Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Българска му работа...
Автор: S.Nikolov   
Дата:   01-02-18 19:35

ем...

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: S.Nikolov   
Дата:   01-02-18 19:35

Oбява:
https://drive.google.com/open?id=18iSQZ0DZ4kpW4uNwbtEd6n1u_5sH4B-E



описание

https://drive.google.com/open?id=1JWoqVnPcaB15U6SSiK20MkwzNlKDPbJR





линка от ютуб


Чат:

https://drive.google.com/open?id=13w59Fwe-GV0_TgGlFXYUubGgyubBAVML


https://drive.google.com/open?id=1wIXd11D5nkkhUyIrhT08ebjH_V2bjMWn


Разговор по телефона

Колегата , който погледна фотоапарата е ZenteX ... ако евентуално влезе може да даде повече инфо какво му е било...

Та сега тъй като наглостта на нашият съфорумец "fur4iplqktor4e" бе да не ми се обади, само с 1 писане да мине номера... да не поиска да си прибере апарата дори след месец да е ... реших да покажа с каква личност си имаме работа. За пореден път съм тотално разочарован от българщината...



Публикацията е редактирана (01-02-18 19:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   01-02-18 19:38

ако и линковете работеха.... българска му работа....

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: iliyanb   
Дата:   01-02-18 19:51

Пич, вместо да си губиш времето, се замисли над собствената си адекватност. Съфорумец "фърчиплякторче" ми звучи като едно хубаво начало за смях. Тоест станал си жертва на измама от типа на "телефонните" [smile] Всеки има глава на раменете и решава къде, какво и от кого да купува. Няма да предпазиш света с тази тема нито ще ти се реши проблемът, защото утре ще има например продавач с име "инджикитаец" и някой подобен на теб ще се възползва от стоката му по същия начин.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: S.Nikolov   
Дата:   01-02-18 19:53

регистриран е през 2011
тва ми направи впечатление. Ако беше 2017 - окей...



Публикацията е редактирана (01-02-18 19:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: iliyanb   
Дата:   01-02-18 19:55

А и сега като ти чета кореспонденциите /разговор не ми се слуша/ имал си преглед и тест. Взел си го, тоест одобрил си го. Пиеш една студена вода. Това е рестото при по-евтини покупки на вторичния пазар.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-02-18 20:10

Ами тарикатиме се да купим по евтино нещо и да минем тънкана ремонт ... Евтиното винаги излиза скъпо! Особено в България, където да те прецакат е ежедневие ...

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: StraightEse   
Дата:   01-02-18 20:17

То за това е опцията "преглед и тест". Веднъж платиш ли го
и излезеш ли от офиса на куриера, няма луд, който да ти върне парите.
В крайна сметка може на съседния ъгъл да си го изпуснал, иди доказвай.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: marvesss   
Дата:   01-02-18 21:05

Продавачът точно това е целял, по невнимание да не забележиш останалите дефекти. Ако по някаква случайност ти приеме връщането на апарата е хубаво да изпишеш сериен номер, за да предпазиш бъдещ купувач (ако си направи труда да се разтърси).

Тъпо е с такива колеги из базара, да няма доверие човек за сделка. Следващ път ще внимаваш.
Мен колко са ми мрънкали купувачи за пълни глупости и за несъществуващи проблеми... като вдяна, че от съвет и обяснение не разбират просто им казвам да пращат обратно и им връщам парите за транспорт дори, само за да има мир.
Примерно на един макро обектив защо блендата не се отваряла повече от f/3.5 при голямо увеличение, докато на пейзаж си работил на f/2.8 (sigma 105/2.8)... който не знае ще провери за 2 минути в гугъл, а не да ми държи висок тон по телефона какъв мошеник съм бил и как държата няма да се оправи заради такива като мен :)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: iliyanb   
Дата:   01-02-18 21:14

Марио, ти си 1 на милион. Човек знае това след като те познава. Първият контакт е важен. Който има интелект да прозре, по трудно се прекарва сам. Купуването на техника не е на живот и смърт. Аз не бих купил от фърчиплякторче, виж от Марио бих купил. Дори и след като му изтрият профила за неправилно дишане, пак бих купил, защото знам кой е.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   01-02-18 21:14

то си зависи от купувача - аз примерно не мрънкам, като съм направил грешка си пия студената вода и това е. както казват хората - кьорав карти не играе. на мен също ми се е случвало да взимам пратки и тъй като бързам да отказвам преглед и после да се оказва че нещо не е точно така, но си поемам последствията.

а между другото какво не му е наред на дисплея че не разбрах. и зентекс какво каза - той понякога е малко краен в изказванията си и казва че няма смисъл да се поправя нещо:)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: MrPhoto   
Дата:   01-02-18 21:23

регистриран е през 2011
тва ми направи впечатление. Ако беше 2017 - окей...



ееее, язък, отиде ми бизнеса

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: marvesss   
Дата:   01-02-18 21:28

И моят... мен ме о-бан-анват профилактично от тук.. всъщност добре, че ми е хоби за запълване на свободно време :)

iliyanb - тенк ю!

D_Ave - апарата е бил мокрен, платката корозирала... наистина няма смисъл от ремонт, освен нова платка вероятно и нови елементи по корпуса ще трябват (ако не сега - след време ще се "обадят" да напомнят)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   01-02-18 21:56

ммм, мокрена техника - кофти работа. ако продавача е знаел - тъпо е да се пробва да продава такова нещо. на някой може да му се стори странно, но аз за това предпочетох да си купя сегашното ми 6д от ebay вместо от тук тъй като не знаех на какво мога да попадна и дали няма да уцеля поредния тарикат. там поне можеш да мрънкаш на трета страна, уважават връщане и т.н. и има вероятност да си вземеш парите обратно.

иначе има и една малка вероятност продавача да не е знаел (не вярвам, но все пак я има).

принципно ако бях на твое място бих разпитал надълго и нашироко зентекс какво не е наред и бих се опитал да го възстановя с части от ali. погледнах, за 60д има доста неща, не знам колко си или не си вързан с ръцете но това е което аз бих направил. възстановявал съм си доста техника с почти 100% успеваемост с части от там, така че може и да си залсужава.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: S.Nikolov   
Дата:   02-02-18 08:17

Аз лесно мога да го разглобя и нещата от т.А да ги сложа на т.Б, но дали си заслужава.
В момента даже привю бутона не работи, а като го взех работеше без проблем :D Техниката няма как да я ползвам и ще стои в някой шкаф. Грипа вероятно ще го продам като пристигне , а батериите които му поръчах ще ги ползвам на другия апарат... Яд ме е не , че не го тествах по-обстойно в еконт, а че повечето хора в България са на тоя принцип... ако мине номера. Случвало ми се е да купя обектив 85ца... в еконта фокуса просто не сработваше. Звъннах на човека и той наистина учудено ми каза, че не знае за какво става въпрос. След като му го върнах няколко дни по-късно ми писа и констатиран проблем от техник, отремонтиран и т.н. (вече нямах нужда от обектива), но важното е,че все пак каза -окей.. пусни ми го , ще го видим какво му има...

А тук нашият съфорумец е на принципа - балъка не видя проблема и ще си взема парите. Нека спи спокойно, но доколкото съм видял в тоя живот всичко се връща , а 400лв не са кой знае колко пари за да се прави на мошеник...

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: MixMike   
Дата:   02-02-18 11:11

Получавал съм ND филтър с 2 брутални деруги баш в центъра на лещата, които се виждат от километри. Съответно...не го платих и го върнах. От любопитство - звъннах на продавача, за да го питам, наистина ли мисли, че хората са чак такива балъци.
Отричаше да е бил надран когато го е пращал[smilie11] , въпреки че филтъра беше опакован от самия него.
Така и не разбрах на какво разчиташе? А и тези 10лв доставка дето платих, не отиват при него. Каква е целта на тази операция, освен да загубиш час от времето на напълно непознат?


Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-18 11:25

А тук нашият съфорумец е на принципа - балъка не видя проблема и ще си взема парите.
Нека спи спокойно, но доколкото съм видял в тоя живот всичко се връща...


[smilie24]
Бъди сигурен, че живота ще му го начука ! Това е най тъжното при нас българите... Не си даваме сметка, че се цакаме взаимно... Днес си ти утре ще е той ! И за това живеем в тоя казан... Толкова сме прости...


Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: D_Ave   
Дата:   02-02-18 12:07

Нали знаете вица - умрял един и отишъл в ада. развежда го дявола да му покаже да си избере мъчение. гледа на едно място - казани с хора се варят, отстрани дяволи ги ръчкат да влизат обратно като тръгнат да излизат. по-натам гледа един казан - около него няма дяволи, ама пълен с хора. попитал какви са тези а дявола му отговорил - това е казана с българите, на тях дявол не им трябва, при тях като тръгне да излиза някой ще се намерят поне няколко да го дръпнат обратно.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: h_bio   
Дата:   02-02-18 12:44

Много далече отидохте с обощенията за целия български народ, едва ли не от една тривиална случка. Да неприятно е, но все пак, на фона на общия брой сделки от този тип, които се осъществяват чрез този сайт или други, е по-скоро прецедент....така, че моля по леко с "българската работа".

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: guciguci   
Дата:   02-02-18 12:46

Да. И защо да е българска работата? Нима човек от друга народност не би Ви излъгал ? Измамници и мошеници има навсякъде. А по въпроса защо праща и Ви набутва за куриери в двете посоки,наистина защото разчита,че за тези 15 минути няма да забележите даден проблем. Пък ако го забележите,няма проблем,ще пробва да го сурне на някой друг след това и в никой от случаите той няма да се набута за куриер. От Еконт направиха така,като въведоха услугата получател-получател. Измиват си ръцете. Защото преди самите офиси се набутваха много често да връщат за тяхна сметка пратка,когато не е изрично упоменато за чия сметка трябва да е.



Публикацията е редактирана (02-02-18 12:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: imitev   
Дата:   02-02-18 15:22


Аз такива пратки не вземам.

Изрично уточнявам, че връщането поради неточно описание/дефект е за сметка на продавача.

Ако той не иска - значи стоката не е читава.

Мислете с тези глави - не са само за баланс!

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: pumabg   
Дата:   02-02-18 15:24

Автор: h_bio
Дата: 02-02-18 12:44

Много далече отидохте с обощенията за целия български народ, едва ли не от една тривиална случка


Хайде, хайде… Знаем как е на запад… Много по различно от тук, повярвай ми !
Да не ви давам лични примери, какви неща хора са ми връщали там и тн…
И знаете ли, една от основните причини да не се случват такива простотии там е сериозната обществена нетърпимост към такива деяния…
А не като тук, нещо ти откраднат или прецакат и веднага идва някой да ти обяснява, колко си бил тъп… Тоя „бонус“, след като са те излъгали или ограбили го има само в БГ-то…. Никъде другаде не може да видиш такова отношение…
Все едно ти крещят – ТИ СИ СИ ВИНОВЕН… Оправяй се сам….
И за това всеки от нас се „оправя“ сам… За това такова ни е и дереджето де….
Много долни хора има в тая държава… Е разбира се и слава богу не всички, че иначе отдавна да съм си бил камшика за винаги…

Иначе тоя тарикат заслужава „свиждане“ - и не е много трудно да се организира или да се намери…


Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: imitev   
Дата:   02-02-18 15:37


Да бе - в чужбинско не лъжат...

Добре, че е ибей да ти пази гърба. Те затова и правят добри пари.

И там кьорав карти не играе - като им паднеш те прецакват на общи основания и като тук пак нищо не знаят. Ако мине номера.

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: Батко   
Дата:   02-02-18 15:55

За търговците отвъд нашата граница:
Ибей, купувам от Англия в средата на ноември за Коледа Кралят("Колите") за племенника, защото го няма в БГ. Чакам да ми се появи в Гъбко, няма го, малко преди Коледа пиша на търговеца, че адреса е на 20 км по права линия от него, защо не съм получил още пратката? Той казва много работа по Коледа. След седмица виждам, че е пристигнала пратка ( мисля си тоя ми я е изпратил, чак след като му писах ). Викам си изтървахме Коледа, нищо. В това време търговеца ми предлага 10% обезщетение, после 50%, аз му казвам докато не дойде пратката не се съгласявам. В един момент ибей просто го резнаха и ми върнаха парите ( 2 месеца не съм си получил пратката от Лондон ). Щях да приема обезщетението да не се набута търговеца, защото виждам, че идва пратката, но ибей затвориха случая. Както и да е - взех пратката и какво да видя - странно малка е, разопаковам и изненада - количката е натикана в неоригинална картонена кутийка, при което от пътуването гумите ѝ изкривени.
Друг случай - купувам си камера full hd ( изрично го пише в обявата ) от Китай, пристига и виждам, че качеството е ужасно и е дори под hd, някъде около 500p. Пиша на търговеца, а той нагло ми казва, ами те другите клиенти са доволни и не са се оплаквали. Шикалкави, шикалкави и накрая ибей го оправиха, но си остана там и вярвам, че продължава да лъже хората.
Мога книга да напиша за некоректни практики на чужди търговци!

Отговори на това съобщение
 Re: Българска му работа...
Автор: marvesss   
Дата:   02-02-18 15:57

В Германия и Англия е пълно с мошеници продавачи :) Дори по-често се срещат, отколкото в родния OLX ... напъват се и в eBay да хитреят немците, които не приемат Paypal плащане през системата им, пазете се!
Там не се псуват за 100 евро неработеща/счупена стока... а обявите са тип "продавам това на снимките", ако питаш за подробности "не знам, на бившата ми жена беше, не знам от къде се пуска" и тем подобни. Често пъти нищо не пращат, само прибират парите по банка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »