Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съществува ли такава програма?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   24-12-17 17:51

Става дума за видео обработка. Снимах клип на един оркестър, но не искаха да ме слушат и повечето кадри са в салона на читалището. Интересува ме дали има програма подобна на фотошоп, но за видео? Идеята ми е да изрежа певицата заедно с клавира и музиканта, който свири на него, и вместо гадните завеси зад тях да използвам един тайм-лапс със залез. Гледах Cyberlink ColorDirector, но няма опция за transparent на фона. Сменя се само контраст, цветност, нюанс...
Надявам се, че има такава програма, но ако няма ще си гледат клипа с гадните завеси като не искат да ме слушат.

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: glndrk   
Дата:   24-12-17 18:31

С adobe premier би трябвало да стане. По принцип се снима на зелен фон и после слагаш каквото искаш като бекграунд, но ако завесата е едноцветна, може да стане...

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   24-12-17 23:02

Adobe Premiere ми е непонятен, защото предимно използвам PowerDirector и Filmora. До сега обаче гледах клипчета в Youtube как се сменя background-а без да е снимано на зелен фон с Adobe After Effects. Обаче нещо при мене куца, защото на клипчетата ефекта го прилагат на целия проект, а при мен стига до 24-тата секунда и отново трябва да изрязвам, но стига до 36-тата секунда...! Нали не знам английски и правя визуално онова което показват, но 101% пропускам важни неща. Имам инсталиран Adobe After Effects CS6. Има ли някъде уроци на българки или на руски, за да вида дали ще се справя? Принципно бързо уча нови неща, но като не знам английски не постигам много, но не се отказвам, макар че така става много по-бавно. Няма значение, важното е да успея. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Антивик   
Дата:   25-12-17 08:57

С Паур Директора е трудна работа. За такова чудо ти трябва Адобе Афтърефект обаче е бая трудна за разучаване и за работа...иска си много играчка особено кога режеш образ със движението, па и звука...

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: nice2mitiu   
Дата:   25-12-17 12:00

По-лесно ще е да ги снимаш наново.
Но според мен, трябва да им издадеш материала както са го пожелали - поискали са да са в читалището, там ще им е видеото. Ти си им предложил нещо, отказали са, не е твоя вината.

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: glndrk   
Дата:   25-12-17 14:35

Най-голямата простотия е да снимаш нещо а после да го преправяш радикално, щото някои си не предвидил нещо.
То затова хората правят дубли, вместо да се чудят как да преправят нещо софтуерно...
Незнам каква е идеята точно, но ако е нещо отговорно, снимаи ги на зелен фон а после слагай каквото искаш...

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Антивик   
Дата:   25-12-17 15:48

И на зелен и на пембен фон пак си требе програмно осигуряване с коет да се натамани крайния резултат.



Публикацията е редактирана (26-12-17 08:19)

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   27-12-17 02:38

Прави сте. Тия са единствените които снимам и не ме слушат. На всичкото отгоре ми дадоха да чуя песента минути преди самото снимане, и трябваше на момента да се измисля сценарий. За читалището нямаше как да се избегне снимане, защото вече бяха си платили да се снима там. Добре, че има доста кадри навън, които макар и правени на мръкване заради залеза понеже се пее в песента свършиха работа за покритие в по-голямата част от клипа. Поне ми платиха уговорените 1800лв. Говорих с колеги, които работят в БТВ и Нова, и ми казаха, че сменят фона без да е снимано преди това на зелен фон с Афтър Ефект. Ще трябва когато съм по свободен да се видя с тях, за да ми дадат някой урок. С моята стара версия на Афтър Ефект CS6 се справих с един тестов клип и смених фона без да е снимано на зелен фон преди това, но има още нещо което пропускам. Трябва през 10-20 секунди да направя корекция, за да мога да продължа. А и в началото до като разбера кое как става се получиха малко артефакти. Но имам време да се уча. Все пак Афтър Ефект го имам от скоро и съм го ползвал за други неща, а не за смяна на фон във видео. Някой по-горе спомена, че ставало и с Адоб Премиер, но така и не намерих примерно видео в Ютуб по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: S.Nikolov   
Дата:   27-12-17 04:20

Честито и Честито
1во - честито -> прибрал си парите
2о - честито -> прецакан си .. много играчка.
С риск да те хейтна или нещо такова - ти си за овикване. Ти си зад камерата. Ти определяш нещата, а не те. Хората които си заснел идея си нямят нито от композиция, нито от осветление, нито от това после каква играчка ще е зад компютъра каквото ще се случи в момента.

Като прочетох филма в който си се вкарал (или играчката).. се сетих за клиповете на Джорджано... откъм визия - снимал се е някъде.. Сменил е фона зад него и клипа е готов...

Не си играя с видео и не мога да ти съпортна, но мога да ти кажа само -> Успех!
постни нещо после да видим преди и след.

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: nsirakov   
Дата:   27-12-17 08:56

това може да ти свърши работа

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: glndrk   
Дата:   27-12-17 11:45

Фон се сменя и без да е снимано на зелен екран, но доста повече играчка...
Ще ми е интересно да видя крайния резултат. Пусни един линк като е готов....

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   27-12-17 19:47

Да, играчка си е определено. Тия обаче пак не слушат и си взеха клипа без да е променен фона на местата на които исках да го сменя. Ето ви шест секундно видео с оригиналния фон (завесите):
https://streamable.com/3elma


И същото видео със сменен фон:
https://streamable.com/8jtyv

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: glndrk   
Дата:   27-12-17 20:05

:) аз проблем с фона не виждам. По скоро проблема е отпред не отзад :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съществува ли такава програма?
Автор: Zaz_Vida   
Дата:   27-12-17 20:58

glndrk написа:

> :) аз проблем с фона не виждам. По
> скоро проблема е отпред не отзад :)

Проблема не е точно тук от този ъгъл. Това е кадър не участващ в клипа. От друг ъгъл и от по-далече се виждат петната по завесите. За това ползвах лек пушек от време на време. Както и лед осветление насочено към завесата. Обаче близък кадър и един общ обхващащ рояла заедно с пианиста и певицата показват колко гадно изглежда завесата. Казах им, че при следващо снимане на тяхна песен ще трябва задължително да следват указанията ми. Ако не искат да си търсят друг колега да ги снима.
Важното е, че става. Макар и бавно може да се ползва като опция в краен случай.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »