Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: amza   
Дата:   30-12-17 23:20

Здравейте. Интересува ме какъв софтуер да инсталирам след инсталация на Windows 10. Кодеци, помощни програми, записващи програми, конвертори - всичко. Работя с Adobe after effects, premiere и други.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-12-17 09:45

Инсталираш това, което ще ползваш.
Такива неща като кодеци отдавна не са проблем, звучиш като човек, който до вчера е работил с Windows XP.
Не знам какво имаш предвид под "помощни програми", "записващи програми", и какви файлове искаш да конвертираш с тия конвертори...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-17 12:42

Викаш, тия дето още ползват ХР требе да ги утепат с камъни[smilie18]? А по темата - намираш си изданията на програмите с които работиш, поддържани от Прозорец 10 и ги качваш. Може да останеш силно изненадан от нежеланието на ОС да се сработи с някои от любимите ти програми. Затова си кибича на 7-ца, а на старото настолно ПС още се врътка ХР, за ужас на младежите[smilie5][smilie18][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: Pavlov   
Дата:   31-12-17 12:45

quazimodo, ще споделиш ли кои са ти програмите, дето не са съвместими с Windows 10?...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: zbonev   
Дата:   31-12-17 13:09

При 10-ката изненадите нямат край; дори нещо да работи, няма никаква гаранция, че след поредния ъпдейт няма да спре; хака си каквито драйвери и дойде без да пита и т.н.[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   31-12-17 14:18

quazimodo с такива като тебе на DOS да сме останали ...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: amza   
Дата:   31-12-17 15:37

Инсталирах си Windows 10 на новата ми машина intel core i7 8700, msi geforce gtx 1080 8gb, 500gb ssd samsung m2, 16GB DDR4 RAM. Инсталирах си adobe after effects cc2017. Проблема е, че привюто в реално време забива, което за мен не е нормално. Иначе 1 час видео без корекции го рендва за 20мин. което според мен пак не е достатъчно бързо за компютър с тези параметри. Дайте съвети как да подкарам тая машина с adobe софтуера.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: uri64   
Дата:   31-12-17 15:52

на крив Узер уин десятката му виновна [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: imitev   
Дата:   31-12-17 15:58

10ката е гадна. Може да ти се скапе работния процес след поредният неизбежен ъпдейт...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: Pavlov   
Дата:   31-12-17 16:10

Вие не знаете ли как да си спирате ъпдейтите?... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: lamerko   
Дата:   31-12-17 16:22

Като за начало - Adobe after effects, premiere и други.

10-тия малък и мек прозорец всъщност има по-голяма съвместимост от някои предходни версии на ОС-а с дърти приложения. Разбира се обобщено - не визирам някое конкретно предвид. Основния проблем си остават вечните ъпдейти, които освен че налагат рестартиране на системата, но често и ресетват зададени настройки, вкарват нови (и променят стари), и още по-тъпото - правят промени в полисите, които могат да доведат до срив на работещи до него време приложения.

Pavlov: няма надежден начин да се спрат ъпдейтите...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: Pavlov   
Дата:   31-12-17 16:38

Верно? [smile]

Само тези трите успяха да се наврат, преди да ги спра. Веднага след инсталацията.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-17 17:13

Pavlov написа:

> quazimodo, ще споделиш ли кои са ти
> програмите, дето не са съвместими
> с Windows 10?...

С пояснението, че по принцип не съм се набутвал да ползвам W10, например HU-3 - софтуера на Фуджи С3/5 Про или софтуера за Кодак ДСЛР[smilie5][beer].


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: quazimodo   
Дата:   31-12-17 17:17

LorDDemoniC написа:

> quazimodo с такива като тебе на DOS да
> сме останали ...

Що бе бате, аз спирам ли те да се качиш на Марс при добро желание и възможности? Защо трябва да ползвам нещо, което не ми върши работа само , за да не ми се сърдят такива като тебе[smilie11][smilie11][smilie11][beer]


Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: MarinY   
Дата:   31-12-17 17:53

За всички недоволни от прогреса:
Един стар, брадясал виц, който няма да разкажа, но завършва с “... хайде сега! Цяло село може, ти не можеш!”
Честита нова година! Радвайте се на Новото и не копайте за проблеми. Те са част от шарения ни живот и поддържат тонуса.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: armagedon_   
Дата:   31-12-17 20:14

И аз големи нерви набрах с 10 ката с usb поддръжката на Z370 - така и не намерих решение с драйверите и се принудих Windows 7 да сложа.
[beer] [beer] [beer] наздраве и весело посрещане на новата 2018 на вички

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   01-01-18 11:44

quazimodo никой не ти се сърди пич ;) Просто назадинчевото мислене е като да снимаш с зенита и да си казваш , че ти върши работа :) Проблем няма , но до момента това е уиндоуса, който ми е създал най-малко проблеми (все пак поддържам над 150 машини с кви ли не софтуери). Тука не говорим за кракнати простотии нали? Там никой не знае кво работи и кво не!??!

хм amza realtime забива? Пусни си и виж кое е на 100% хард или процесор от процесите ... виж нещо друго дали не ползва ресурсите ти.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: quazimodo   
Дата:   01-01-18 12:08

LorDDemoniC написа:

> quazimodo никой не ти се сърди пич ;)
> Просто назадинчевото мислене е
> като да снимаш с зенита и да си
> казваш , че ти върши работа :)
> Проблем няма , но до момента това е
> уиндоуса, който ми е създал
> най-малко проблеми (все пак
> поддържам над 150 машини с кви ли не
> софтуери). Тука не говорим за
> кракнати простотии нали? Там никой
> не знае кво работи и кво не!??!
>

Онзи ден ми показаха това

[smilie5] [smilie5] [smilie5] [beer]



Публикацията е редактирана (01-01-18 12:09)

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: zbonev   
Дата:   01-01-18 12:35

Всеки има право на неоптимален избор [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: asahi   
Дата:   01-01-18 12:37

Десятката цяла година пълзи от 23 до 31% благодарение на на нови продажби. Обратният процес е свиването на пазара на ПЦ-та.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: imitev   
Дата:   01-01-18 18:39


На всичкото отгоре новите компютри имат драйвери само за 10...

Който си има купен виндовс по-стара версия какво прави - ъпгрейд.

Гадове...

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: georgioiv   
Дата:   01-01-18 18:57

LorDDemoniC [smilie24]

Дори не си спомням как изглеждаха виндовсите преди 10, и нямам желание да си припомням. При това имам над десет работни машини само мои и много по десет на клиенти.. [smile]

Ако имах само една машина, седях си на село и я ползвах да гледам колко е часа за да изкарвам добитъка, вероятно и аз не бих мислил за промени.. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: quazimodo   
Дата:   02-01-18 10:29

Пичове, спрете се бре! В целокупното българско IT пространство нема толкова машини, колкото поддържате вие двамата. Горби, това може да го каже само човек, който "поддържа" компютрите, с които си щракат децата в някоя детска градина [smilie18].

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: asahi   
Дата:   02-01-18 12:07

Само аз вкъщи имам 5 ПЦ-та, 3 от които работят всеки ден. Ако някой външен специалист имаше 3-ма клиенти като мен щеше да поддържа 15 компютъра.

Отговори на това съобщение
 Re: SOFTWARE СЛЕД ИНСТАЛАЦИЯ
Автор: georgioiv   
Дата:   02-01-18 16:57

quazimodo: фирмата ми се занимава с фискални системи за търговията. Много по десет е без ни най-малко преувеличение, дори много по сто да кажа, пак няма да излъжа, но ние не ги поддържаме постоянно а само чат-пат като има нужда. Но така или иначе първоначално ние им слагаме системите и от няколко години, само виндовс 10. Да - на малките обекти за търговия, компютрите и складовите програми са под виндовс 10 [smile]



Публикацията е редактирана (02-01-18 16:57)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »