Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Карти с памет
Автор: PKBilly   
Дата:   22-01-18 13:33

Колеги можете ли да ми предложите марка за карта с памет. До сега ползвам SanDisk и ще взимам още една и се чудя дали пак да е SanDisk, защото за много малко повече пари взимам по добра Lexar а не ги знам като марка как са те.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: Pavlov   
Дата:   22-01-18 13:34

Вземи си пак SanDisk. Според мен е оправдано да са по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: nice2mitiu   
Дата:   22-01-18 13:40

Ако снимаш професионално, най-големият кошмар, който може да ти се случи, е повредена или бавна карта. Веднъж снимах с един фотограф, който имаше само 1 резервна карта и тя беше някакъв стар и бавен СанДиск, май беше и менте. През 10-15 снимки апарата му блокираше, докато се изпразни буфера.
Така че, моя съвет е да си вземеш хубава карта от сигурно място, дори и да е по-скъпа. И Лексар и Сандиск имат ментета, отваряш сайтовете на производителя и гледаш кои са им оторизираните дилъри, купуваш оттам.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: lamerko   
Дата:   22-01-18 13:53

Ползвам на Samsung Pro+ - доволен съм :)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: mihajlov2   
Дата:   22-01-18 13:55

СанДиск. Досега повече от 10 години съм купувал карти само от Синтезиса и Павилиона. Никога не е имало проблем с карта.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: nislon   
Дата:   22-01-18 13:56

Пърата ми, допълнителна беше точно такава - SanDisk 32ГБ, за около 30 лв. Видео клипове не правя и ми вършеше работа. Но след 2 години, постепенно започна да се разпада и все по-трудно да се чете. Хвърлих я и си купих същата, със същите параметри (капацитет и скорост), заради цената. Оказа се, че след всяко щракане се появява пясъчното часовниче за изчакване, т.е. - по-бавна от предната, въпрели че уж е еднаква.
Отделих я за дълбок резерв. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: lamerko   
Дата:   22-01-18 13:59

SanDisk са най-таргетираните карти от производителите на ментета. Случвало се е и в големи магазини да попадат ментета :)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: nislon   
Дата:   22-01-18 14:02

Първата, която беше добре, беше от Стемо, а втората - от някакъв китайски сайт ... така нещата май се вързват [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: sauron69   
Дата:   22-01-18 14:30

Аз основно съм ползвал Lexar и проблем с тях не съм имал.
П.С. Все пак да добавя че всичките ми са от BH USA, та предполагам са с гарантиран произход [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: philip   
Дата:   22-01-18 14:49

Още един глас за Lexar, стига да са истински.[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: io_bs   
Дата:   22-01-18 14:58

Купи си по-бързата. Дори и да няма разлика с по-бавната при снимане, на следващото ти тяло може да има [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: lamerko   
Дата:   22-01-18 15:39

Само да спомена, че картите имат две скорости - на чете и запис. Обикновенно с голеееми цифри изписват максималната теоритична скорост на четене, а тази на запис или е с някакъв дребен шрифт, или въобще не е вписана. А често тя е два пъти по-ниска от другата, като всъщност записа е важен, а не толкова четенето. Това уважавам на Самсунг, че двете скорости са много близки като стойност и наистина общото представяне е отлично!

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: orkwideo   
Дата:   22-01-18 16:34

като я купиш картата, тествай я със софтуер за карти, че големи бели стават ако попаднеш на карта менте!

веднъж от олх попаднах на менте, камерата по никакъв начин не реагира на картата менте, просто записа липсваше, с една дума уж го има а не се отваря, след тест на картата, от 64гб изписани имах реално 8гб [smilie18] външно картата си беше перфектна и запечатана, по никакъв начин външно не се различаваше от оригинала, та така купиш ли я , първо тест на компютър и тогава я ползваш във друга техника

това е добро


и това е добро и с невероятна цена, но иска следене, от време на време пущат по някоя бройка, ама това ако не бързаш

фирма вали в.търното мисля са един от дистрибуторите на киндстън, ама ти не си писъл от къде си , картите им също са добри

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: PKBilly   
Дата:   25-01-18 01:49

orkwideo на Emag нямам голямо доверие и не го харесвам много. Странно ми е как картата на SanDisk 64GB, която показваш в емаг е 90лв. а във фото Павилион е 126лв.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: victory13   
Дата:   25-01-18 08:39

На павилиона липсва гъвкавост при ценообазуването, с течение на времето. Същата карта в амазон е 37 лири, с доставката ще е по-близо до е-мага, отколкото до павилиона... но лично аз бих взел 2Х 32, всяка по 16 и нещо лири [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: imartin   
Дата:   25-01-18 11:08

Много голям процент ментета на карти има в Ибей. Особено на Сандиск и другите по-добри марки. Обикновено от разни китайци. Наоколо разни познати изгоряха с такива карти. Затова не купувам от там, да не говорим за китайски сайтове. Купувам от английския Амазон, от Сандиск. Преди съм купувал и от Лексар, пак от Амазон. Досега 5 Сандиска и 2 Лексара за 4г. Цените са от най-ниските за съответна оригинална карта. Правят и промоции. Не съм имал проблем нито със скоростта, нито с качеството.



Публикацията е редактирана (25-01-18 11:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: kvakioh   
Дата:   25-01-18 12:14

Lexar ги спряха вече. Има още оставащи бройки, като най-евтините са зле и има ментета.
Ако не е за видео да се видят Toshiba, Samsung. Добре е да се каже и определи за какво точно е картата, и каква в техниката.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-18 13:40

От Лексар май останаха най-вече ментета. Дори последните партиди, дето уж бяха оригинални имаха "механичен" проблем - пластмасите се разлепваха и мармалади. Не е удачно да се купува нещо, което очевадно остава без поддръжка.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: Argo   
Дата:   25-01-18 14:01

[smilie21] И си вземи 2Х32гб вместо 1Х64гб, Винаги е по-безболезнено да се прецакат 32 отколкото 64 [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: sauron69   
Дата:   25-01-18 14:39

Всъщност, lexar поне XQD карти започнаха да произвеждат пак. А пък и в ВН гледам че има доста тяхни карти, не вярвам да са ментета.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: lamerko   
Дата:   25-01-18 15:38

Всъщност няма вече Lexar - китайците Longsys им взеха бранда и може да се опитват да пускат някакви истории, но няма да имат нищо общо със старите (няма прехвърляне на производство, а само на бранда)...

текст

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   25-01-18 17:13

orkwideo написа:

това е добро

Някой купувал ли е въпросната карта? Имам предвид точно от emag.



Публикацията е редактирана (25-01-18 17:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: flac   
Дата:   25-01-18 17:54

Като Ламеерко - 1 глас за Самсунг. Преди година бяха 1-ви по производство на памети - сега не знам..., но са много читави ( освен, ако не са фалшификат - то е ясно [smile] ).

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: bam-bam   
Дата:   25-01-18 20:05

Самсунг са хубави,но сонито не иска да пише 4к или 2к/100 кадъра беше на нея и се налага да си вземеш Сандиск.
Все пак човека не е споделил за какво му е и просто да го има в предвид.

Отговори на това съобщение
 Re: Карти с памет
Автор: Zaxo   
Дата:   25-01-18 20:34

Със sandisk extreme 32gb съм от 2 години и съм доволен ;) Нямал съм никакви проблеми. Успех с избора!!! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »