Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   13-01-18 20:09

Здравейте как се постига такава снимка, така, че фокусът да е само на едно място и всичко друго да е извън фокус и нужно ли е апарат със много фокусни точки и какъв обектив.
http://prikachi.com/images.php?images/704/9244704K.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: Pavlov   
Дата:   13-01-18 20:14

Не ти трябват много фокусни точки, даже и една стига. Но е нужен светлосилен обектив. Например, като за теб:




Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   13-01-18 20:18

Благодаря, за светкавичния отговор!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: sherbit   
Дата:   13-01-18 20:44

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   13-01-18 20:53

Типичен български манталитет, всичко знаем, всичко можем и от всичко разбираме. Току що нашите ми купиха апарат и сега започвам да се уча. Чел съм доста неща чета и тук - но практика нямам.



Публикацията е редактирана (13-01-18 20:54)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: burningice   
Дата:   13-01-18 20:56

Може да се постигне и със сапунерка с голям зум (телеобектив).

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: ZENON   
Дата:   13-01-18 20:59

Потърси из мрежата "DOF" и DOF Calculator

Тъпение и малко четене и си ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: sherbit   
Дата:   13-01-18 21:03

Текстът беше премахнат от Администратор на Фото Форум, защото съдържа СПАМ, не е по темата или противоречи на правилата на сайта.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bg2014   
Дата:   13-01-18 21:44

Просто чети в секция "образователна".

И ТОВА също може да ти е от полза.

Не се притеснявай от грубия тон. Той не е типичен за фотографите.
Но е типичен за българския манталитет. Ти просто чети.
С всеки апарат става ( и с твоя), но не с всеки обектив.
Ти с какъв обектив снимаш?



Публикацията е редактирана (13-01-18 21:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: D_Ave   
Дата:   13-01-18 21:50

aidend, свиквай с отношението:)

но хората са прави, трябва четене.

иначе ето ти малко по темата, конкретно това което търсиш е в раздел 4, но е хубаво като начинаещ да прегледаш всичките.

https://photo-forum.net/ebook/start.htm

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: ombre   
Дата:   14-01-18 10:45

bg2014,изобщо,ама изобщо не съм съгласен с това.Какво ще рече бг манталитет?Нима тук (в България),няма образовани,интелигентни,и възпитани хора,които са БЪЛГАРИ?Много крайно изказване,поставящо под един знаменател всички ни...[smilie23].И изобщо,защо е нужно такъв коментар,достатъчно е да дадеш линковете,които си постнал и толкова.Съгласен съм и с мнението на колегите,че човек,който има регистрация тук от 2 години,а вече започва и трета,не знае за това което пита.Предполага се,чисто логично,че да си направиш тук регистрация,се интересуваш малко или много от фотография.Нямам нищо против да се пита,форума е за това,ама и без определения за бг манталитета,че нещо не ме кефи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: ZENON   
Дата:   14-01-18 11:07

бг2014 е ранен лебед и ущипана госпожица милия.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: Божидар58   
Дата:   14-01-18 11:15

Такава снимка ще стане идеално с обектив 105/1.4....Цената на никонския е около 3500лв...[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: nokoniko   
Дата:   14-01-18 11:44

Нещо подобно с обектив
закупен за 489 лв.
нов/на промоция/. AF-P DX NIKKOR 70-300mm f/4.5-6.3G ED
https://drive.google.com/file/d/1QPedgZRbIBhaQyzGrUNYMbgJkzVqSYwv/view?usp=sharing


А тук с nikkor af-s dx 35mm f/1.8 - 400лв.
https://drive.google.com/file/d/1NohACk3LVlqe03U15jf3pHX2mBRKRwrL/view?usp=sharing




Публикацията е редактирана (14-01-18 11:57)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: roburt48   
Дата:   14-01-18 11:50

Написваш в Google 'дълбочина на рязкост' и ще ти изскочат доволно много статии и материали, които ще ти помогнат да схванеш (донякъде) как се получават нещата. Казвам ДОНЯКЪДЕ защото не мисля, че става само с четене [smile] ... Снимай, снимай ... и пак снимай. Експериментирай, опитвай на практика да прилагаш прочетеното. И ще се получи [smile] Успех !

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-18 11:51

ombre , виж мнението под твоето.
Кажи как ще определиш подобно включване във всяка тема?
Аз съм го отсвирил както заслужава. ( Убий глупака с мълчание...)
Но ти дори го провокираш ( и той естествено веднага кълве като баламурник), освен , че го защитаваш ...подобно поведение. Когато реакцията на един новак е такава:

aidend написа:
Типичен български манталитет, всичко знаем, всичко можем и от всичко разбираме. Току що нашите ми купиха апарат и сега започвам да се уча. Чел съм доста неща чета и тук - но практика нямам.


Защо да не го подкрепя с разбиране, вместо да го отвратя с "величие"?
И последно - ти на коя страна си?
1. Да се пита (без да ги упрекваш за това) или
2. Да си мълчат и трибуна да имат само такива, на които трябва да мълчиш (според поговорката цитирана от мен)
Манталитета трябва да се изгражда, като се борим срещу манталитета, който не ни харесва. Това е работа на АДМИН, но и наша работа също.



Публикацията е редактирана (14-01-18 11:52)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: IshootPeople   
Дата:   14-01-18 11:57

и с телефон може

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: Pavlov   
Дата:   14-01-18 12:07

Хубаво препоръчвате Nikkor-и, ама да бяхте погледнали в профила на автора на темата?... Той снима с Canon 1300D. Затова предложих EF 50/1.4 USM.
Не че такава снимка не може да се направи и с други обективи.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: ombre   
Дата:   14-01-18 12:14

bg2014,мисля си,че изобщо не си разбрал какво искам да кажа.
1-според твоя пост за бг манталитета,казан по този начин,слагаш всички под един знаменател,което не е редно,мисля съм се изразил достатъчно ясно.

2-казваш,че защитавам Зенона.Много грешиш,веднъж го казах,той и към е писла така,но в друг форум се държи по коренно различен начин,а и няма как да защитя мнението на някой,КОЕТО Е ПИСАНО СЛЕД МОЯ ПОСТ....:),някак няма логика.

3-Хубаво е,че си подкрепил автора с разбиране(предполагам се разбира това,с постването на линковете),и аз съм "ЗА" това твое действие.

Единствено казах,че не съм съгласен това с бг манталитета.

4-не взимам страна.Не виждам спор м/у колеги,за да взимам такава,а и като цяло никога не съм го правил.Единствено в една друга тема за обработката на чужд кадър,представен като лошо изпълнение,но и там го направих съвсем цивилизовано.


D_Ave..[smilie24] ,но не си упоменал,точно какво да чете в раздел 4,Робърт48 го е направил.

Хм,досега по някакви причина не виждах първото мнение на Ивайло.Всъщност никъде не виждам заяждане или нещо друго,напротив,посочил е да се прочете за дофа,нищо повече.
Авторе питай смело,казваш,че си чел доста,но явно не е така.Мисля никой не би имал против да ти удари едно рамо.
Успех и на фокус.



Публикацията е редактирана (14-01-18 12:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: Pavlov   
Дата:   14-01-18 12:23

Хора, вместо да се дърлите за глупости тук, и да се заяждате с хора, които не познавате, защо не си вземете фотоапаратите, и не излезете да пощракате?... [shtrak] Ще е по-полезно и за вас, и за форума.

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: D_Ave   
Дата:   14-01-18 12:24

Ombre - Е, сега, оставям го поне малко да открие сам "тайнството" на фотографията, иначе ако съвсем ти стоварят информацията на готово интереса към експериментиране сам спада:)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: ZENON   
Дата:   14-01-18 12:49

бг2014, както винаги съм твърсял, първо пишеш, после (може би), мислиш.
Днес е неделя и вашите не са те дали на детски градина.
"Убий глупака с мълчание." Там е работата, че не мълчиш изобщо. Иначе, защо да се обаждам и аз?

Това, за ДОФ, което написах по-горе му стига на момчето, стига да седне да отдели 15 минути за четене и още тилкова за експерименти.

Тва ти няма как да го разбереш, след като явно не разбираш материята и написа тон глупости за А7.

Манталитета ти е виновен. Сладур. :)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: Plamen11   
Дата:   14-01-18 13:42

В интернет често забравяме, че не общуваме с компютър.От една страна аз не мога да си представя, че на тези години бих направил такова нещо в реалността.Нашите да ми купят скъп комплект за рисуване например и аз да отида при някй възрастен художник и да го питам "това с каква четка се прави".Никога не би ми и дошло на ум, камо ли да го наравя.Човек, макар и по-млад, трябва да има уважение, да притежава усет, да се учи на самооценка и т.н., изобщо - да се учи.Ок, форум е ( много го бъркат с чат ), бих помолил за съвет, за това с какво да започна,за някоя добра книга например или курс.Но да питам подобни неща, а и да се сърдя, или пък да говоря за манталитет и т.н., някак не мога да си представя, че бих го направил в живота.Срещу мен стоят реални хора, които в повечето случаи имат повече знания и опит и си мисля, че е редно да подходя с нужното уважение.Започва се от начало, а не от средата или края.Ще си купя някоя книга, за да науча основните неща.Ще се опитвам да ги приложа на практика, за да ми се изясни едно или друго и ако много запъна ще попитам нещо конкретно, а не да питам толкова общи неща.Вероятно се е случавало да го правя, но осъзнато и с неудобство.От друга страна, всеки е бил млад.Забравяме с времето какво е.Не би ни харесало, ако някои постъпи така с нас.Поне да не сме толкова директни, знам ли.Извън интернет не се караме с всеки, за всичко.Така си мисля

Книга, в която се обясняват основните неща винаги е полезна и има смисъл.В допълнение бих препоръчал и тези двете.

Изкуството на перспективата

Композиция на фотоизображението



Публикацията е редактирана (14-01-18 14:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: aidend   
Дата:   14-01-18 15:11

Хора изключително много ви благодаря, Ще прочета всичко което споделихте. Благодаря на всеки който се опита да ме носочи и помогне.Поръчах си обектив yongnuo 50 1.8 той не е нищо особено но за мен ще е идеален, надявам се да се зарибя още повече, и по нататък една светкавица, статив за нощнни снимки и др. Благодаря Ви! Да направите страхотни снимки тази година!

Отговори на това съобщение
 Re: Как се постига такава снимка
Автор: bg2014   
Дата:   14-01-18 15:25

aidend написа:
Типичен български манталитет........


bg2014 написа:
Не се притеснявай от грубия тон. Той не е типичен за фотографите.....


Вие фотографи ли сте? Или слепи, или глупави?
Изберете си категория. Ощипани моми няма в моята класация.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »