относно това дали да е Nikon D3400 или Canon 1300D:
Бих предложил Никона, само, че предходния модел - D3300.
Предимства в сравнение с D3400:
По ниска цена.
Вградената светкавица на Nikon D3300 e доста по-мощна от тази на Nikon D3400.
Nikon D3300 има система за самопочистване на сензора, Nikon D3400 няма.
Nikon D3300 има вход за външен микрофон, Nikon D3400 няма.

2. Относно китовия обектив 18-55:
По-добре 18-105, обхватът му е доста по-универсален, което ти дава възможност да реагираш по-гъвкаво в различните ситуации.

3. Относно бюджета:
Виж това . Почти се включва в бюджета ти от 1000 лв, пък и за тези пари си вземаш 2 обектива.

За сравнение Nikon D3400 . По скъп е, а и е само с 1 обектив, а както посочих по-горе си има и недостатъци.

Хубаво е ако ще поръчваш от този сайт, предварително да помолиш някой който разбира, да направи оглед на апарата, когато пристигне. Проучи и какви са опциите за връщане на апарата, ако нещо не е както трябва.

Успех!



Публикацията е редактирана (13-02-18 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: sirkhann   
Дата:   13-02-18 18:47

Базов DSLR с китак става само за много малко и все специфични задачи. Дори за пейзаж, много е вероятно с телефон да можеш да правиш съизмерими по качество на изображението снимки, особено за Facebook. За портрети - телефонът може и да е по-добре, освен това ще имаш безброй много филтри.

Базовият DSLR е по-зле от безогледалка и откъм визьор - тези тела нямат пентапризма, а второ огледалце. Образът е тъмен, а всичко във визьора е миниатюрно. За начинаещ потребител и базов DSLR, през 2018 огледалото не дава НИЩО.

Съвсем между другото - фокусът с такъв апарат може да е проблем, ако решиш да дадеш още 500 лв за портретен обектив, който да замазва фона. С безогледален апарат, такъв проблем с фокуса няма. И можеш да си купиш ръчен обектив от базара, заедно с преходника за него, ще имаш портретчик под 200 лева.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: mugen   
Дата:   13-02-18 19:16

sirkhann [smilie24]


====

Начинаещ и базов DSLR към 2018г. = абсолютно никакъв смисъл.

Защо му е на човек да си го причинява?
Тепърва да се свиква с лотарията на меренето през оптичното прозорче и защо му излизат тъмни или светли снимки на екрана.
Да не говорим ако не дай си Боже си купи светлосилен обектив и заиграе в другата лотария наречена фокус с DSLR, особено нисък клас.

Тия неща и Nikon и Canon не знаят защо още ги продават.



Публикацията е редактирана (13-02-18 19:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: iasen2   
Дата:   13-02-18 19:22

Каквото и да вземеш, недей да взимаш китов обектив.
Ако искаш да се научиш на фотография вземи фотоапарат с изнесени по тялото селектори(колеца или джойстици).
Д300,д7000, 7Д, 50Д и нагоре - това са най-добрите варианти според мен +
50 или 35мм твърди обективи.
Това са апарати с доказали се фокусни системи, издръжливост и ергономичност.

D3400 и Canon D1300 са кенефи, дето ще те откажат от фотографията.



Публикацията е редактирана (13-02-18 19:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-02-18 19:34

Втора ръка висок клас кроп-тяло има настройване на фокуса от тялото.
И все пак, наистина си струва да се обърне внимание на безогледалките, но непременно от моделите с визьор. ОМ-Д-ЕМ10-то на Олимпус например е достатъчно евтино и достатъчно ДСЛР-оподобно и чисто ново.

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: D_Ave   
Дата:   13-02-18 19:39

ако някой преди много години ми беше казал "момче, не се занимавай с глупости, купи си един full frame с една 50-ка на 1.8 и се научи да снимаш, а не само да щракаш" щях да съм му много благодарен сега... и щях да съм спестил доста пари вложени в купуване и продаване на различни обективи:)
базогледалките са... no comment. като заместител на сапунерките стават, да се размазваш от кеф по малки тела с 0 ергономия които няма къде да хванеш без да натиснеш някой бутон пак стават. два имам в нас, различни системи са и пак един дол дренки. едната я ползвам вместо видео камера, другата като всекидневно апаратче вместо да се излагам да снимам с телефона.
хайде сега чакам да бъда подобаващо оплют от върлите защитници:)

иначе моя съвет е следният:
помисли си хубаво какво искаш от апарата и какво искаш от себе си - смяташ ли да използваш апарата само от време на време за събития от типа 4 сватби и 1 погребение или те блазни да се пробваш да правиш "по-така" снимки. пилци ли ще снимаш по планините или пиленца по парковете. смяташ ли да развива фотографското в себе си или просто искаш като снимаш да е качествено? замисли се хубаво, попрочети какви обективи биха ти свършили работа, помисли защо аджеба като снимаш с телефона всичко е на фокус пък с големия апарат има (или няма) фокус и дефокус, фен ли си да влачиш торба с буркани или предпочиташ бурканчета, блазни ли те да зяпаш във визьор, бил той истински отразен от огледало или призма или електронен или пък ти се снима с две ръце протегнати напред и лека полека ще се наместят нещата - ако искаш да ти е леко и модерно - безогледалка, ако искаш да ти е малко по-тежко и малко по-истинско - кропка, ако искаш да влачиш тежко, светкавици, чудеса и после да се кефиш на макс даже на калпавите снимки които си направил - full frame.

това е от мен, хайде сега грабвайте зарзавата и доматите и почвайте да хвърляте:)

Отговори на това съобщение
 Re: Начинаещ - избор на първи DSLR апарат
Автор: quazimodo   
Дата:   13-02-18 19:46

За едно си много прав - ако само минава покрай фотографията е все тая какво ще купи.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »