Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   12-12-17 00:32

Здравейте използвам Nikon D5500 и светкавица MEKE MK910 Speedlight.
Купих си някъкви синхорнизатори на W&S и не мога да ги подкарам. Не знам аз ли бъркам нещо или в техниката ми проблема не знам, но не мога да ги накарам да се синхронизират и да работят. Може ли малко помощ ако някой има идеи или знае как става? Благодаря ви!

Поздрави Жеков!

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: chrisnoch   
Дата:   12-12-17 02:05

Някакви синхронизатори???
Някакси не можеш да ги подкараш???
Без по-подробна информация и Господ не може да ти помогне!

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   12-12-17 03:46

Ами синхронизаторите са на W&S. Вързвам си ги както трябва нагласям ги на 1 канал(примерно) и не ми отчита нищо.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-17 08:23

Един въпрос - предполага се, че си взел комплект от предавател и приемник, нал тъй? Не знам какво има да връзваш по синхронизаторите - предавателя върху апарата, светкавицата върху приемника, включваш ги и газ. Щом са "някакви", значи апарата и светкавицата на М и си ти[smile].

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   12-12-17 09:39

Жеков, през лятото имах същия дерт ! Не помня какви бяха синхронизаторите ...но не успях да ги подкарам и накрая ги продадох ! Купих си един оригинален Никонски кабел ,вързах си светката за тялото с него и сега нямам грижи ...кеф ми е ТТЛ ...кеф ми е Мануал :) И няма празно ! Всеки кадър е ОК ! Успех ти желая , дано се справиш ! Поздрави !

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-17 10:37

PKBilly, дай линк за тия синхронизатори, че нещо много потайни, не излизат никъде.



Публикацията е редактирана (12-12-17 10:37)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   12-12-17 10:39

https://www.gearbest.com/photography-accessories/pp_779502.html?wid=21

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-17 11:00

Ако и на живо имат толкова контакти на обувката без да са означени като строго профилирани за Никон, определено светкавицата може и да се бърка. За проба може да залепиш 4-те малки контакта с едно парче тиксо, за да остане само централния и пак да пробваш. Аз, като пълен нубиец, отидох в Динафос и си взех един елементарен комплект, който верно, че струваше доста, естествено по мое виждане, но тръгна веднага.

П.П. И като пробваш пак, просто сложи всички възможни ключета на ON[beer].



Публикацията е редактирана (12-12-17 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-17 11:07

433Mhz? Тази честота не мисля, че е свободна. Както и да е - тези синхронизатори са ми доста съмнителни - най-малкото трансмитера няма краче за светкавица...

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: pavka331   
Дата:   12-12-17 11:14

Най-нормални китайски синхронизатори.Ще тръгнат на всяка светкавица в ръчен режим/на тялото и светкавицата/ако човек синхронизира каналите на предавателя и приемника...постави читави батерии ААА и провери дали батерията на предавателя не е сдала багажа/тя е 12 волта/.И разбира се няма да тръгнат ако предавателя е дефектен/или един или двата приемника/.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-17 11:15

Къде го прочете това за MHz-ите? Иначе уж всичко си имат:


https://gloimg.gbtcdn.com/gb/pdm-provider-img/straight-product-img/20170908/T008816/T0088160018/sour



Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-17 11:18

На горния линк в gearbest ги пише...

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: virosh   
Дата:   12-12-17 13:39

@lamerko 433MHz е свободна честота ползвана от радиолюбителите в България.

Между другото, тествал съм да настроя радиото на 433MHz и да натисна тригъра - ако са много близо един до друг се е случвало да мине сигнал и да отпуши един-два пъти.[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-17 13:55

virosh: пишеш глупости. Честотата е разпределена за ЛИЦЕНЗИРАНИ радиолюбители - НЕ Е СВОБОДНА. Свободните са (при ниски мощности) 27Mhz (CB) и 446Mhz (PRM). Частично може да се използват част от бандовете при специализирани у-ва ДО 10mW мощност (медицинска апаратура, пейсмейкъри, някои микрофони и т.н.), но пак е според зависи...

За използване на радиолюбителския честотен спектър в България (както и за всеки друг радиочестотен спектър) е необходим лиценз от Комисията за регулиране на съобщенията. Нарушителите се наказват с лишаване от свобода до 5 години, по чл. 348 от Наказателен кодекс на България.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: virosh   
Дата:   12-12-17 14:18

@lamerko, добре, не съм се изразил правилно. 433MHz са част от радиолюбителският честотен спектър в България.

Значи според думите ти всеки който има такива тригъри и няма поне клас 2 радиолюбителски лиценз е в нарушение на закона.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: lamerko   
Дата:   12-12-17 14:27

Всичко зависи на каква мощност предават :)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   12-12-17 15:12

Пробвах и нищо пак... Батериите са ми на Sony. Има ли вероятност да е от фотоапарата да не ги поддържа или светкавицата?

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: virosh   
Дата:   12-12-17 15:26

@PKBilly, значи:
1. Пускаш светкавицата и я слагаш на ръчен режим (M)
2. Настройваш приемника на някой канал.
3. Закачаш го за светкавицата и го включваш. Може да пробваш директно към hot-shoe и/или с кабел ако имаш.
В момента в който включиш приемника светкавицата ти трябва да светне. Това е добре защото означава че имаш връзка между нея и приемника.
4. Настройваш същия канал на предавателя и натискаш тест бутона който е отгоре.
Ако светкавицата ти не светне - значи имаш проблем в радиокомуникацията на предавателя с приемника. Сменяш каналите и тестваш пак докато уцелиш работещ. Ако нямаш работещ... отиваш до магазина и си купуваш нови като ги тестваш на място.
5. Ако след теста ти сработи - слагаш предавателя на камерата и правиш тестов кадър. В този случай трябва вече да сработи.
Ако не работи - значи предавателя не получава сигнал от hot-shoe на камерата. Отваряш предавателя и гледаш дали пина е свързан.

Толкова от мен по този въпрос.



Публикацията е редактирана (12-12-17 15:27)

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: quazimodo   
Дата:   12-12-17 17:19

virosh написа:

> @PKBilly, значи:
>... Отваряш предавателя и
> гледаш дали пина е свързан.
>
> Толкова от мен по този въпрос.

Требе и маса да има нЕкъде по крачето. Били, залепи ли малките контакти с тиксо, за да остане само централния?

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   12-12-17 17:58

Колеги страшно много ви благодаря! Всичко тръгна и работи чудесно. Явно определени канали не работят. Много ви благодаря за помоща! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: colorphoto   
Дата:   12-12-17 18:14

Пиши как се нагласиха нещата - ще е полезно за други.

Отговори на това съобщение
 Re: Синхронизатори за светкавица. Проблем!
Автор: PKBilly   
Дата:   13-12-17 03:15

Ами както е описал virosh всичко точка по точка. Като цяло много въртях точно на кои канали работи и на кои не. Работят ми само на 2 канал и ръчен режим.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »