Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: DStefanov   
Дата:   06-02-18 23:19

Здравейте,

Не намерих подобна тема, затова си позволявам да отворя нова такава.
Колебая се относно предимствата на Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM, сравнен с предишната версия Canon EF 24-105mm f/4L IS USM.
Искам за закупя новата версия на обектива, но се колебая дали си заслужава, като качество на изображението спрямо старата. Интересува ме механично и оптически каква е разликата между тях, острота и цветопредаване?
Моля, който е ползвал и двата обектива и може да направи кратко сравнение от опита си да сподели.
Обектива ще се ползува на ФФ тяло.
Благодаря.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: flac   
Дата:   07-02-18 04:19

Вероятно само аз ще Ви отговоря:

24-105 ф 4, тя е по-гот от 24-75, или най-малкото - по евтина.

Вземете си крайната версия - то е ясно... - що питате ???

В Тубата - много ревюта, във Форума тук - тоже... на руски - колкото искате....

Не разбирам - какво ще промени една или друга версия на обектива ???? ( говорим за еднакви дължини. Т.е един и същ обектив, обаче оптимизиран през годините. ) - 0,10 % по-качествени снимки. Цената не е 0,10 % нагоре, спрямо предишната версия, а малко повече.

Без да Ви познавам - намерете си мнението на "Кашалот" ( автор много ) и открийте себе си в края на краищата...



Публикацията е редактирана (07-02-18 06:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: flac   
Дата:   07-02-18 04:22

Фулл Фрейм - това звучи гордо !
Ега си...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: pllb   
Дата:   07-02-18 07:13

Съгласна съм [smilie24] [smilie24] [smilie24]
микровълнова,автосервиз,Полиетиленови тръби,Избелване на зъби



Публикацията е редактирана (08-03-18 18:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-02-18 21:47

Благодаря за коментарите.
@flac, Попитах за сравнение м/у двата обектива, защото прочетох в нета различни впечатления, едно от което е, че новата версия на обектива е по-малко рязка/остра, като изображение от старата. Именно поради тази причина се надявам да чуя и други мнения на хора ползували и двата.
А, за новата версия на 24-105/4 не намерих нищо тук, във форума! Извинявам се предварително, ако не съм търсил както трябва.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: flac   
Дата:   07-02-18 22:02

Привет, не исках да те обидя...

По принцип по-новите версии на обективи са по-добри. Изчистват се грешките на предишната версия. Нещо като "фейслифта" при колите.
Разбира се стават и недоразумения.
Който е запознат, ако иска да пише, щото мойто тук са общи приказки...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-02-18 22:16

Привет!
Не си ме обидил, напротив благодаря ти за написаното. Всяко мнение по темата ще очаквам с интерес.
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: stef7   
Дата:   07-02-18 22:21

Имам само първата версия, но ревютата които чета за втората версия са доста противоречиви. Втората версия като оптически качества не ми изглежда по-добра.
Например острота:

Тест и сравнение с първата Този тест дава първата версия за по-остра. И не е единствения.
И още един тест
Тест 1ва Версия
Тест 2ра версия

Един дол дренки ако питаш мен.
Втората версия има по-добро боке, ако това има значение за теб. Малко по-добра стабилизация и по-добра механика и изработка. Но е по-голяма и по-тежка. Малко по-светла е - реално около ф4.2, ф4.3 докато първата версия е реално ф5, ф5.1.

Като се има предвид че това е универсален зум, доста приличен и първата версия може да се намери за около 360-400 евро втора ръка, втората версия според мен не си струва двойно че и повече по-високата цена нова.

Това е скромното ми мнение и затова си оставам на старата версия [smile]



Публикацията е редактирана (07-02-18 22:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: DStefanov   
Дата:   07-02-18 23:04

@stef7, Благодаря ти изключително много за подробният отговор и мнение по въпроса. От прочетеното в нета и моето мнение се припокрива почти изцяло с твоето. Много се бях надъхал за този обектив, но да си призная малко ме разочарова. Цената е наистина двойна на тази на първата версия и това мисля, че ще ме откаже от покупка.
.....Ще взема накрая да купя 16-35/4 и 135/2 ще приключа със сагата.....Това, което обичам да снимам са портрети и пейзажи! С 24-105 исках да имам един универсален обектив, но май няма да ми се получи!
Поздрави.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: BXMarkov   
Дата:   07-02-18 23:45

"Ще взема накрая да купя 16-35/4 и 135/2 ще приключа със сагата....." [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: D_Ave   
Дата:   08-02-18 00:03

аз имам първата версия от скоро, спрях се на нея точно за да имам универсален обектив който да е компромисен вариант за всекидневна употреба. той е и точно това - китов обектив който да върви към ФФ тялото което купуваш. нещото, което слагаш на тялото като искаш да излезеш от вкъщи само с един обектив. не е нито най-острия, нито най-хубавия, просто става, става и за леко "широко" заради 24мм, става и за някой и друг небрежен портрет, има и удобна стабилизация - универсална работа от всякъде.

принципно се замисли на какво искаш да разчиташ - на варио обективи или на твърди такива. ако вземеш 16-35 и 135 ще имаш много голяма дупка между 35 и 135 която може да запълниш с едно 50 1.4 което се представя много добре за цената си.

за мен в момента перфектият сет от обeктиви за Канон са 16-35/4 (убедиха ме колегите в темата която пуснах, може да я потърсиш), 24-70 2.8 II, 100-400 II и към тях сигма или канон 35 1.4, 50 1.4 (канон няма ли най-сетне да го актуализират тоя обектив), 85 1.8, 100 2.8 macro, 135/2:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: kvakioh   
Дата:   08-02-18 02:22

Подобрена механика, макар че не може да се каже дали ще е работен кон за половин милион кадъра поне както имам бройки от първата версия.
Иначе не е толкова напред.
Има опция и за Сигмата 24-105.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение относно Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM!
Автор: DStefanov   
Дата:   18-02-18 22:12

@D_Ave, именно поради това, че Canon EF 24-105mm f/4L IS II USM е универсален обектив, в началото избрах него.
За мен може би идеалният сет от обективи е 16-35/4L, 24-70/2.8L II, 70-200/2.8L II и твърди: 35/1.4L /с уговорката, че може би идва малко дълъг на ФФ, та затова 24/1.4L II и задължително 135/2L.
Искам да благодаря на теб и на всички дали своето мнение тук, но определено твоето мнение и мнението на @stef7 натежаха при моят избор на обектив.
Колебаех се между първа и втора версия на 24-105/4L, но в крайна сметка поръчах Canon EF 24-70mm f/2.8L II USM и мисля, че няма да съжалявам за изборът си! Знаех, че дори да взема новият 24-105/4, след време пак щях да се огледам в 24-70/2.8 II. Това също е един универсален обектив с доказани качества, който според ревютата и параметрите, които разгледах в нета е по-добър от 24-105/4. Следващият най-вероятно ще е 16-35/4, но по-нататък....
@kvakioh, Благодаря за предложението. 24-105 на Сигма е чудесен обектив и добра алтернатива на Канонският.
Поздрави. [shtrak]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »