Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за начинаещ любител
Автор: tixo   
Дата:   17-11-17 12:09

Здравейте,

Отдава ми се възможност да пътувам за Норвегия и ще мога да снимам Сиянията в крайно северната и част, аз съм фотограф любител в изключително начинаещо ниво, имам Canon 750D и ми се отдава възможност да закупя или sigma 18-35mm f1.8 ART или Samyang 10mm f/2.8 CS което разбира се е голяма разлика в цената, но имам възможнсот, можете ли да ме посъветвате, дали си струва сигмата за специално снимане на сиянията и в последствие да се използва като широк обектив за пейзажи може би и снимане във градове.

Благодаря предварително за помоща :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: cubanos   
Дата:   17-11-17 12:27

Мое мнение и на повечето предполагам, ще е за сигмата :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: aceontheriver   
Дата:   17-11-17 12:34

Сигмата е много по-универсален обектив и става за снимки и на портрети и на пейзажи. Самито е гот защото е много по-широко, но става предимно само за пейзажи.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: Don_Diego   
Дата:   17-11-17 12:40

дали си струва сигмата за специално снимане на сиянията и в последствие да се използва като широк обектив за пейзажи може би и снимане във градове.

Сиянието повече зависи от настройките на апарата ти. В случая и двата обектива биха се справили. И с двата може да снимаш в градовете, каквото и да означава това... 18 мм е базова дължина за китов- на някои им идва дълго, на други им е достатъчно.

Както са писали, сигмата е по универсална, а корейчето по широко и сигурно ще снимаш по лесно в затворени помещения като музеи и църкви

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: tixo   
Дата:   17-11-17 12:50

така и предположих, но реших все пак да питам :) благодаря за информацията и съветите

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: quazimodo   
Дата:   17-11-17 14:28

Тиксо, внимателно проверявай преди покупката за наличието на фронт или бекфокус, за да не се наиграеш после с това тяло без микронастройки на фокуса[beer].


Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: tixo   
Дата:   17-11-17 20:06

може ли да поясниш малко моля те ?

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: quazimodo   
Дата:   17-11-17 21:44

http://photocafe.bg/af-adjustment/



Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за начинаещ любител
Автор: kvakioh   
Дата:   17-11-17 21:58

А може да се окаже, че понеже Канон 750Д е доста нов да няма такива проблеми с бек-фронт фокуса. Но да се пробва. За нещо нетипично, нестандартно за обектив и северно сияние бих взел някоя Сигма на 1.4. Примерно Сигма 30/1.4 Арт за кроп. Доста е добър за тъмно.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »