Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   17-11-17 15:48

Здравейте! Имам Canon 100d и няколко обектива, единия от които е 18-135 stm. Другите са 40/2.8stm и 50/1.8 stm. 40ката почти не го ползвам и се чудя ако го продам заедно с 18-135 дали на тяхно място ще мога да взема втора ръка светло и добро варио. Какви са вашите съвети? Чета че най - малко ядове с фокуса при този клас тяло има само с канонски обективи. Така ли е наистина? Бюджета е около 700/800 лв. За тази сума може ли да се намери нещо добро на 2.8?

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: LorDDemoniC   
Дата:   17-11-17 16:17

Canon EF-S 17-55mm f/2.8 IS USM , но може и да трябват още пари :)
И да , кроп апаратите на канон често имат проблеми със старите не-канонски обективи, но това не е задължително като ползвател няколко години на 50-150 и 70-200 сигми на 2.8
100д няма AF Microadjustment до колкото знам , това прави избора на не-канонски обективи малко труден ... Не го правете сам , ако не разбирате достатъчно как да тествате обектив за фронт/бек фокус.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: pdimitrov   
Дата:   17-11-17 16:55

Днес в немския Амазон има намаления на няколко обектива на Сигма. 17-50/2.8 е 255Е и може да се струва да се пробва (нов в България е 800лв).

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   17-11-17 17:23

Имам и близки в Германия... Може да ми го донесат. Цената ми харесва много. Като острота, цветове и бързина на автофокус по - добър ли е от от 18 135 stm?

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-17 21:51

Tokina 16-50/2.8, ползвам го вече трета година на този 100Д и някои други хора покрай мен ползват същия. Така ще се избегне уж някакъв проблем с фокуса. Тялото няма настройки, но е далече от проблемните 650/60/70Д, които дават доста отклонения с обективи като Сигма най-вече.
Единствени безпроблемни варианти са 17-55 Канонския и Токината. Други евентуално са Сигма 18-35/1.8, но може да не стигне като обхват.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   17-11-17 23:29

Благодаря за отговорите. За канонския бюджета не стига дори и втора ръка. Остават сигмата (нова но без тест преди покупка) и токината, която не я намирам никъде... А какво ви е мнението за сигма 17/70 2.8/4. В тесния край е на бленда 4, а някой може ли да каже около 45 50 на каква бленда е?

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: aldygreen   
Дата:   18-11-17 01:26

На малкия 100D с тегло 407 грама да закачиш за ежедневна работа 17-55/2.8 с тегло 650 грама и немалки размери, някакси не иде. Поне за мене. За 100D палачинките (24/2.8 STM и 40/2.8 STM) са много подходящи и като размер и тегло, и като рязкост, и като нелоша светлосила. На мене 40/2.8 STM ми е любим универсален обектив и го ползвам доста често, като нормален обектив. Светъл зум, пък и лек? Може би Tamron, но винаги бих предпочел Canon, заради съвместимостта.
Съветите не вредят, но най-добре е всеки сам да си прецени.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   18-11-17 07:35

В началото теглото и размерите бяха водещи, защото просто исках да правя нелоши снимки на хлапетата. Постепенно обаче това се превърна в голяма краста след като разучих функциите на апарата. След китака си взех палачинката 40 2.8, след нея външна светка, след това смених китовия 18 55 с 18 135, след това взех 50 1.8 и така някак неусетно малките размери на тялото останаха на заден план. Тук там снимам близки за без пари за трупане на опит. Тялото съм си го взел чисто ново и не ми се разделя с него. Сигурно по - големите са по - удобни. Няколко пъти съм снимал в църкви и нещо все ми липсва (светлина). Много ме бавят крачките за кадрирането с твърдаците. Пък кропенето в последствие си краде от немногото пиксели и остротата.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-17 08:06

Единствени са Токината и 17-55. Едното е по-широко, около 450-500лв само втора ръка, другото е прекалено скъпо.
Ако е за София, бих го показал как е Токината наживо.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   18-11-17 16:13

От Пловдив съм. Благодаря за предложението. Със сигмата 17 50 снимал ли си? Много ме блазни това че ще е нова, но пък тест преди покупката отпада...

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: kvakioh   
Дата:   18-11-17 18:56

Пробвал съм и Сигмата с ОS която е. Става, добър обектив.
Лично аз съм на принципа за втора ръка обективи. Така малко по-спокойно, според случая мога да тествам.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: boqnkov   
Дата:   19-11-17 19:54

Благодаря за отговорите. Токина 17 50 не намирам никъде.

Отговори на това съобщение
 Re: Светло универсално варио за Canon 100d
Автор: kvakioh   
Дата:   19-11-17 20:48

Tokina 16-50/2.8 e oбектива, не се продават вече нови бройки, поне в Европа. Само ebay и други места за втора ръка.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »