Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re: Българска му работа...
Автор: StraightEse   
Дата:   02-02-18 16:11

Мошеници и балъци, че има навсякъде, така е. Тук въпросът е друг -
преглед, тест, плащаш. След това дори да излезе нещо дефектно,
няма как да докажеш, че не е причинено от теб. Видиш ли, че нещо не е както трябва,
връщаш и продавача да се оправя с куриера, ако му е чиста работата.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   02-02-18 16:14

Батко, аз пък мога да напиша книга за коректни чужди търговци - това не доказва нищо. относно китайските стоки - там работата е първо провери, после купи. има достатъчно сайтове с описания, има youtube където орди руснаци правят какви ли не тестове.
аз пък както казах по-горе предпочтетох да си купя сегашния ми апарат точно от ebay защото пазарувам от там от 10 години какво ли не и вярвам в политиката им на възстановяване на парите и на връщане при проблем. намерих си Canon 6D с описание new other, прочетох, че апарата е нов и има само батерия и зарядно към него и го купих на цената на която тук продават тела на 60-70к кадри. единствено писах на продавача да го опакова както трябва - взе ми за shipping 10 лири а го изпрати по UPS с 1 килограм обаковка, пристигна чисто ново тяло на 0 кадъра с неразопакована батерия и зарядно. честно казано не очаквах да дойде нещо друго. докато за пратките от хора от тук вече винаги имам едно на ум, тествам както трябва, пробвам дали всичко работи адекватно - сещаш се защо, нали? след стотици покупки от ebay и от китай рядко съм оставал разочарован, особено от покупки от хора, а не от магазини. вярно е, имал съм непристигнали пратки, но са може би 5% от всичко, което съм купил и винаги са ми възстановявали парите. съгласен съм, че и на запад има мушеници но процентното съотношение между този тип хора тук и там няма база за сравнение. тук дори известни сайтове си позволяват своеволия - преди време поръчах weather station от известен бг сайт - пратиха го без преглед и тест. носи го куриера, плащам го, отварям го - изпратили ми издрана мостра или върнат продукт, в окаяно състояние. опитах се да се разправям с тях - щях да постигна повече ако бях спорил със стената... това беше преди да въведат правилото, че нещо купено онлайн може да се върне в рамките на 14 дни. в крайна сметка нищо не постигнах и пих една студена вода...

а само за сведение - аз на малкия му поръчах Краля от Али, дойде за 3 седмици опакован като танк, не претендирам, че е оригиналната играчка, но качеството спрямо оригинални купувани от тук от същата серия е съпоставимо - даже боята на оригиналните се лющи доста по-лесно.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: Батко   
Дата:   02-02-18 16:19

D_Ave, щом ползвам eBay, значи съм оценил качествата му. ;) И аз някъде от около 10 години съм регистриран. Изумявал съм се и на коректността на някои търговци и не само в чужбина, но и в България. Последно приятно ме изненада ромско семейство от Сливен, което купи стария ми компютър. Много приятни, разбрани и дори бих казал интелигентни.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: victory13   
Дата:   02-02-18 17:36

Гледам сте напред с мат'ряла [smilie18] та кажете как сърдечно да благодаря на едни канадчета за една батерийка на архаичния ми киндъл, че тва беше първата ми покупка в бея [smilie18]

батерийката е чук, да не си помисли някой нешо [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: Hsathv   
Дата:   02-02-18 18:11

Никога, ама никога не съм плащал таксата в обратната посока ако нещо не е както трябва. Стандартно като отида в еконта, те ми казват:
-Имате право на тест и преглед. При отказ плащате в двете посоки. Аз им отговарям, че нямам договорка с продавача за таксата в обратна посока в случай на отказ, което в крайна сметка е така. Едва ли някой като купува нещо се договаря за таксата за обратна посока. Та да продължа. Свързваме се с продавача и му казвам, че ако не промени условията за таксата в обратна посока, изобщо няма да му отворя пратката и си заминавам. Той веднага се съгласява на промяна, щото ще трябва да плати двойна такса за да си върне стоката. В крайна сметка съм си коректен. Аз това кой ще плаща връщането не съм договарял. Това си го е избрал еднозначно продавача.



Публикацията е редактирана (02-02-18 18:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: marvesss   
Дата:   02-02-18 18:14

Ако си попълваш сам данните за пратка, по подразбира е зададено връщането да е за сметка на "купувач", приемащ пратката. Аз съм задал при мен по подразбиране винаги да е за моя сметка връщането, ако се откаже моя пратка при преглед/тест.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: nSt   
Дата:   02-02-18 18:28

Най-лесно е 100% точно описание на това което продаваш (всички забележки, до най-малкото нещо) и 100% реални снимки, тогава вече може да се застраховаш и да пуснеш и връщането за сметка на купувача. :D Аз така правя и до сега нямам отказана пратка. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: guciguci   
Дата:   02-02-18 18:39

А,точно като Hsathv. Няма какво да говорим повече. Пълно с тарикати. От къде на къде ще му плащам връщането? Да си чисти боклуците другаде.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: burningice   
Дата:   02-02-18 18:42

От англедата има тарикати, които продават фотоапарати със скрити дефекти. Не са коректни. [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: marvesss   
Дата:   02-02-18 18:46

немците същото правят :) не знам от къде е това внушение, че на запад всички хора са коректни и добрички.. айде в eBay да не се по вече от 10-20% от продавачите такива, но в останалите сайтчета подобие на OLX, където разплащането е по банка поне половината обяви са опасни.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   02-02-18 19:39

а, аз от сайт където трябва да платя на някого по банков път не бих купил, моя коментар е специфично за сайтове като ebay или ali. ако е за въпрос аз и от амазон не бих купил ако продавача не е самия амазон.
истината е, че навсякъде има тарикати, но в сайтове като ebay не оцеляват. стига да спазваш определени правила като основното е да избягваш съмителни сделки ще си ок.
лошото е, че аз съм попадал на тотално неадекватни купувачи, които след преглед са ми връщали неща след описание на несъществуващи проблеми, държали са ми тон по телефона и т.н. веднъж продадох телефон използван една година, в перфектно състояние, тъй като го ползвах с всичките му калъфи протектори и т.н., коректно описан и т.н. купувача ми се обади като го взимаше и ми каза че звъни от него да го пробва и че всичко е точно. след 1 час ми се обади същия човек, видимо вбесен, започна да крещи защо съм му продал отварян и ремонтиран телефон, започна да ме заплашва с полиция и т.н. аз тотален шах и мат, казах му да го праща обратно при което явно той не очакваше такава реакция и започна да увърта, че искала да го задържи ама да съм му кажел с добро какво му е правено и какво му е сменяно и т.н. има всякакви хора, пак ще кажете че генерализирам, но тук по нашите ширини понякога сме прекалено и ненужно темпераментни и не търсим решение на даден проблем а гледаме да викаме и да се разправяме.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: mmjm   
Дата:   02-02-18 21:45

АМ (ако мине)[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: pllb   
Дата:   04-02-18 19:46

Май повече хора се опитват да прецакат другите. Трябва много да се внимава при такива покупки
Борсово търгувани фондове,палетни стелажи,чанти за рамо,карго застраховка



Публикацията е редактирана (09-03-18 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   04-02-18 20:49

пресен случай от вчера - продадох един телефон на някакъв тип от пловдив. никъде не съм писал, че има гаранция, той не прочел и ми звъни от еконт - ама то няма гаранция, може ли да смъкнем цената. вече му бях намалил, казах му добре, ще ти сваля още. звъннаха ми от еконт, ок, всичко точно, взе той телефона. след 2 часа ми пише съобщение "телефона е супер зле, дисплея се натиска сам и е сменян" моля?!?!?! казах му да го праща обратно, ще го видя в еконта, ако нещо му е направил да си носи сам последствията и няма да си го взема обратно. аман от мрънкачи и разбирачи!

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: colorphoto   
Дата:   05-02-18 01:11

Слушах телефонния разговор...

И двамата звучат като интелигентни хора с добро възпитание.

Отворилия темата се е предоверил малко или повече а продавача е спестил туй-онуй при описанието.

Риск си е да купуваш чрез куриери такава техника по принцип,особено както са чувствителни напоследък телата.



Публикацията е редактирана (05-02-18 01:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: guciguci   
Дата:   05-02-18 18:15

Влади,от къде на къде ще се съгласяваш да ти връща телефон,който вече е взел и изнесъл от Еконт. Със сигурност е сменил тъча или дисплея. Той за това го е искал. В тази сфера работя и за съжаление тези номера са ми познати.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: Beijing   
Дата:   05-02-18 18:32

Умните се учат от грешките на другите,
глупавите, от собствените си!
Е, все някога ставаме умни...
Да не ти пука пич,
то Господ ще му го върне!
Това да ти е проблема!, бъди жив и здрав, и се радвай на живота!
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   05-02-18 21:34

Бояне, ще го прегледам в Еконт, ако се усъмня няма да го взимам, да не съм луд. никога не изключвам възможността да не съм догледал нещо, за това му казах да го прати - все пак искам да съм напълно коректен като продавач.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: guciguci   
Дата:   05-02-18 21:49

Какво да не си догледал? Че тъча му не работи ли? Това не е нещо,което да не догледаш. И то в Еконт му работил,после у тях спрял... След ремонта :)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   05-02-18 21:54

не бе, натискали се сами букви:) не че не работи изобщо.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: RHCP   
Дата:   05-02-18 22:29

абе с покупките на тела втора ръка винаги трябва да имаш едно на ум... преди години си купих канон 5д, тествах подробно и уж перфектно - но точно 20 кадъра по-късно автофокуса му спря да работи... продавачката само ми каза "хаха ми такъв ти бил късметът" [cool] [cool] [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   05-02-18 22:50

ааааа сега се сеитих за друг пример - преди много години като си търсех 50Д - отивам с 85/1.8 при продавача да тестваме канон-а му. огледах го, всичко точно, изглеждаше идеално. сложи той обектива, снимах няколко тестови кадъра, видях че работи и му го платих. отивам си в нас, махам обектива, закачам друг, пускам апарата - err 01. а така - почвам да закачам други обективи - не бе, не иска да запали и това е. звъня му, отивам пак при него, почнахме да се чудим - по едно време забелязахме, че единия пин на байонета е потънал. айде сега иди разбери у кого е вината. поне човека се оказа свестен, върна ми парите, след това писа че го занесъл на Зентекс и той го оправил. така де, ама така и не се разбра при закачане на моя обектив ли е станало, при откачане ли, кога ли. така че човек и да проверява не се знае какво ще стане и кога ще стане:)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: pllb   
Дата:   08-02-18 08:17

Хубаво е, че все пак са ти върнали парите
френски език за деца,протектор за матрак,Хиалурон в устните,Образователни технологии



Публикацията е редактирана (09-03-18 08:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: Kill-op   
Дата:   08-02-18 08:56

В Ebay единствено PayPal силно ограничава подобни измами. Нямаше ли арбитраж, 80% от сделките щяха да пият по една студена вода! Отделно, при купуването на нещо втора ръка винаги има риск от скрити дефекти или от това такива да възникнат малко след получаването му. Сам каза, че вече и Preview бутона не работи. Всичко е до късмет! Поради тази причина предпочитам да се охарча малко повече, но да си купя нещо ново. Там вече има гаранция /не че не съм ял дървото и с гаранция на телефон от Герма*ос, 3 връщания за по месец за не работещ бутон и накрая пак не работи, излизаха ми с номера, че може да съм го натиснал много силно и т.н./, но поне вече има някакъв регулаторен орган в лицето на КЗП, и магазините се стряскат от налагането на глоби, които са в пъти по-големи от цената на покупката.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »