Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nsirakov   
Дата:   15-01-18 07:11

От вчера телефона ми сдаде багажа... още на екрана се вижда че само долния десен ъгъл на екрана " е на фокус", всичко останало е размазано като при дефокусиране (апарата снима нормално в монохром - явно проблема е само е в едната камера...)
Даже ако снимам от близо фокуса отново е добре, но отдалеча ли се на повече от 50см...

Въпрос към разбирачите... мислите ли, че е нещо свързано със софтуера, което мога да оправя... или да бягам към серзиза

телефончето е на годинаи малко, още го изплащам да го...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   15-01-18 07:23

Сервиз

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: Облак   
Дата:   15-01-18 11:31

Виж дали случайно не си активирал "портретен" режим или другия т. нар. "wide aperture" режим. Ако си на ръчни настройки е възможно да си минал на ръчен фокус, което би обяснило защо нещата са ОК, когато снимаш отблизо. Ако не си сигурен, винаги можеш да върнеш настройките на камерата към фабрични (Camera Settings > Restore Defaults в дъното на страницата).

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: charger   
Дата:   15-01-18 18:45

Имаше и някакви макро настройки там.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nsirakov   
Дата:   16-01-18 04:00

, оказа се дефект... отива в сервиза[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: prosperity   
Дата:   17-01-18 10:05

Какво ви е мнението за huawei?

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: agop4o   
Дата:   17-01-18 10:10

[smilie18] Какво ви е мнението за huawei?[smilie18] Само като чуеш името разбираш за какво става въпрос.Това е майтап разбира се.Аз имам такъв и за моите нужди е супер достатъчен и надежден.Засега.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nsirakov   
Дата:   17-01-18 14:15

az съм с тази марка от 6 години, доволен съм

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: ikoveliko   
Дата:   17-01-18 15:24

И аз съм с Huawei P10 и съм доста доволен. До сега никакви ядове не ми е давал и докато не го счупя физически, не мисля да го сменям :)


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: ipolit   
Дата:   17-01-18 15:45

Huawei правят хубави телефони, но са скъпи. Или поне за мен такива цени за телефон не са оправдани. Иначе P10 е доста симпатичен, приятен за държане - не останаха много такива. Хората се оплакват от лагване при всички модели, даже и при най-скъпите. Твърдят, че не стават за игри, понеже не е достатъчно добра видеоподдръжката. Напоследък се твърди, че са номер 1 за влагане на изкуствен интелект в телефоните, което следва да се отрази на боке ефектите на снимките. Един приятел има P10 и съм го разцъквал. Общо взето ме кефи, но има неща, които си дразнят. Телефонът се продавал със залепен протектор на стъклото, а самото стъкло било калпаво, без олеофобно покритие и без защита от надраскване, което значи, че протекторът не трябва да се маха или ако се махне, да се сложи нов.
По принцип не бих изтъквал тези неща като кой знае какви недостатъци, но все пак говорим за телефон за 1000 лв. В тая ценова категория Xiaomi Mi6 или OnePlus 5/5T изглеждат далеч по-разумен избор. А ако човек не иска да дава много пари, може да си вземе MiA1, който снима хубаво и струва под 400 лв.



Публикацията е редактирана (17-01-18 15:51)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: Eeyore   
Дата:   17-01-18 16:50

Само да кажа, че дисплея на P10 съвсем не се драска лесно! Все-пак е хубаво да има протектор! И след като говорим за камерата, то в никакъв случай MI6, камо ли OnePlus 5/5T могат да бъдат алтернатива да Huawei p10!

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nvassilev   
Дата:   17-01-18 18:49

Като бивш собственик на Р9 и настоящ на Р10 плюс мога да кажа че камерите са много добри,особено черно белия сензор.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nsirakov   
Дата:   17-01-18 23:45

за тия пари по-хубава камера не мисля че има... ама на... моята се счупи.. след месец ще видим новата как е

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: Джъмбо   
Дата:   18-01-18 13:12

преди 2 години май бях поканен на премиерата на хуявей 9... яко ъдене и пиенье и няколко къта с дивойки и разни натюрморти да сликаш...

направих няколко кадъра с хуявея, няколко с 6+ и се заговорих с някакво китайче дето любопитно ме гледаше показвайки му че 6+ изкарва по-добри снимки (не кат да не мога да снимам все пак)
китайчето нещо се вкисна и си би камшика, а послесе оказа някакво шефче и... повече не са ме канили на корсофрите им [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с камерата на Huawei p10
Автор: nsirakov   
Дата:   18-01-18 16:15

Така е 6+ прави по-хубави кадри... ама струва 3 пъти по-скъпо.. и аз искам Лайка ;) ама снимам с Канон :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »