Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Каква фото чанта използвате?
Автор: kinzag13   
Дата:   11-01-18 00:03

Здравейте,
мисля скоро време да си взема чанта за фотоапарата и ми стана интересно каква фото чанта използвате вие ?
За момента ми е харесала чантата на National Geographic A2540 Midi Satchel, но мисля,че 250лв. са твърде много за чанта.

Поздрави :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: kvakioh   
Дата:   11-01-18 00:14

Kata, Lowepro, Tamrac, Tenba, Тhule, Pelican case като куфар. Такива имам различни като форма и размери.
Тия national geographic са леко показни и привличат доста.
По-добре нещо по-незабележимо. В случая някой Tamrac/Tenba ще свършат работа. 200лв да е чантата, понякога се купува само веднъж.
Може и някоя по-евтина, има и доста ментета, особено на Lowepro. Понякога са успешни и са евтини. Но е рисково.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: asahi   
Дата:   11-01-18 00:20

Добре де, кво те топлят нашите чанти? В тях си слагаме нашите си апарати и аксесоари. За твоите нужди може друга чанта да е по-добра. Виж колко струват марковите дамски чанти и 250 лева ще ти се сторят нищо пари.

По въпроса ти - SAMSONITE PREMIUM TREKKING DFV 130

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: nsirakov   
Дата:   11-01-18 00:29

От 10 години имам Тамрак.. по време на 5годишната гаранция един от конците на хастара се скъса - замениха ми е с чисто нова чанта.. още не е мръднала... Побира всичко, което искам да нося, удобна е, влагоустойчива...

асахи правилно ти каза - чантата - това е нещо, к оето се избира да ти е удобно и достатъчно, но това не значи, че за нас би било същотото.

За малки разходки с един обектив, ползвам малка чанта през рамо модел китайски, за 20 лева...

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: MrPhoto   
Дата:   11-01-18 00:38

фалшива чанта Никон от Китай за 5 долара [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: MarinY   
Дата:   11-01-18 01:50

Ако си се заредил с повече джаджи, една чанта не върши работа. [smilie3]
Веднъж излизаш с камерата и един резервен обекти, друг път ще ти трябва да понесеш светкавици, филтри, някое “теле”, дистанционни и още дреболии ...
Като за начало, някоя китайска, среден размер, а после, каквото не ти достига.
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   11-01-18 10:59

Ако трябва да нося много неща и снимам видео, ползвам Manfrotto Style Unica V.
Събира ми панасоника със закачен микрофон, 3 обектива, външен рекордер, iPad, всички батерии, зарядни, карти, филтри, микрофибърни кърпички, кабели, дори захранванията на лампите.
Ако просто излизам някъде или ще снимам малък фото проект, съм си взел една от тези вложки и си я слагам в обикновена месинджър чанта или раница, фотографските раници и чанти много се набиват на очи на крадците. Много е евтино и практично, реално събирам малко тяло с 3 обектива и батерии.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: compur   
Дата:   11-01-18 11:13

Понеже нямаме представа колко неща ще сложиш в чантата, може спокойно да си ала-бала-ница-ваме... а иначе имам чанта Тамрак за през рамо и мисля да я пускам в базара скоро за не-много голяма сума, нещо от рода на 50-60 лв. Ако те интересува - пиши на л.с. за повече подробности



Публикацията е редактирана (11-01-18 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: ZENON   
Дата:   11-01-18 11:17

Няма никакво значение.
Няма и унивесрсална чанта/раница.
Ползвам 3 раници и 2 чанти в зависимост от случая (какво ще се снима и т.н.).
Държа на оптимална компактност и ги менкам спрямо това.

Така че, това да ти е проблема :)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   11-01-18 14:19

Спрямо случая -
ползвам 2 чанти.
Една малка - фотоапарат+обектив - lowepro някаква си
Основната ми раница е - Lowepro CompuTrekker AW oт ибей за 70тина долара. На поне 3 години е. Единствено едната презрамка леко е тръгнала... и то щото товарих доста пъти... по 7-8кг техника + статив около кило + 2.5кг лаптоп+ шише с вода 500мл.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: Fifata   
Дата:   11-01-18 14:34

Основна раница Manfrotto Sling 50. Втора по малка чанта manfrotto за светкавиците и сега ще си взимам още една по малка чанта за допълнителните джаджи дето мъкна и нямам място за тях в другите чанти.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: baron_barbaron   
Дата:   11-01-18 15:07

Аз ползвам раница ;) и не смятам, че 250лв са много. Позвал съм няколко марки, най ми харесва LOWEPRO. И като критерий удобство, всичките са ми били ОК. Сменял съм ги заради вместимостта. Единствените две от които не бях доволен са TAMRAC не помня точно модела, но е с два странични капака и отделение за дреболии отгоре. Проблема беше в материята, промазката не беше добра и дори при лек дъждец се навлажняваше вътре, а покривалото си е голяма гимнастика. И Lowepro Mini Trekker защото уцелих менте и циповете бяха прекалено нежни да удържат скъпото си съдържание. Сега имам lowepro flipside 400 aw доволен съм, не пропуска вода дори при сравнително интензивен валеж, реално никога не съм й вадил покривалото. Малко ми е грозна, но не я гледам аз :P

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: eewf   
Дата:   15-01-18 16:24

От три години съм се доверил на китайска раница. Китайска, ама качествена -
Nest Athena 80. Малка е, но пък отговаря на нуждите ми[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: roburt48   
Дата:   16-01-18 01:55

Питието определя съзнанието [smilie5] .... техниката определя чантата !

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: hhumpff   
Дата:   16-01-18 15:20

А какво ви е мнението за раниците на Manfrotto. Как е качеството и издържливостта сравнено с Lowepro.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: Fifata   
Дата:   16-01-18 15:32

Lowepro не съм ползвал. Винаги съм ползвал само чанти на Manfrotto. Ако искаш от БГ с 5 години гаранция отиваш в Динафос. Ако не държиш да е от България, в момента са на страшна промоция в амазон германия.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: localhost   
Дата:   16-01-18 16:37

Една торбичка от Лидл - сменям ги през два дена и не бие на очи [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: imitev   
Дата:   16-01-18 17:19



Имах една голяма Lowepro Slingshot с една презрамка - най-неудобната раница, която съм носил някога.

Удобна за снимане, неудобна за носене.

Купих си Lowepro Inverse 200 AW


https://store.lowepro.com/media/catalog/product/cache/4/image/9df78eab33525d08d6e5fb8d27136e95/I/n/I


Перфектна за туризъм за апарат с 2 обектива, светкавица, батерии и бутилка вода :)

Виси на кръста и не ми напряга излишно раменете. Завърташ я и вадиш апарата.

Има презрамка за рамо - като искаш я носиш на рамо.

Освен нея имам още 2 китайски за кръста от по 20 лв, в които си редя техниките ако трябва да ги мъкна някъде.

Аз не съм професионалист и ако снимането ми причинява дискомфорт си правя нещата удобни за сметка на техниката.


Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: lamerko   
Дата:   16-01-18 17:59

За хора със широк кокaл ще може ли да се надене това 200AW?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: imitev   
Дата:   16-01-18 18:23

При напълно разпънат колан е 136 см обиколка - 68 номер...

Но трябва да пробваш - може да не ти минава през правилните извивки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-01-18 19:35

Имам най-различни - по-малки и по-големи.
В последно време съм с тази:

hhttp://magazin.photosynthesis.bg/oferta/chanta-kalahari-makoba-m-13-kafyav-4408143.html


https://www.gusti-leder.de/media/image/e5/ae/83/23u-1-haupt591aca3418c4d.jpg



Чудих се между нея и тази на Нейшънъл Джеографик:


http://magazin.photosynthesis.bg/img/640x480/268305500001_18756.jpg



Обаче на живо втората нещо не ми хареса.



Публикацията е редактирана (16-01-18 19:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: imitev   
Дата:   16-01-18 19:50


Тези за градско носене ли се използват?

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: mihajlov2   
Дата:   16-01-18 19:54

Да, за градско.

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: PhotoBo   
Дата:   17-01-18 02:57

Както повечето тук са казали - чантата се купува според нуждите на
техниката. И понеже все няма угодия и аз като повечето тук имам повече от една чанта. Ето ги моите варианти:

1. Раница Lowepro Transit Backpack 350 AW , има отделен джоб за лаптоптаблет, като самата може да се използва по различен начин. Като пренаредиш преградите има специфична преграда с отвор, през който може да се сложи и супер дълъг обектив закачен на тялото, а може и да се използва и в нормална подредба:





2. Чанта за през рамо - Lowepro Nova Sport 17L AW - от тая чанта съм много доволен, купях я от Павилиона за няма и 60лв (беше на промоция някаква) - побира всичко необходимо за мен самия (тяло,обективи,таблет) тръгнал на разходка в парка/пикник и др:



3. Kata DC-439 - това по принцип ми е чантата за безогледалката, но не малко пъти съм я разнасял с DSLR и два малки обектива (един на тялото и един отделно):




Та така с моите чантета [smilie5] Още не съм намерил идеалнтата [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Каква фото чанта използвате?
Автор: prosperity   
Дата:   17-01-18 10:03

Кое препоръчвате - чанта или раница?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »