Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Panasonic fz300
Автор: filgun   
Дата:   20-01-18 15:50


Здравейте колеги, искам да питам, някой има ли преки впечатления от Panasonic fz300? Решил съм да си го купя и с него да заменя по големия му батко Nikon D90.
Предварително благодаря на всички!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: Pavlov   
Дата:   20-01-18 15:56

Впечатления на Бони от Panasonic FZ300 [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-18 16:43

След Никон D90 ще бъдеш силно разочарован от качеството на изображението. Не забравяй, че FZ300 е със свръхмалка матричка - 1/2.3 инча. Като на най-елементарните сапунерки.
Ако искаш качествен суперзум, помисли си за Панасоник FZ1000 или Сони RX 10 първия модел. Те са с матрица 1 инч и качеството на картинката е съвсем друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: filgun   
Дата:   20-01-18 17:02

Много благодаря за препратката, това ревю го прочетох преди да пусна темата. Иска ми се и други хора да споделят ако са имали допир до този апарат, още по-добре ако има такива дето го ползват повече от няколко месеца.
Иакам да махна dsrl-а, тъй като съм семеен, имам дете и вече все по-малко време ми остава за него. А когато го взема на екскурзиите със семейството е повече в тежест от колкото удоволствие. Голяма раница, два обектива. Тежи и пречи. Започнах да снимам с телефона си, а това не ми харесва. Искам да се върна във фотографията с нещо не толкова обемисто и тежко. Снимам и доста птици. За това ми трябва теле-фото. Не очаквам същите резултати, но поне да се доближава.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: Pavlov   
Дата:   20-01-18 17:11

Автор: filgun
Дата: 20-01-18 17:02
"Снимам и доста птици."

Като ти гледам профила - не, не снимаш [smile] .
Щракай си с телефона.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: filgun   
Дата:   20-01-18 17:35

Pavlov написа:

> Автор: filgun
> Дата: 20-01-18 17:02
> "Снимам и доста птици."
>
> Като ти гледам профила - не, не
> снимаш [smile] .
> Щракай си с телефона.

Не си много любезен!
Като не можеш да помогнеш по-добре се трай! ????

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   20-01-18 18:02

filgun написа:

> Иска ми се и други
> хора да споделят ако са имали
> допир до този апарат, още по-добре
> ако има такива дето го ползват
> повече от няколко месеца.
> Иакам да махна dsrl-а, тъй като съм
> семеен, имам дете и вече все
> по-малко време ми остава за него. А
> когато го взема на екскурзиите със
> семейството е повече в тежест от
> колкото удоволствие. Голяма
> раница, два обектива. Тежи и пречи.
> Започнах да снимам с телефона си,
> а това не ми харесва. Искам да се
> върна във фотографията с нещо не
> толкова обемисто и тежко. Снимам и
> доста птици. За това ми трябва
> теле-фото. Не очаквам същите
> резултати, но поне да се доближава.

Аз имам FZ200, който е предходния модел на FZ300. Обективите и на двата апарата са еднакви. За качеството на картинката също може да се каже, че е еднакво. FZ300 има 4к видео, по-голям и с по-висока резолюция визьор, и екран с тъч скрийн. Като недостатък може да се отбележи по-малкият брой снимки на FZ300 (360 срещу 540 снимки) с 1 заряд, въпреки, че и двата апарата ползват една и съща батерия, но FZ300 харчи повече. В случай, че не ползваш външен микрофон, звукът при запис на видео на FZ300 е по-лош, тъй като микрофоните са по-скрити поради това, че FZ300 се води "weather proof". Дори и да имах този апарат, не бих посмял да снимам в дъжд, но всеки сам си решава. Освен това вградената светкавица при FZ300 е по-слаба отколкото на FZ200. GN на FZ300 е 8,8 срещу 13,5 на FZ200, което не е малка разлика.

Имам и Nikon D7200.

Ти си знаеш най-добре, но според мен, няма смисъл да продаваш D90-то.

С DSLR-a качеството на картинката е на съвсем друго ниво.

Откакто купих D7200, FZ200 го ползвам само за случаите когато ми трябва повечко зуум.

Освен това турбосапунерката няма как да се мери с DSLR-a, например, ако снимаш портрети. Не, че е съвсем невъзможно, но трябва да се отдалечиш много от обекта, и да зуумнеш. Задният фон трябва и той да е отдалечен от обекта. Това са условията при който можеш да получиш дефокус с турбосапунерка. Доста по-сложно си е, тъй като понякога може да се окаже, че нямаш достатъчно място дори и на открито.



Публикацията е редактирана (20-01-18 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: D_Ave   
Дата:   20-01-18 19:06

filgun да смениш панасоника с D90 ми се струва много по-удачно отколкото обратното:) защо не погледнеш нещо безогледално - по-малко тяло, не правиш компромис с качеството, пък може да му закачиш и някой "туристически" обектив и така ще носиш само тяло + един онектив, няма раници и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: Pavlov   
Дата:   20-01-18 19:16

D_Ave, какво конкретно предлагаш?
Защото и на D90 може да се закачи "туристически" обектив. Е да, ще носи 200-300 гр. повече, но ще спести доста пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: mouzata   
Дата:   20-01-18 20:06

Като алтернатива примерно Panasonic GX80 + 14-42 II и Olympus 40-150R? И трите са налични в базара, като общата цена няма да е много по-голяма от тази за нов FZ300.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: mihajlov2   
Дата:   20-01-18 20:25

А бе вие не разбирате ли, че някои хора не обичат да сменят обективи - т.е.е да мъкнат два-три и непрекъснато да се чудят кой с кой да сменят?
Ей затова са измислени турбозумовете. Независимо от компромисите. И в това отношение FZ1000 или RХ10 са много добри.
Аз лично за туризъм и пътуване предпочитам нещо по-така
Олимпус PEN-F плюс Зуйко 12-100/4, което се равнява на 24-200, но това е друга бира...



Публикацията е редактирана (20-01-18 21:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: filgun   
Дата:   21-03-18 18:39

Здравейте, колеги!
Благодаря на всички за мненията!
В крайн асметка вече съм горд собственик на Panasonic Lumix fz300.
За сега съм много доволен и изобщо не съжелявам за D90-ката.
Има и група във фейсбук. Ако има и други собственици на FZ200, FZ300 и FZ1000 са добре дошли...
Ето и линк към групата.:
https://www.facebook.com/groups/1833859990240002/



Публикацията е редактирана (24-03-18 16:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic fz300
Автор: Crocodile   
Дата:   22-03-18 21:14

По добре си вземи FZ1000

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »