Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Заслужава ли си Sony RX100
Автор: SLR   
Дата:   01-02-18 00:05

Още навремето му се точех на този мъник, но беше много скъп. Сега гледам че го има за 700 лв, което е прилична сума, та се чудя дали все още си струва?

Трябва ми апарат, който да мъкна в раницата, и в джоба, из града, тъй като вече все по рядко ми се влачи DSLR и обективи.

Въпроса е дали все още си заслужава, тъй като си е апарат на почти 6 години, или вече top level смартфон на Sony го докарва същото качество за любителски снимки???

Въпроса ми е конкретно за този модел, иначе съм сигурен че Sony RX100V e по-хубав но не ми е в бюджета!

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   01-02-18 00:18

Ако бях на твое място, не бих си взел RX100 I или RX100 II. Заради светлосилата. В един момент ще започна да ме дразни факта, че в дългия край обективът е сравнително тъмен, докато при RX100 III и нагоре, вече имаш ф/2.8 в дългия край. Разбира се всичко си има цена, но при нужда светлият обектив винаги може да се направи тъмен, докато тъмният обектив светъл не става.[smilie3]



Публикацията е редактирана (01-02-18 00:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: SLR   
Дата:   01-02-18 00:27

Така е, но вече става двойно по скъпо, което не е вариант[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   01-02-18 06:58

На кратко - Да. Заслужава си и то много. Моя е всеки ден с мен, освен ако няма да се правя на сериозен и съм подмъкнал и DSLR.

Ето малко единични кадри и панорами. Няма клинове:
http://www.mitakis.com/-secret/Samples/RX100/n-HfmNwp

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: mihajlov2   
Дата:   01-02-18 10:43

Имам го от няколко години. На моя конкретен екземпляр обективът леко маже по краищата, ако го гледаш пиксел по пиксел при резолюция 20 Мегапиксела. Ако снимаш в Джипег при 10 мегапиксела, картинката е екстра. Ако снимаш в RAW и ресайзваш при конвертирането в Джипег, картинката пак е екстра при резолюция до към 15-16 Мегапиксела.
Иначе апаратчето е чудесно.За ежедневно влачене е екстра. Картинката е много по-добра от тази на който и да е прехвален смартфон.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: keri-di   
Дата:   01-02-18 12:45

Във ebay.co.uk има предложение на Кachashop-нов марк 3 за 403 паунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: Giorgio.K   
Дата:   01-02-18 13:11

Заслужава си! М3 - в Германския Амазон ти е към 1000 лв нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: Ivan_A   
Дата:   01-02-18 14:26

Имах първия RX100 модел.
Продадох го, защото разликата с м4/3, с която снимах тогава, бе много малка и бях зарязал м4/3.
Скоро си взех Panasonic LX15 - доста по-добър от Sony RX100 I - с по-светлосилен и по-добър по краищата обектив.Много пъргава камерка е!

... сега пък зарязах A7II, макар и разликата в качеството на изображението да е доста по-осезателна.

Спамя, защото сензорът е същия 1" сензор, монтиран в Панасоник.


Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: theallseeingeye   
Дата:   01-02-18 15:49

Заслужава си, но за 900 лв. се намират онлайн (нови) RX100 mk3, Panasonic LX15 и Canon G7X mk2, които си заслужават 200те лв. отгоре. Скоро ги рисърчвах и пробвах всичките .. и накрая си взех Канона. Но разликите са минимални.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: SLR   
Дата:   02-02-18 01:19

Благодаря колеги, явно ще се насоча все пак към RX100, най вече заради цената, просто 200-300 лева в повече са ми излишен разход.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: kvakioh   
Дата:   05-02-18 17:52

След първа и втора версия с визьора всичките са отлични.

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: fast_eyebrow   
Дата:   05-02-18 18:22

Няма да те накефи тъмният му обектив, аз затова го разкарах. Сдобих се с едно lx15 и аз и трябва да кажа,че 300 лв отгоре си заслужават да ги дадеш за панасоника

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: Xizario   
Дата:   05-02-18 18:54

И аз преди време изпаднах в същите размишления. Какво да правим като ни мързи да носим цялата техника.

Взех G7X mk2 и съм доволен (реално е с матрица на Sony, според масата хора е като тази от 100x3 или 100x4, нещо такова, бог знае), само че опакована в канонско тяло, ако си свикнал с канон е оферта

Последната ми почивка носех 100мм ф/2 в/у 5D в едната ръка и G7 в другата. И ползвах сапунерката за вместо китак, а фуулфрейма за портрети, доста приятна комбинация.

@fast_eyebrow,
90% от снимките с този сетъп бяха на f/4, така че между 1.4 и 1.8 при 8.8мм не виждам особена разлика за сапунерката.
Пък ако човек приоритета му е dof и светлина, надали ще хвърли 1000 лева за апарат, като може за тези пари да взема много по-добър фф сетъп (а автора най-вероятно вече има такъв)

Отговори на това съобщение
 Re: Заслужава ли си Sony RX100
Автор: Dimitar.Tzankov   
Дата:   05-02-18 21:08

И аз някой пъти съм бил с DSLR + 70-200/2.8 и RX100 за широко, когато не съм мъкнел второ тяло. Дори за репортаж става, макар че е малко странна комбинация (2кг+ и 300гр)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »