Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: ffoko   
Дата:   14-01-18 12:14

От известно време си задавам един въпрос. Може ли да се манипулира броя кадри на дадено тяло, така че при проверка с някакъв софтуер да показва 1000, 2000 или друг брой кадри, много по-малък от действителните. С една дума да се манипулира, както километража при автомобилите. Гледам, че се продават тела със сравнително малко на брой кадри, а на определени години. Например при преинсталиране на BIOS и т.н.

Не ме интересува дадена конкретна програма или метод. Питам просто теоретично.

[smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: D_Ave   
Дата:   14-01-18 12:27

Мисля че може ако се смени основната платка, но това винаги е необосновано скъп процес за стари тела. Просто някои хора не снимат много.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: quazimodo   
Дата:   14-01-18 14:23

По принцип може, а някои марки и модели са предразположени към объркване на брояча при известни обстоятелства.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-18 15:37

Не. На теория може, на практика не.



Публикацията е редактирана (14-01-18 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: mmjm   
Дата:   14-01-18 15:50

И защо реши, че човекът ще мами някого? Може да пита може ли да го измамят, и как да се предпази.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: lamerko   
Дата:   14-01-18 15:58

Мда, на 1000 места се записва брояча...


Иначе - при смяна на затвора на някои модели в оторизиран сервиз се ресетва и брояча. Въпрос на процедури.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: ffoko   
Дата:   14-01-18 17:05

До"bg2014":
Кого да мамя? Написал съм: "Не ме интересува дадена конкретна програма или метод. Питам просто теоретично."

Когато ти продадох комплекта филтри и ти казах, че са нови, ИЗМАМИХ ЛИ ТЕ?
Това е несериозно от твоя страна!

Благодаря на останалите!


Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-18 17:23

Аз до сега НИТО ВЕДНЪЖ не съм бил подведен или измамен от колега.


Извинявай, колега ffoko, ако е прозвучало като обвинение! И ....
Не си ме измамил, нито съм го очаквал, нито съм си го помислил. НЕ!



Публикацията е редактирана (14-01-18 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: ffoko   
Дата:   14-01-18 17:56

Темата не искам да продължава като конфронтация между хората във ФФ. Просто си зададох въпроса. Моето мнение, че най-вероятно може, но е икономически неизгодно, имайки предвид, че всяко тяло работило дълго време по него остават обичайните следи от употреба, които всеки би могъл да разпознае. Също така съм забелязал, ако не съм прав ме поправете, че старите тела се движат около една и съща цена, без значение броя кадри.

Както каза по-горе "D_Ave" - "необосновано скъп процес за стари тела."

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: the-rookie   
Дата:   14-01-18 17:58

За мен отговора е: Със сигурност е възможно ,но икономически е необосновано и затова най-вероятно(според общодостъпната информация) не се прилага!

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: Pavlov   
Дата:   14-01-18 18:28

Може и да е възможно. Но няма много смисъл, поради друга причина.
Броят кадри, които може да направи едно тяло, е непредсказуем. Има случаи на тела, изкарали милиони кадри. А си спомням тема от преди много време, в която човек се оплакваше, че сменил затворите и на двете си тела от висок клас (едноцифрени Canon-и, мисля) на под 10000 сработвания. А дори и след това животът на тялото продължава, ако не се развали нещо друго.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: D_Ave   
Дата:   15-01-18 09:38

принципно броя кадри е едно от важните неща които гледам като купувам втора ръка, но има и един друг момент - 50к кадри на апарат 1 срещу 10к кадри на апарат 2. обаче апарат 1 си е съкал спокойно в студио, като даже ремъка му не е слаган, не е изпускан, пазен е, изглежда като нов и не е тормозен. а апарат 2 е зползван от тийнейджър планнар-екстремист - висял му е на врата, удрял е всеки камък по пътя нагоре, мокрен е, пипан е с кални ръце и т.н. - е, кое е за предпочитане:) броя кадри се гледат - но не са най-важното. а и гледайки цените излиза че е по-евтино да се смени затвора дори без да е спрял да работи отколкото основната платка, така че.......

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: quazimodo   
Дата:   15-01-18 10:18

И аз давам пример - фотоапарат за една година по сватби прави да речем 50000кадъра. Още е в гаранция. Защо да не му ресетнем брояча и да го продадем като чисто нов[smilie5]. Това, че му остава гаранция в нашата мамковина не е от особено значение. Има достатъчно примери за коректни сервизи[smilie18] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: ZENTEX   
Дата:   15-01-18 12:55

Оторизираните сервизи могат да да ти вкарат със служебния софтуер колкото си искаш броя на кадрите.Само че в повечето случаи няма смисъл,едно устройство си личи по козметичния външен вид.То може да е и на 10 кадъра,ама като няма боя по корпуса трябва да си луд да го купиш.Все едно да си купуваш магаре от пазаара,брачеда казва то младо ,на 4 години,ама като му отвориш устата,половината му зъби изпадали от старост.50 000 кадъра за една съвременна камера нищо не са,най евтините любителски модели на пазара спокойно си карат по 100-150 000 кадъра,над средния клас пък спокойно си тракат до 500 000.Повредите са рядкост,освен ако не са някакви сериини поради грешка в производството и дизайна.Отделно всичко ново ресурса му е около 5 години средно,без значение броя кадри,мине ли този лимит и започва да се разпада от всякъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Относно брой кадри на дадено тяло
Автор: marvesss   
Дата:   15-01-18 14:56

Същото като километражите на автомобилите. Могат да се превъртят.
Руснаците бяха лийкнали сервизен софтуер, но май го покриха (беше стара версия).

Изразът "тялото е консуматив" важи в пълна сила. Само че се отнася и за новите обективи с пластмарляци вътре.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »