Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: lamerko   
Дата:   17-01-18 23:51

Здравейте,
замислям един Zhongyi Lens Turbo II адаптор с EOS байонет за Фуджи. На първо време смятам да закачам PK и M42 обективи с преходници без оптичен коректор, но като се замислих малко - няма ли опасност да закача лещите на турбото със задния елемент на адаптирания обектив? Някой да е имал подобни проблеми?

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: marvesss   
Дата:   18-01-18 06:57

Турбото е с малко разстояние между байонета и оптичния елемент. Има оплаквания из интернет примерно за опиращи оптики, пинове, палчета на обективи.
Мисля, че ако обектива с адаптер опира в огледалото на EOS фул фрейм тяло, то тогава ще е проблем и за турбото.
Имай предвид също, че това е китайски адаптер. Има случаи на различни сглобки. Примерно Canon FD турбо II съм имал бройка, която опира оптиката на почти всеки FD обектив, когато тръгна да фокусирам към безкрайност. Оказа се в последствие, че китайците не били сглобили правилно турбото - цялата оптична група е на резба и се дава ход малко назад... та, това чудо няма калибрации от "завода".

List of Incompatible & Confirmed compatible Lenses , ама не е пълен.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: sirkhann   
Дата:   18-01-18 12:01

Доста интересна информация... Аз ползвам турбото към Nikon F и досега нямам забележки.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: lamerko   
Дата:   18-01-18 12:38

marvesss: мерси за информацията.

Според сайта им, максималното отстояване на задния елемент не бива да достига до 3мм. Предполагам с адаптираните обективи се прибавя и широчината на адаптора - може би към милиметър отгоре. Обаче тия PK обективи имат едно лостче за блендата, което преди време ме беше отказало да ги слагам на DSLR - опираше в огледалото, но според информацията от списака - ще са ОК :)

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: spotter84   
Дата:   24-01-18 11:35

Марио, в тази връзка ти ли беше сменил задната леща на турбо за Nex с такава от Fuji версия? По спомен задната леща на това за Fuji беще правилен кръг и реално се получава по-малко винетиране.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: marvesss   
Дата:   24-01-18 11:47

Мислех, ама не става... трябваха стругарски услуги и не съм си играл повече.

Иначе предполагам си прочел този мой тест:

http://www.alphaforum.net/forum/viewtopic.php?f=135&t=4879



http://store.picbg.net/pubpic/DF/C2/0cbfc0659e75dfc2.jpg




http://store.picbg.net/pubpic/5B/04/c9e2e99616f35b04.jpg



До скоро имах и Metabones Speed Booster първата версия, той покрива още повече фул фрейм сензора.



Публикацията е редактирана (24-01-18 11:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: spotter84   
Дата:   24-01-18 11:50

Точно така, да.

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: lamerko   
Дата:   24-01-18 12:04

Metabones-a би ми дошъл малко скъпичко като за играчка. Иначе си поръчах на Zhongyi играчката, па да видим колко пъти ше я ползвам :)

Отговори на това съобщение
 Re: Zhongyi Lens Turbo - съвместимост
Автор: spotter84   
Дата:   24-01-18 12:06

Адаш, би трябвало да си доволен доста. Пробвай ако имаш възможност и с някой съвремемен ръчен обектив на 1.4, примерно Samyang 35 1.4 или 85 1.4 и ще виждаш още по-остри резултати.[cool]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »