Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Съвет за закупуване на дрон
Автор: niki_sf   
Дата:   12-01-18 15:21

Здравейте,

Бих искал да попитам тук какъв дрон ще ми препоръчате като за начинаещ ползвател на такава техника?

Изискванията ми са да има 4К камера и възможно по-голям обхват на летене. Излизат ми различни марки в мрежата, като разбира се най-много Dji. На първо време бих отделил до 1500 лв., защото не знам дали ще се зарибя до такава степен, че да го ползвам редовно, или ще бъде поредната прищявка.

Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: lamerko   
Дата:   12-01-18 15:39

Ако може да си намериш един DJI Mavic Pro втора ръка за бюджет, който те устройва - ОК, иначе DJI Phantom 3 4K може би ще се намери около бюджета.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: prozium   
Дата:   12-01-18 15:40

Dji Mavic . Снима 4к, не толкова хубаво, колкото по-големите си братя, но е достатъчно добре. А и от RAW формат се вади още по-качествено изображение. Обхватът на летене е 5км с пряка видимост, в гори и в града пада доста бързо, но е нормално, когато има препядствия и интерференции да е така. Компакнтостта на Mavic-а за мен е голямо предимство - събира се в нормална фотографска чанта, заедно с дистанционното му и 2 допълнителни батерии, което означава 40-50 минути летателно време. Не знам дали ще успееш да намериш Fly More Combo-то за 1500лв обаче при нов дрон.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Стефан   
Дата:   12-01-18 15:43

За 1500лв, че и по-малко може да намериш DJI Phantom 3 Professional на старо и в момента това е може би най-доброто съотношение цена-възможности. При дроновете, ако имаш възможност да го изпробваш в реален полет и евентуално ако може да го погледне някой който разбира или даже в сервиз, което може лесно да стане ако се уговорите с продавача, риска от купуване на старо е по-малък, тъй като при тях основния риск е да не си го потрошиш или изгубиш в полет. А тази опасност е горе-долу еднаква и при нов и при стар дрон [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: glndrk   
Дата:   12-01-18 19:47

И аз съм за Phantom 3 Pro. Може да се намери за този бюджет...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: nsirakov   
Дата:   12-01-18 21:46

ако ще снимаш предимно видео Мавика е перфектен, по-тих, по-малък, винаги с теб... недосттъците - за фото отстъпва пред фантом 4ката, макар, че при добри светлинни условия и за снимки до А4 не мисля, че ще видиш разлика...

фантом 3 мисля е с 2к видео, няма 4к

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: glndrk   
Дата:   12-01-18 22:13

Pro версиите на Phanton са с 4К видео

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   12-01-18 22:30

За такива пари изборът се стеснява до Phantom 3 pro. 4K, много здрав - подходящ за начинаещ. Разбира се, когато полетиш с Фантом 3 про, може би после с Мавик или 4 про, накрая все пак ще минеш на Спарк, нищо че не е 4к :) Но това идва с опита.. :)

Все пак по темата - обхват на летене - 22 минути (аз лично съм минавал 3,5 км. в едната посока, зависи от температурата на въздуха и вятъра.) 4к и в този бюджет - употребяван Фантом 3 про. Разбира се ако намериш Мавик на тези пари е супер, това е средното звено между Фантом 3 и 4 и СпаркМарката е DJI - не си губи времето да научаваш по трудния начин, че към момента нищо друго не си заслужава като цена/качество/възможности.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-01-18 10:24

Като бюджетна алтернатива на Phantom 3/4 - горещо препоръчвам Xiaomi Mi drone 4k.
Цената е 430$ в Gearbest. След доставка с DHL + мито/ддс идва на под 1000лв.
А в Youtube има доста сравнителни ревюта спрямо DJI Phantom 3/4 и генерално не им отстъпва с много.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   13-01-18 11:53

Xiaomi Mi drone 4k е добро алтернативно решение, не съм летял, но съм чел че дронът се е получил чудесно, а софтуера му все още е зле, картината на телефона е ужасна, няма място за таблет, има проблеми с видеото при завой и разни други дребни неща, които могат да ти вгорчат живота. Предполагам след няколк ревизии ще го направят достатъчно добра евтина алтернатива.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   13-01-18 12:07

До сега са фикснали доста софтуерни проблеми, както и тилтването на гимбала при завой.
Таблет може много лесно да се сложи с помощта на една допълнителна щипка.

След някоя друга седмица ще споделя повече лични впечатления.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Станчев   
Дата:   13-01-18 13:42

Yuneec Typhoon Q500 4K Drone, нов не е ли в този ценови клас?



Публикацията е редактирана (13-01-18 13:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   13-01-18 16:58

Yuneec Typhoon Q500 4K

Това съм го карал. В сравнение с phantom изглежда и се усеща като зле направена китайска играчка.

HepBeH_XaMcTep: Сподели после, ще е интересно, мен ми изглежда като да има добро развитие Xiaomi...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: glndrk   
Дата:   13-01-18 17:35

То много зависи за какво ще го ползваш. Щото ако е за кеф и детски за 200 лв върши работа. Ако обаче смяташ да го ползваш професионално, и да предлагаш услуга която да ти се заплаща, колегата по горе го е казал много добре.
Не, че после при монтажа не може проблемите да се изрежат,
въпроса е какво ще остане след това... :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: niki_sf   
Дата:   13-01-18 18:34

Благодаря за мненията, наистина всяко едно е доста полезно [smile]

Абстрахирайки се от 4К камерата, SPARK дали е добре за начинаещ? Разгледах доста видеа в Youtube и изглежда сносно, но така и не разбрах на каква дължина лети[smilie11] Някои пишат за 200 метра, други за 2 км[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: s_dyakov   
Дата:   13-01-18 22:11

Никой не спомена xiaomi 4к. Може да не е dji но пък е само $400 което е наполовина на бюджета, и можеш да си ползваш камерата с гимбъла и на земята. https://www.youtube.com/watch?v=LedAClQn-AQ


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: HepBeH_XaMcTep   
Дата:   14-01-18 00:27

Spark-а има доста.... посредствена камера.
Хубав "джобен" дрон за начинаещи, но не и на сегашната цена.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: prozium   
Дата:   14-01-18 01:08

Спарка по спецификация лети на 100м, ако си с дистанционно на 500м . Твърде спънато ми се вижда всичко това. Камерата от това, което съм виждал в ютуб не става за видео. Има ъпскейлнати достатъчно примери от спарк на 4к, но си личи и е допълнително занимавка да обработваш. Реално губиш времето си, заради това, че не си купил по-хубавото. Големият плюс е размерът. Но мавикът пак е доста компактен.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: glndrk   
Дата:   14-01-18 07:54

Споменаха го по горе xiaomi, както и недостатъците му.
Така и не разбрах автора какво точно смята да снима. Необходимо ли ти е наистина 4к?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 12:31

На Спарки камерата е същата phantom -ска като на 3 и 4 . Орязан е софтуерно да не снима 4к и да няма raw и настройки, иначе никой не би си взел Мавик. Правил съм едно и също видео с 4 и Спарк, на FHD са единици хората, които биха хванали разликата, особено през ютуб. И разликата е в стабилизацията, не в качеството на видеото.

Колкото до обхвата - лети със 7 минути по-малко от Мавика и 9 по-малко от 4-ката. т.е около 3 километра +\- километър според времето и температурата. 500 м е височината, като на всички фантоми. Това разбира се с дистанционно. Без е около 100 метра и много неудобно през телефона, но пък може. А може и без телефон, само с жестове да се управлява, предимно за снимки тип селфи.

Единственият му недостатък, е цената, на Спарки :)



Публикацията е редактирана (14-01-18 12:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Zdram   
Дата:   14-01-18 13:37

Спарк е идеален за начинаещи по мое скромно мнение. Казвам го като ползвател от 2-3 месеца. Огромното му предимство е комактността - може да се носи с кутията и всички неща в малка градска раничка или в торбичка. При моя избор това беше определящото в съчетание с цена, която мога да си позволя. Аз взех пълния комплект от чужбина за около 1100 лв по сегашния курс. Тук вървеше за 1500-1600 май.
В градски условия през Андроид Спарк лети до 200 м. височина, но сигурно е възможно и повее. За отдалечаване - не знам, новак съм и не смея да го изпускам от очи още. Управлението е изключително лесно, а най-готиното е, че можеш да го вдигаш лесно от ръката си и да го приземяваш в нея. Особено полезно е при неравен терен - камерката почти опира земята. Управлението от дисплея на таблета не е никак лесно, поне за мене. С дистанционното е песен. Това с жестовете още не съм го пробвал, но в моите очи е о-скоро тракция и за бързи селфита, както каза колегата.
Времетраенето на полета е кратко: 12 -15 мин. При първите неориентирани опити е още по-кратко. Трябват си поне 3 батерии.
За видеото не знам, не ме влече особено и само съм го пробвал веднъж-дваж, но снимките са прилични. Най-голямата слабост на камерата е динамичният обхват на сензора. Доста трудно е да направиш готини кадри, без да прегорят светлите зони или да се запушат тъмните. Съмнявам се, че при този размер на сензора в роу ще е по-добре. Бракетингът и настройката за стабилност помагат понякога.
Накратко, дрончето е идеално за първи стъпки в областта, за да се понатрупа опит, или да отмине увлечението.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 13:57

Размерът на сензора си е точно колкото на фантом 3 и 4 и Мавик - 1/2,3 инча. По-голям е само на 4про - 1 инч. Разбира се, RAW оправя до някъде нещата, но на 3 и 4 динамичния обхват си е малък, имам ги всичките...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: prozium   
Дата:   14-01-18 14:11

Стак от снимки в RAW повечето пъти решава проблема с динамиката. Да не говорим, че ако няма много лоши метереологични условия дронът седи стабилно като статив, така че HDR стака няма почти никакви размествания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: Zdram   
Дата:   14-01-18 14:19

gorbi, [smilie24]
Това имах предвид като предположения и за мен е полезно реално потвърждение.
prozium, така се боря с динамичния обхват и аз. Нека използвам случая да попитам за преки впечатления от качествени НД филтри.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за закупуване на дрон
Автор: georgioiv   
Дата:   14-01-18 14:19

Да, с клин при желание се постигат добри резултати. Верно клин на панорама от 43 кадъра RAW си е гърч, но желание като има ))). Лошото е, че като няма възможност за профили на видеото, там решение няма.. Особено вода с отразено слънце.. ))

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »