Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: kinzag13   
Дата:   23-11-17 22:31

Здравейте, коя DSLR камера бихте ми препоръчали като за начинаещ ?
За момента съм се спрял на Nikon D3400 или Canon Rebel T6 (1300D).
Още съм начинаещ и ще ми трябва малко помощ и при избора на обектив.Четох из някои форуми, че ще е по-добре да взема 35mm обектив, но камерите вървят с 18-55mm.

Въпроса ми е коя от двете камери е по-добра и ще ми бъде ли нужен 35mm обектив за street photography или за момента мога да остана с 18-55mm.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: ecobo   
Дата:   23-11-17 23:23

За стрийт - SONY RX100

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: JohnnyV   
Дата:   23-11-17 23:32

Според мен за стрийт фоотография ще ти трябва хубав зум...
И с двата, които имаш (или споменаваш само), ще трябва да се буташ с хората...
Със зума - от далече.., да не ги притесняваш...

DSLR - който ще ти е най-удобен.
Пробвай ги и ще си избереш!

Поздрави
[shtrak]



Публикацията е редактирана (23-11-17 23:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: io_bs   
Дата:   23-11-17 23:32

Вземи си някоя от камерите с китов обектив. Поснимай известно време, след това провери на какви милиметри си снимал любимите си снимки - ако повечето от тях са на сходна дължина, вземи си такъв твърд обектив [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: BXMarkov   
Дата:   23-11-17 23:51

io_bs ти е дал най-разумното решение. След няколко месеца ще си наясно с какво точно да надграждаш. За стрийт фотографията обектива е последното нещо по важност.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   24-11-17 01:05

Навремето са снимали стрийт с 50мм и даже с 35мм,но сега хората са доста по-неспокойни и параноични и по-добре да ползваш 85мм,135мм.

Предвид че ще са ти скъпи горните за начало купи китов 55-200мм,после сам ще си прецениш какво.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: Антивик   
Дата:   24-11-17 07:24

Може да се огледаш за нещо с подвижен дисплей, че да може да щракаш по незабелязано, без да дигаш апарата до очите...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: Beijing   
Дата:   24-11-17 08:10

На мен най-много ми пасна един 18-270 обектив. Седиш си, правиш се, че си гледаш нещо на дисплея /който трябва да е подвижен де/ и си зумваш и щракаш на воля!
Те са ти го написали по-горе!
А пък за апарата, който и коментар да прочетеш, всеки е правилен. То вече калпави камери няма, ама калпави щракачи бол! Въпрос на личен избор и стотинки!!!
Успех в начинанието![shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: nsirakov   
Дата:   24-11-17 18:26

За Стрийт най-обичам да ползвам стария Canon AE-1 Program

с 50/1.8 ми заспива в ръцете...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: Джъмбо   
Дата:   24-11-17 19:52

като чета горните препоръки се чудя как ли Бресон е снимал само с една телеметричка и ино обективче ич не го разбирам...[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: nsirakov   
Дата:   24-11-17 21:27

Джъмбо... мисля че горните автори изобщо не знаят кой е Бресон...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: roburt48   
Дата:   25-11-17 02:49

Аз пък си мисля, че и автора на темата не знае кой е Бресон....и какво от това ???? Бих запитал знаещите КОЙ Е БРЕСОН, ако човек има талант на портретист би ли му УТРЕПАЛ таланта факта , че не знае кой е Леонардо или Рембранд ???? Или обратно - след като знам кой е Бресон, това тутакси ли ме нарежда м/у най-добрите стрийтаджии на света [smilie11]... Да Ви имам разсъжденията бе, пичове !!! А сега на въпроса за обектива за стрийт ... С риск да възпламеня емоциите на "разбирачите" тук - такъв обектив НЯМА ! Има маниер на снимащия ... Ако обичаш да се вреш в мутрите на хората - вземи си 35 твърд. Ако не ти стиска да се вреш - вземи си зум 200-300, все тая. Може и китов обектив. Всичко може ! Лично аз снимам най-вече с 16-85, НО това съм аз... По улицата можеш да снимаш с всичко... И снимайки с всичко сам ще усетиш кое ти пасва най-добре :) Едно последно допълнение - 35мм ще те ограничава много ! Успех... [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   25-11-17 04:38

Малсаров;Сираков: Айде моля стига се надували!

Както писах,когато Бресон е снимал,на човека с фотоапарат се е гледало по друг начин а и психическите разстройства през онези години са били в пъти по-малко - агресията също.

Сега всеки трети е с невроза,психоза,неудовлетвореност и в тоя ред емоционални проблеми - ако не ми вЕртвате направете справка с новините тогава и новините сега.

Та с 35мм си е риск да се завираш в непознати по улиците,колкото и по-силни да стават стрийтовете с 35мм в сравнение с 135мм.

То и аз снимам хората по улиците доста нагло,но нямам физическата подготовка по самоотбрана да го правя с по-малко от 70мм на ФФ.



Публикацията е редактирана (25-11-17 04:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: Антивик   
Дата:   25-11-17 06:26

ДжъмбоДжъмбо написа:

> като чета горните препоръки се чудя как ли Бресон е снимал само с една телеметричка и ино обективче ич не го разбирам...[smilie18]

Ами то и ние на времето снимахме с по 1 Смяна или Черто, ма после почнахме да преминаваме на Зенити и Киеви, някои други на Практика, па по-после на Канони и Никони...То в началото зора по някога беше да си набавиш лента, по-качествена химия, лабораторно оборудване..., но времето и историята не седят на едно място.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: obscureman   
Дата:   25-11-17 10:38

Можеш да снимаш с всичко посочено без проблеми...

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: nsirakov   
Дата:   25-11-17 10:42

колорфото... аз снимам не много често стрийт.. но никога с повече от 50мм... досега нямам случай да са искали да ме нападат или бият или нещо подобно.... опитвай се да предразположиш отсрещните ... понякога една обикновенна усмивка докато снимаш върши страхотна работа

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   25-11-17 12:28

О,да и аз пускам усмивки винаги като ме видят - гледам милно-милно показвам палче нагоре,ама и 50мм навън ми се виждат доста скучна визия.

Кефя се на нещо 17мм-28мм /какъвто вече нямам/ и после чак от 80мм нагоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: dtangelov   
Дата:   25-11-17 12:55

С риск да разпаля страстите, но не мислите ли че над 80 мм си е папарашка, а под 28 по скоро концептуална ???? отколкото стриит фотография?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: kinzag13   
Дата:   25-11-17 13:13

Благодаря на всички за коментарите. За сега ще използвам 18-55мм. Колкото до Бресон, преди една седмица четох за него.



Публикацията е редактирана (25-11-17 13:40)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: Nenov   
Дата:   25-11-17 15:15

Това ще те ориентира най-добре. http://ilovehatephoto.com/2015/04/06/favorite-lenses-of-famous-photographers/

Steve McCurry (28-70mm)
или при кропка 18-55mm



Публикацията е редактирана (25-11-17 15:18)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: colorphoto   
Дата:   25-11-17 18:34

dtangelov:Над 80мм може и да се приеме за папарашка,ама ако не са известни личности сниманите и като е по улиците пак си е стрийт.

Колкото до концептуалната фотография с широкото,аз лично съм виждал толкова различни неща да се определят като концептуална ф-я че всъщност идея нямам какво трябва да значи това понятие.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: ZENON   
Дата:   26-11-17 01:43

Освен всичкото изписано до тук, набележи си камера и обектив/и с точен и бърз фокус.
И да, ако е с чупещ дисплей, ще избегнеш много конфузни ситуации, да не говорим, че никоя от "целите" ти няма да се вдърви, докато снимаш.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: marvesss   
Дата:   26-11-17 08:39

Имаме си съфорумник, който снима стрийт с 28мм джобно апаратче без подвижен дисплей, вярно не в България, но ефекта ми харесва (все пак изисква повече умение при композиране).

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: HAZE   
Дата:   26-11-17 11:32

Здравей, marvesss и благодаря за препратката към моят профил!

От България също имам публикувани кадри


https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1509699141_R0022805_DxO.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1509699135_R0022791_DxO.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1509699065_R0022775_DxO.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1509611676_R0022541_DxO.jpg




https://photo-forum.net/static/site_pics/2017-11/1509611380_R0022179_DxO.jpg



Колкото до темата за подходяща техника за стрийт, аз съм снимал както с аналогови филмови сапунерки така и със среден формат 6х6,с дигитална техника съм експериментирал също - всевъзможни системи и комбинации от тела и обективи, но накрая си оставих само Ricoh GR II, който единствено бих заменил за Leica Q и нищо друго.
С всякаква техника и нужните способности може да снимаш на улицата, но някои камери са за предпочитане (вече споменати по-горе) с или без тези способности [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотоапарат за стрийт фотография.
Автор: iasen2   
Дата:   26-11-17 11:55

не слагайте Бресон в тази група и начина му на снимане. Той е снимал с каквото има на пазара и му се е получавало по други причини, не от фотоапарата.
Ако искате да снимате като Бресон, просто сложете лената е една Смяна и действайте.......[smilie5]
Аз лично не мога да приема всичко да ми е на фокус или всичко да ми е без фокус, обектива ми да криви всичко и т.н. Но това си е мое мнение. Не виждам фотография в стари бабички или просещи клошари. Но това е друга тема.
Успех !



Публикацията е редактирана (26-11-17 12:01)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »