Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Пратка от Емаг.
Автор: Fifata   
Дата:   19-12-17 11:26

Здравейте приятели!

Да ви разкажа какво ми се случи вчера и да предупредя всеки който иска да си купува нещо онлайн.
Поръчвам си от eMAG eMAG Bulgaria #emag фотоапарат Sony Alpha A6300 и с нетърпение очаквам новата играчка да пристигне в офиса на Econt, за да си я взема и да си играя.
Получавам имейл и смс, че имам пратка и се засилвам към офиса на Еконт, за да си взема пратката.
Дават ми кашона от eMAG и виждам, че си е от Sony Alpha A6300. Разопаковам го и почвам да вадя книжки и документи от Sony Alpha A6300, обаче...
Вътре сложен апарат Sony Alpha A6000, който разликата сравнен с A6300 е 2 пъти.
Добре, че не бях платил пратката и да си я взема на доверие за вкъщи и после да си го бия апарата от главата.
Добре, че в Еконт има опция преглед и тест, иначе си бях взел апарат за за 900лв, ама да съм го платил 2000лв и после да си го бия от главата.
Като поръчвате онлайн, дори и да не е от eMAG само, а и от другите онлайн търговци си искате опция преглед и тест и гледайте внимателно какво са ви сложили в кашона!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: spotter84   
Дата:   19-12-17 11:28

А какво е развитието дотук след обажданията?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Fifata   
Дата:   19-12-17 11:32

Още не са ми звъннали. Още чакам отговор от тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: mitkom123   
Дата:   19-12-17 11:40

Поръчката от Емаг ли беше изпратена или от търговец ползващ тяхната платформа?

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Fifata   
Дата:   19-12-17 11:41

От емаг беше пратката, не от техен партньор.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: marvesss   
Дата:   19-12-17 11:47

Предполагам си купил "разопакована пратка" с намаление.

Някой преди теб си е бил вез нов а6300 от емаг, разопаковал, сложил вътре стария си а6000 и върнал стоката в 7 дневен срок без обяснение. От емаг не са обърнали много внимание (разликата между а6000 и а6300 е основно в надписите, тестърите в емаг са врътнали копчето дали работи и хоп > за продажба като разопакована стока).

Добре, че си видял навреме при куриера.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: spotter84   
Дата:   19-12-17 11:52

Май Марио ще се окаже праааав. Така като се замисля :D :D

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: rimohit   
Дата:   19-12-17 11:52

Тая схема ако работи може да си ъпдейтвате А7 ците [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Fifata   
Дата:   19-12-17 11:57

Беше на промоция 1 бройка само. Не съм видял да пише разопакован продукт.
Ама си има някаква голяма измама, дали от емаг или някой е прецакал тях не се знае.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: lamerko   
Дата:   19-12-17 12:32

Хм... гаден номер. По принцип румънците са малко по-изобретателни в измамите от българите - напълно възможно е да е станало така, както го описва Марвес :)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Offroad   
Дата:   19-12-17 13:28

https://bg-bg.facebook.com/izlygani.ot.EMAG/

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: mihajlov2   
Дата:   19-12-17 13:39

Не бих си купил нов фотоапарат или обектив онлайн. Предпочитам да отида в Синтезиса или Павилиона /в никакъв случай в техно нещо си/, да огледам и разцъкам подробно джаджата, а ако е обектив, с моя карта да направя няколко десетки пробни снимки пред и вътре магазина, да ги огледам подробно на техен монитор, и чак тогава евентуално да купя новата играчка. А Емаг...

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Fifata   
Дата:   19-12-17 13:42

Ами и това не е така. Давам ти пример като снимах с Канон едно време. Отивам в синтезиса, взимам си 6Д играя си с него, пробвам го и т.н. и след като се прибрах видях, че има дефект вътре на окуляра на дисплея отдолу. Ама съм се прибрал вече вкъщи, което е на 100км от София и не ми се разкарваше пак наобратно, та го ремонтирахме дисплея чак след 1 година.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: nice2mitiu   
Дата:   19-12-17 15:08

по подобен начин и аз да се излъжа да купя от "разопакованите" продукти. Поръчах си процесор Ryzen 7, който беше с доста добра цена. Отварям кутията в офиса, на нея пише Ryzen 7. Вътре на чипа обаче пише Ryzen 5. Не съм пускал оплаквания, защото не ми се занимаваше, а от опит знам, че техния съпорт е ужасен (бях поръчал нещо дребно, което го чаках 3 седмици и така и не получих отговор на 3те ми запитвания).
Явно има тарикати, където правят такива измами и като се замисля, ако използват фалшиви профили, никой не може да ги барне за нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: nalexiev   
Дата:   19-12-17 18:04

Хубаво ще си сложиш стоката на мястото на новата, ама нали има сериен номер, който може да бъде проследен.... Много тъпа история, добре че не си го платил наистина ...[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Simbon4o   
Дата:   19-12-17 20:49

Еми така става като пазариш от магазин с лоша репутация... в нета е пълно с оплаквания.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: marvesss   
Дата:   19-12-17 20:53

Може, ама не ги следят (или поне малка част). Тази схема с онлайн пазаруването се прави изпечено, често със смяна на лепенки със сериен номер (на някои уреди е на капачка за батерия и е елементарно, примерно). Служителите в емага да не мислите, че по цял ден сверяват номерцата на върнатата стока с тази на кутията им... особено пък на софтуерно ниво... всичко е на поточната линия.

Да поплюя малко, защото миналогодишния "черен петък" на емаг ме баннаха от ФФ, защото съм пускал офертите им предварително преди кампанията [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: penco   
Дата:   20-12-17 07:16

Емаг дават опцията - проверка на доставка, а не е от куриера, и ако си вземеш нещото без да го отвориш, се подписваш, че не искаш преглед.
Всъщност не мога да разбера многото хора, които плюят срещу емаг, защо след като знаят за себе си, че те са некоректни, защо не подминават офертите им и да си купят от другаде.



Публикацията е редактирана (20-12-17 09:41)

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: Moonchild   
Дата:   20-12-17 09:48

Колеги, НИКОГА не пазарувайте от Емаг.
Една приятелка си беше купила епилатор. Никога нямаше да повярвам на историята, ако не бях с нея и не бяхме отишли заедно до Еконт. Отвори го тя, а вътре по епилатора имаше 2-3 косъма. Ебаси изродите!!!

Сега като се замисля - добре, че не продават вибратори...

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: marvesss   
Дата:   20-12-17 09:53

Хм, освен да са почнали да разпродават разопакована върната стока без да упоменават за това (което е против всякакви правила), а да са обявили само "намаление"... Възможно, що да не е.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: penco   
Дата:   20-12-17 09:56

Ами то се гледа, пише си, ако ако е разопакован продукт. Също пише и от кого се предлага- от емаг или от партньор.

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: CDman   
Дата:   20-12-17 10:28

Сега като се замисля - добре, че не продават вибратори...

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

С опция преглед и тест при получаване на доставката [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: georgioiv   
Дата:   20-12-17 12:01

аре вибраторите как да е, ами добре че не продават четки за зъби...

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   20-12-17 12:10

НЕКА ДА СЕ ВЪРНЕМ КЪМ ТЕМАТА!

До къде стигнаха нещата!? Имаш ли нужда от някаква помощ?

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Пратка от Емаг.
Автор: lamerko   
Дата:   20-12-17 12:59

Е каква помощ да иска - я прочети първия пост :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »