Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Предложение за коментари/гласуване
Автор: hardcpz   
Дата:   24-11-17 21:43

преди няколко дни се заиграх с фотоферия, и ми направи впечатление, че когато потребителите оценяват снимка, 'звездата', която са дали (злато или сребро), се появява автоматично като коментар с линк към профила им.

вярвам, че на всички са омръзнали коментари от рода на '!!!, +++, :)))' и други маркери 'гласувах те, влез и при мен'... та ми хрумна да предложа и при нас да се въведе нещо подобно, най-малкото ще се спести времето на 'коментиращите', а който иска пак ще може да остави сериозна критика или похвала [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: iliyanb   
Дата:   24-11-17 22:31

Хубаво е, че си се заиграл там. И полезно.

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Argo   
Дата:   24-11-17 22:37

Какво е това"фотоферия", някаква игра ли е?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: marvesss   
Дата:   24-11-17 22:42

Много добра фото-общност в Полша

http://www.fotoferia.pl/index.php?lang=en

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Losfame   
Дата:   24-11-17 23:19

Интересна идея...аз друго не разбирам,защо като имаме по 3 дневна анонимност при качване на снимка...има бутон да видиш кой е автора на снимката?!Къде е логиката за анонимно гласуване?

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: roburt48   
Дата:   25-11-17 02:33

Логиката е, че след като си кликнал на бутона "виж автора" и си видял кой е той.. по-нататъшно гласуване е невъзможно :) ... Т.Е. можеш само да видиш кой е автора и ... толкоз [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Losfame   
Дата:   25-11-17 10:00

Ааааа ясно,мерси за инфото...!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Beijing   
Дата:   29-11-17 02:32

Най-голямата Глупотевица, която измислиха е "Виж Автора"!
За къф чеп е тогиз "Автор с 3-дневна анонимност"!
Смях в залата
Който иска да си ползва сайта за "Лични", да си го купи!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: JohnnyV   
Дата:   29-11-17 08:32

"Виж автора" не е измислено...
То си е тук от векове...

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: bogdanov   
Дата:   29-11-17 13:55

Beijing, опитвали ли сте да натиснете бутона "виж автора" ? Знаете ли колко е хубаво? Компютъра сякаш се усмихва и ви казва кой е анонимният автор на кадъра. Това е вълнуващо преживяване изпълнено с усещане за разбулена тайна и мелодия на свободата. :) Не води до пристрастяване, защото когато ви се прииска да закачите златен медал на някое произведение, за награда също получавате името авторово. Този бутон ви дава правото да не гласувате за нещо което не харесвате и не ви отнема нищо. Също така спомага за добрият тон в отношеништа между колеги. Възможно е ако спре "смехът в залата" да разберете нещо повече от "глупотевица" ;)
Успешен ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Slivenski   
Дата:   29-11-17 16:35

Намирам странно несъответствие между нехаресването на дадена снимка и непреодолимото желание веднага да се види кой е авторът ѝ. Ако нещо не ми харесва, не бих си го преместил и от левия в десния за автора. Но това съм аз... [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: hardcpz   
Дата:   29-11-17 16:56


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Slivenski   
Дата:   29-11-17 17:02

Не мисля, че ще спре. Ще се ожесточи.
Тогава под снимките ще започнат коментари, нападки и подигравки кой за какъв "шедьовър" е гласувал или не е гласувал.
Гледам, че от 11 години си в този форум - би трябвало да познаваш "форумната психология".

[smile] [beer] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: hardcpz   
Дата:   29-11-17 17:25


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: bogdanov   
Дата:   29-11-17 20:49

Први сте, получи се спам. Но конкретно по темата... хубаво би било ако наистина се пишат коментари различни от плюсчета и удивителни. Но наистина тук преди време много хора се откриха, като фотографи. Имаше период в който "Б" авторите бяха повече от "А" авторите или поне 50/50. Схемата с "!!!" дори знам кой я измисли, но ще си замълча... стана стандарт и традиция. Сега аз да попитам, знаеш ли колко хора са ме блокирали заради коментари различни от "!!!" ? И знаеш ли, че и до сега ако изкажа мнение различно от "!!!" става стршно, не толкова за автора, колкото за онези, които още не могат да преглътнат коментар различен от "!!!" ?
Давам пример веднага!
https://photo-forum.net/i/2111239



Тук хората са с традиции, а новите за жалост не са новатори а бледи чираци, най-много калфи на дъртите кучета, дето още дъвчат кокала. Промяната става чрез действие. Вие защо сте толерантни към глупостите които не ви харесват... подминавате, бягате от конфликти, страхувате се... каква промяна искате? За това се воюва!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: hardcpz   
Дата:   29-11-17 21:35


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: мара   
Дата:   30-11-17 13:18

ами то не е много сложно...ако все пак се събере някаква критична маса от хора, склонни да приемат и да слушат, както и да се изказват подобаващо - белким нещата се променят малко...така де - както има групички, дето се оспамват с чуденки и ах и ох, нека има и други групи.
аз мога да приемам линкове от хора, дето няма да се уплашат от критика...
истината е, че не получава...освен много, много рядко, неща, които не са пуснати за гласуване - казвам, каквото имам и евентуално човекът пипва по нещо и тогава пуска...ама и тва се случва много рядко.

за снимката с дискусията, дето я линкна богданов...
писах под нея, хареса ми.
после се сетих, че не гласувах и се върнах...тогава видях, че то е некво чудо от гласове...вкл. и от Б гласове.
ами не гласувах. стига, дето писах!
макар и хубава, снимката не е шедьовър по никой начин и не виждам причина да има подобен рейтинг.
АЗ не виждам! това е МОЕТО виждане. аз няма да я напомпам повече. това е!

и друг път съм казвала, че много често гласувам според момента - една и съща снимка, ако я видя в новите предложения, зависнала от дни, а според мен е добра - ще я бутна, дано излезе.
ако я видя на първа и набълбукана с гласове, които по моя преценка, не заслужава - няма да гласувам.
шедьоври за стотици Б гласове излизат прекалено рядко...ако преценя, че случайят е такъв - с радост гласувам... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Beijing   
Дата:   30-11-17 16:49

Г-н Богданов,
темата е леко "докачлива", и с цялото ми Уважение, бих искал да Ви уверя, че не ми пука "Кой" аджеба ще гласува и за какво!!!
Намирам този сайт за едно прекрасно място! Нали е така?!
Никого не познавам, но би ми било приятно да се запозная с "Всички"!!!
Всякакви дивотии от рода на "Тук има - Там пък Не", са ми чужди!
Фотографията не ми е приоритет, но пък е удоволствие!
Бутон и Мутон! Това имах в предвид! С Уважение!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: IShoot4Fun   
Дата:   30-11-17 17:13

Относно гласуването, в момента всичко е добре премислено и направено. Поздрави към админите.[cool] Относно коментарите - не виждам какъв е проблема с удивителните, все пак не нарушават добрия тон, нали?[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: мара   
Дата:   30-11-17 18:31

бейджин/пекин :)
нямам точен спомен, но сякаш съм те запомнила с добро в последните месеци :)
сега, по повод бутона, сме на различни мнения...няма лошо. свят шарен. нека да го има.
за мен има смисъл. на теб не ти пречи :)
казваш, че мястото е прекрасно :) радвам се, че смяташ така.
това място е такова, благодарение на своите потребители.
било е още по-прекрасно - в някои отношения - пак благодарение на своите потребители.
така.
разбира се, това е частен сайт.
т.е. - потребителите са тук на гости и благодарение на своите домакини имат или нямат възможност да правят разни неща.

за мен смисълът на един форум е да може всеки да се изкаже/покаже...
за жалост, постепенно това се променя и все по-малко хора знаят значението на думата "форум".
още по-малко хора са склонни да позволят форумът да бъде онова, което е по условие.
и даже не става дума за ТОЗИ форум, ами по принцип.
свободата очевидно е кратко състояние м/у няколко зависимости :)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Beijing   
Дата:   30-11-17 19:46

Скъпа Мара,
може би си права!
Не би трябвало да наблягаме на неща, които не са, някак си важни!
Важното е да щракаме и да се кефим, отколкото да ни пука за дивотии!
Бъдете живи и здрави, и ЩРАК!


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: мара   
Дата:   30-11-17 22:23

ами на мен ми е важно :)
важно ми е да видя, примерно, кой е ЩРАКнал някой шедьовър, де се плъзга мазно из сайта и маса народ му пее осанна, а той и за чеп за зеле не става :)
главно затова ми требе бутонът [smilie5]
и най-вече щото съм стисната...и любопитна :)
виртуални, виртуални, ма тва са си злато и сребро...и бронз не давах аз току така [smilie5]
се едно от милиционер аванта и от змия пи.ка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: hardcpz   
Дата:   30-11-17 23:45


https://thumbor.forbes.com/thumbor/1280x868/https%3A%2F%2Fblogs-images.forbes.com%2Fleeseymour%2Ffil



Публикацията е редактирана (22-03-19 12:03)

Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: Beijing   
Дата:   04-12-17 15:38

Хей, здрасти hardcpz !
Ами ние си "драскаме" с теб и Мара за едно и също бе чиляк!
Просто изказните ни форми не се припокриват, ама туй да е проблема!
Чак сега ти връщам коментара, щото два дена си снимах на воля в Стария Дворец и Арт Дистрикта!
Поздрави и до нови срещи![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Предложение за коментари/гласуване
Автор: mitpis   
Дата:   04-12-17 20:38

През далечната 2013 година, когато за първи път се регистрирах във форума получих първите плюсчета и удивителни първоначално много се зачудих що за шифър е това, но после разбрах че е добро и реших и аз да отвърна със същото- сега съм "!!!" зависим, няма ден в който да не поставя въпросните удивителни, иначе изпитвам безпокойство...[smilie2]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »