Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Мнение за сватбено видео
Автор: cvetanov95   
Дата:   21-11-17 23:31

Здравейте!

Този трейлър е от първата ми официалната ми сватба, на която съм снимал (по роднински линии). Техниката е колкото дланта на ръката, знанията и уменията са разпокъсани (не че знам кой знае какво) - имайте го предвид. Ако има значение сватбата е циганска.

Очаквам ГРАДИВНИ критики, не подигравки. Благодаря.

https://www.youtube.com/watch?v=dDDBXIS8Epk
ВИДЕО

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: tuizzl   
Дата:   21-11-17 23:41

Почвай да четеш и учиш как се снима. Гледай други сватбени трейлъри. Вижда се, че имаш желание. Успех!
:)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: kiten   
Дата:   21-11-17 23:50

С коя програма си сглобявал клипа? Иначе интересно е как си докарал лицата да блестят и лъскат като прясно калайдисани тигани.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-11-17 00:19

потърси във фб - Fotobeko Boris Raichev - той е твоят човек ако търсиш кариерно израстване, може да се пробваш да му станеш асистент/оператор. Много ги чатка циганските сватби.
Не мислете, че е просто нещо заснемането на една циганска сватба. Не съм снимал, но оператори са ми споделяли, че си и физическо и психическо изпитание. Особено при кардарашките сватби....

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: iavorianev   
Дата:   22-11-17 00:32

Metodiev, сериозен ли си, защото му погледнах снимките във фейса и са потресаващи (лично мое мнение)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: digitalpr   
Дата:   22-11-17 11:22

Не бих искал такова видео на сватбата си, ако съм платил за него. Но ако си любител, поздравления за това което си направил! Аз не съм добър във снимането на видео, така че не мога да ти дам съвети. Мога само да оценя финалния продукт.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: CDman   
Дата:   22-11-17 11:47

Музиката в трейлъра е като за ТЕРМИНАТОР6 [cool]

Иначе лично на мен ми идват в повече ефектите с контражура [smile]

Ако на клиентите им харесва - ОК [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: amza   
Дата:   22-11-17 17:16

Исках да гласувам, ама нямах желание...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: kollev3   
Дата:   22-11-17 19:15

Пич,видеото ти е супер.Повече от добре е особенно за първи път.Снимал си с много желание,монтирал си го с още повече...Много ме кефи има много движение много интерестни моменти.Ще чакам с удоволствие да гледам по...нататашните ти неща.Хора снимащи и 10 години...нямат и 1 процент от това което си постигнал ти.Поздравления...

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: georgioiv   
Дата:   22-11-17 20:35

Монтажа бива, качеството е мрак, ефектите делиш на 3 и после махаш половината :) Щом имаш желание, след още 5 сватби ще вържеш някакъв сюжет. Успех ти желая [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: metodiev_martin   
Дата:   22-11-17 22:39

iavorianev за кое да съм сериозен?
Въпросния Беко, не го познавам, ама е сред най-известните цигански оператори. Ако не друго, поне на занаят ще го научи момчето [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-11-17 19:00

[smilie10] [smilie21] Ба си темата ... Ба си постовете ше се разплача от смях [smilie5]
Заблуждавате момчето със съветите си ... [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-11-17 19:04

metodiev_martin
Ако не друго, поне на занаят ще го научи момчето [smilie7]
Ти сериозно ли?[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: asahi   
Дата:   28-11-17 20:40

Постпроцесингът хич го няма. Опитай се да постигнеш гледаемо качество на изображението, а след това опитвай операторско майсторство. Джобното ми апаратче, дето мога да ти го продам за 40 лева, прави по-добро видео.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: Miro__Slav   
Дата:   28-11-17 21:44

Асахи кво разбираш под постпроцесинг? Питам за един преател... За снимане тоже... [smilie8] [beer] [smilie21]



Публикацията е редактирана (28-11-17 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: asahi   
Дата:   29-11-17 19:10

Разбирам това, което се разбира в тази дейност. Посъветвай твоят приятел да се образова.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: IDA   
Дата:   29-11-17 19:13

Aaaa, ндей тъй! Щом Асахи казва, значи постпроцесингът е ВСИЧКО!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: asahi   
Дата:   29-11-17 19:19

Демагогия - приписваш ми публично свои мисли. Сега остава и да ги обориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: IDA   
Дата:   29-11-17 19:33

Напротив, нищо няма да оборвам! Напълно подкрепям казаното от теб! Постпроцесингът си е постпроцесинг и трябва да се уважава, особено от необразованите "преатели"!

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: obscureman   
Дата:   29-11-17 20:01

Ами като ще пускаме линкове с идеи за монтаж, ето ти последния ми импровизиран клип... https://www.youtube.com/watch?v=13Z0xXSarlg

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: asahi   
Дата:   30-11-17 02:10

Сцената Танцът на шаферките ме впечатли:
https://youtu.be/RKmv1_bhRYU?t=12303

Саундтракът е много автентичен.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: georgioiv   
Дата:   30-11-17 07:03

Асахи, можеш да предупреждаваш към какво даваш линк [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: agop4o   
Дата:   30-11-17 08:58

[smilie18][smilie18] Облеклото на шаферките е чутовно.Пиер КАРДАН ряпа да яде[smilie18][smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   30-11-17 09:31

Здравей,

Видеото не е никак лошо! Погледнах го набързо, ще си позволя да напиша
няколко общи съвета и преглед на операторската работа :

-в началните 30-40 секунди имаш много добре раздвижени кадри, което е чудесно, леко си личи потрепването на камерата в един момент, подобни раздвижени кадри не са лесни, така че си положил старание и са се получили, като се има предвид, че снимал с по-стара камера, което е видно. Важното, че е добре.
-можеш да работиш много добре с ъглите, хванал си няколко кадъра широки отдолу отлично.
-добре режисиран е монтажа, подбрана е цялата сентенция от сватбата по твой вкус.

Като за първо видео е повече от чудесно, наблягам на много добрите раздвижени кадри, както и съчетанието на някои кадри което е много трудно в движение и с широко ъгълни кадри. Предполагам си снимал сигурно на мини ДВ, за мен изображението не е от по-новите дигитални камери.

Неща, на които трябва да наблегнеш при следващите ти видеа :

-наистина леко си "прерозовил" цветовете, въпрос на личен вкус, можеш да заложиш на някоя друга гама, но в случай най-малко препоръчителна е тази, просто даваш хляб на критикари, които няма с почти друго какво да се захванат, техните кадри не са стока, ако ти покажат първите си сватбени видеа, ще паднеш от смях, нищо общо с твоята никак не лоша работа.

-имаш няколко ефекта върху младоженците, които въобще не са препоръчителни, нито там им е мястото, избягвай подобни ефекти, не е сериозно да слагаш подобни неща.

-надписът в стил голям екран е хубав, като цяло избягвай много надписи да слагаш и да претрупваш творбата си с големи очаквания все едно е кино, не е сериозно.

-музиката хич не ми допада, иначе на фона на нея е добре, но може да е много по-добра.

Като цяло е много добре! Внимавай на с розовото!!!

Успех!
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мнение за сватбено видео
Автор: cvetanov95   
Дата:   05-12-17 00:15

Благодаря на всички за коментарите, най-вече на КАНЮВИГЙ. Исках точно критики, благодаря :)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »