Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: SaS   
Дата:   03-02-18 01:32

https://www.dnevnik.bg/sviat/2018/01/28/3117873_durjaven_natisk_i_ottegliashti_se_medii_-_kakvo/


Като прочетох тази статия и осъзнах, че фейсбук след бурното си развитие май стигна онази фаза, когато и проблемите, които генерира, както и недоволните потребители се развиват бурно.

Започнаха да искат от него да е цензор, да премахва фалшиви новини. Той пък работи директно с правителствата, за да не го забранят...

Всички започнаха да правят всичко там, дори си закриха и личните сайтове, защото там е безплатно. И по-лесно. Наскоро търсих един сайт свързан с фотографски бизнес и гугъл все не ми го показваше, а ме насочваше само към фейсбук страница с такова име, докато осъзнах, че домейна на този сайт вече беше направен да сочи директно към фейсбук страницата, а сайт - Няма.

Фейсбук пък си промениха правилата за фирмени страници и логично искат вече да се плаща, за да те виждат. Както беше и преди Фейсбук.

Вие вече усетихте ли го?
Падна ли ви гледаемостта?
Плащате ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: ceco   
Дата:   03-02-18 02:59

Ама вие да не сте решили да го закривате вече и този сайт, или да го замените с фейсбук-страница? [smilie8]

Проблеми във фейсбук има много (да не ги мислим тях, ще се оправят), но и тук (на този сайт) не са по-малко, за да не кажа повече. Имах доста по-големи очаквания от предприетите от вас реформи ... но сега още се питам - накъде сме тръгнали и докъде я докарахме? Забелязвам все по-голямо сближаване на ФФ към философията, че и функционалностите на фейсбук! Защо, към нова социална мрежа ли сте се насочили, че са ни малко фейсбук, туитър, инстаграм ... мислите ли че е реалистично?

Да си призная, не ми харесва тази тотална фейсбукизация (извинете ме за тази хубава българска дума, но по-точна не мога да намеря), още повече, че е за сметка на орязване на повечето специфични фотографски функционалности, които предлагаше преди ФФ. А какво ще получим - виждаме вече: неконтролируем поток от "снимки за спомен", размиване на понятието "Авторска творба" (на принципа "каквото съм си намерил в мрежата - мое си е"), лайкване вместо оценяване, и т.н. ... [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: sherbit   
Дата:   03-02-18 06:17

https://m.youtube.com/watch?v=5WJztq0qPcc



Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: iasen2   
Дата:   03-02-18 07:16

когато човек търси нещо го търси в гугъл, а не във фейсбук. това е основната разлика. двете са напълно противоположни маркетингови канала.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: burningice   
Дата:   03-02-18 08:15

Една голяма част от клиентите са именно заради фейсбук, за да покажат там добри снимки, които са им направени от професионални фототографи.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   03-02-18 11:19

Всичко зависи от това какви клиенти искате да привлечете.
Много често хората, които търсят такава услуга през фейсбук, не са гледали работата на фотографите в уеб страниците им, а само във фейсбук групите като Ivan Petroff Photography (ако наистина има такава страница, да ме извинява човека, не съм искал да го обидя).
В повечето случаи, тези клиенти търсят фотограф, който да заснеме нещо за много малко пари, или нещо изключително странно и малко, с което известните фотографи нямат време да се занимават.
Например: Отварят магазин 2х3 метра, с ръчно направени гривни, можете ли да дойдете, да направите 50-60 снимки, да са готови на същия ден и да ви платя 40 лв....

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: iasen2   
Дата:   03-02-18 12:11

хаха, тов е до болка позната история

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: мара   
Дата:   03-02-18 12:24

аз имам известен поглед извън фотографията...и да, трагедия е.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: quazimodo   
Дата:   03-02-18 14:08

nice2mitiu написа:

> Например: Отварят магазин 2х3
> метра, с ръчно направени гривни,
> можете ли да дойдете, да направите
> 50-60 снимки, да са готови на същия
> ден и да ви платя 40 лв....

Mи, 40 лева надница за час и половина работа лошо ли е[smilie18][beer]

П.П. Айде да са два часа с пътуването[smile].



Публикацията е редактирана (03-02-18 14:11)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: nyamago   
Дата:   03-02-18 14:42

Всяка платформа/канал може да има различна ефективност и полза, зависи от това дали имаме грамотна стратегия за използването ѝ, и доколко последователно и професионално прилагаме на практика тая стратегия.

Просто да си направим присъствие някъде (непр. ФБ) и пасивно да чакаме поток от бизнес (или дори ако инвестираме в платена реклама там) НЕ Е грамотна стратегия, нито практическа реализация.

Специалистите по дигитален маркетинг (да не ги бъркаме с уеб дизайнери!!!) не случайно се изхранват от това: опитът и познанията им помагат за огромната разлика в резултатите, разликата между полюсите "Не си струва цялото ни присъствие във ФБ" или "Всичкият ми бизнес идва оттам и с него идват и всички идеи за разрастване."

Който има фирма с ресурси и екипи - да си наеме на работа такъв специалист. Който работи сам за себе си - да потърси помощ така, както търсим от лекар, адвокат, счетоводител. Само понеже прекарваме часове всеки ден във Фейсбук НЕ ни прави специалисти и 'Направи си сам' НЕ Е решението.

Иначе и снимки може всеки сам да си направи, нали?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   03-02-18 18:03

Категорично казвам, че помага. Преди коледните празици си пуснах една рекламка, която ми струваше 30 долара, доведе допълнителни клиенти, от които спечелих над 3000 лв. Пробвах на майтап и се оказа сполучливп. Общо взето от тук натам така ще действам, за някои комерсиални дейности. Личните сайтове са престижно нещо, но за някои неща трябва да се възползваш от "мързела" на хората и да им се вреш буквално в очите, като си платиш и им излезеш на стената.



Публикацията е редактирана (03-02-18 18:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   04-02-18 11:52

Напълно съм съгласен, че помага, много колеги снимат по дискотеки за 60-70 лв на вечер и други дребни събитийца за 50на лв, като и те и клиентите им са доволни.
Но има фотографи, на които им пречи, защото предлагат страхотен продукт и могат да изкарват добри пари от платежоспособни клиенти, а фейсбук често ги свързва с хора, които им губят времето със срещи и разговори, и се чудят как да се спазарят за по-ниска цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-02-18 12:07

Тия със страхотните продукти отдавна би трябвало да са надскочили ФБ-а и славата им да се носи надлъж и на шир из КМБ [smilie18][beer].

П.П. А кой казва, че една цена трябва да се приеме безропотно?


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: мара   
Дата:   04-02-18 12:12

то най-трудно е тия със страхотните продукти да ги видят и оценят тия, дето знаят, че това са страхотни продукти [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: quazimodo   
Дата:   04-02-18 12:22

А кой обявява/оценява един продукт за/като страхотен[smilie11][smilie11][smilie11]

П.П. Едно време, едни хора даваха разни звания като фотограф-художник[smilie5]и т.н. Сега как става[smilie7]?



Публикацията е редактирана (04-02-18 12:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: SaS   
Дата:   04-02-18 13:44

На мен темата ми беше не като си плащаш дали те виждат, а като не си плащаш дали те виждат. Наскоро нали бизнес страниците излязоха и не са много видими на стените. Усетили се разлика при тази промяна?

А Маро, ти не си ли фотограф - художник? Хем фотограф, хем художник. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: iasen2   
Дата:   04-02-18 14:39

С органичния риич се приключи мноо отдавна. Всички го усетиха. така има много по малко спам

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: мара   
Дата:   04-02-18 14:44

ми не съм :) фотограф съм само по съвместителство :)
менажирам страница у фб с нещата на любимия. направили сме магазин в платформата ЕСТИ. идеята беше страницата в суратя да помага...да, ама не!
даже и кат платиш, кат таргетираш географски - пак не става. седиш в киреча!
а без да платиш - хептен! знам, че преди е било различно, но поне от 2 години е така.

ако случаен човек види нещата, май доста се впячатлява...но няма как да ги види...
като цяло, магазинът си върви добре, но не благодарение на страницата във фейсбук, а благодарение предимно на страниците за продаване, споделяне и взаимна подкрепа.

ето тук неща, които има в магазина, и с които се мъчим да пробием - това са часовници, има и лампи, скулптури, метални цветя, има и в профила ми някои неща :)

https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15194364_1734611753526574_4340556092103606138_o.jpg?o...


https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15194364_1734611753526574_4340556092103606138_o.jpg?o...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15129492_1727827580871658_3904929237816785523_o.jpg?o...


https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15194364_1734611753526574_4340556092103606138_o.jpg?o...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15129492_1727827580871658_3904929237816785523_o.jpg?o...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18278827_1825268611127554_25673060385881725_o.jpg?oh=...


https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15194364_1734611753526574_4340556092103606138_o.jpg?o...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/15129492_1727827580871658_3904929237816785523_o.jpg?o...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18278827_1825268611127554_25673060385881725_o.jpg?oh=...
https://scontent-sof1-1.xx.fbcdn.net/v/t31.0-8/18739241_1839532939701121_2923695824724457618_o.jpg?o...

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: iasen2   
Дата:   04-02-18 14:51

AI на фейса определя кои постове са интересни и ги бута напред. Освен това дава предимство вече на снимки от профилите, отколкото от страниците. Ако се снимаш по без бански до часовника ще имаш доста по голям риич, отколкото сега с тези снимки. ( образно говоря, надявам се поемаш на майтап )

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: мара   
Дата:   04-02-18 14:59

[smilie18] знам аз :)
по едно време точно си мислех, че със снимка по цици на стената до часовника и с таг #boobs, нещата ще тръгнат по-леко [smilie18]

сас, що не се показват картинките нормално?



Публикацията е редактирана (04-02-18 15:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: nyamago   
Дата:   04-02-18 22:23

Хората дето правят - и тези, дето разбират от 'страхотни продукти' ХОДЯТ във Фейсбук, противно на нашите очаквания. ОБАЧЕ НЕ за да си говорят за 'страхотни продукти', нито за да ги намират там.

Ходят за същото, за което феновете на футбол или чалга - за семейни и социални обмени като кой направил купон за нов апартамент и как се напили по повода, на кой му се родило бебе, на кой му блъснали и потрошили колата... И те са смъртни грешници като всички, с тривиални интереси.

А за 'страхотните продукти' ходят по други места, където пък за чалга и футбол не се говори.

- - -

За 'нестрахотни' продукти като абитурентски снимки, кръщенета и каталози с дрешки - ФБ си е добра нива, който знае как да оре и да жъне.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: Frenchev   
Дата:   05-02-18 10:27

Нямам facebook страница, а в сайта си не съм влизал от две години сигурно. Предпочитам сам да намирам клиентите си вместо те мен да търсят. Така имам лукса да си избирам с кого да работя и с кого не.

Но относно facebook мога само да кажа, че изобщо не ми харесва в какво се превърна и каква част заема от ежедневието ни. Миналата седмица ми беше един приятел на гости, който няма facebook и никога не е имал. Нищо не му липсваше.

Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: nislon   
Дата:   05-02-18 10:36

Автор: Frenchev
Дата: 05-02-18 10:27


[smilie24]

И аз нямам и никога не съм имал, също и смартфон. Ходя по улиците, на работа в къщи и сред природата, гледам другите и не проумявам...


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: pumabg   
Дата:   05-02-18 11:21

Мара [smilie24] Готини работи продавате [smile]
Пусни линк към сайта ви...

Иначе относно темата, за мен с всеки изминал ден ФБ става все по зле и по зле...

Аз имам страница, която се опитвам от скоро да популяризирам... Ами явно без пари трудно ще стане...

Въпроса е че ако човек е като мен хобист и не си изкарва хляба с това занимание защо да дава пари ?

Този меланхоличен фийлинг да си пускаш нещата "ей така" а другите съвсем случайно да ти ръкопляскат за съжаление отмина...

За това смятам, че повече трябва да уважаваме такива места, като това тук ! ФФ няма алтернатива поне за момента.

И точно за това САС, трябва да правиш всичко възможно да няма тук шир потреба. Само така ще запазиш автентичност и притегателна за добра и качествена фотография.

Ясно е че промените особено тези свързани с логата и гласуването, имаха обратен ефект.

Трябва изцяло нова концепция, която да върне най добрите автори...

И Владо тук е много прав ! Има си хора за тази работа, които знаят как и по какъв начин да го направят !

Пак ще повторя - По-добро място от ФФ не съм виждал в нета! Може би само Juzaphoto дава още повече и то пак безплатно...

Но италианите се оказаха на доста високо художествено ниво... Не че ме учудва, предвид историята и културата им но е добре да се отбележи.


Отговори на това съобщение
 Re: Фейсбук - води ли клиенти, плащате ли, падна ли ви reach-а?
Автор: pllb   
Дата:   05-02-18 13:02

Не мога да не се съглася с последното мнение
гуми на изплащане,работа в сащ,декоративни бои,декоративни бои



Публикацията е редактирана (09-03-18 07:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »