Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 14:34

StraightEse абсолютно евала, който е успял и е намерил добра работа извън София е чудесно, много по-приятно, понякога и самата обстановка, примерно Пловдив!

Що се отнася до работата, беше обяснено, че за жалост всичко е съсредоточено тук, особено що се касае за технологиите.

Crocodile продължавате да се изказвате изключително неподготвено и много язвително при всяка една възможност, виждам, че нямате никакво желание да научите нещо а само да затвърдите това което ви е във главата!

Обясни ви се, че не може ей така да снимате видео и фото и да ги добавите към първия снимащ!? Защо :

1 Ако първия човек снима видео, изключително трудно е да синхронизирате къде ще се поместят вашите кадри. Това се прави със синхронизация и ако не спират двете камери. Освен това е ясно уточнено кой какви кадри ще се снима. Второ ако вие искате просто да си хванете няколко видео кадъра и да ги смесите към първата камера, не само, че става много трудоемко, но и отнема време. Сватбата има поне два ритуала в църква и обреден дом, първата камера не снима постоянно а спира, къде точно ще се попаднат и как ще се миксират към първата камера, става не само е сложно, но и почти невъзможно, поне не знам някой да го прави..


2 Бе ви даден съвет, че е необходимо да имате светлина върху камерата. Да разгледаме случая при който се загася осветлението на рожден ден /в църквите светлината е недостатъчна, понякога се използват и супер светлосилни обективи, пир определени случай те вършат работа на фотографите, понякога просто е необходима светкавица/ и вие сте сред децата, трябва да сте подготвен и да пуснете светлината на камерата си и да я регулирате, като същевременно балансирате с камерата, трябва ви допълнителни аксесоари, за да можете да закачите и светлината и микрофонът, било то и Rode video mic, най-подходящото евтино и много качествено решение. А освен това ще се наложи да имате и имате някакъв статив да поддържате тази конструкиця добре към тялото си, често има много хора и без допълнителни аксесоари, това е невъзможно.

*Вашия обектив на въпросния апарат, е светлосилен, но за стандартите на този размер на чипа, второ оразмерен към супер 35мм, мисля че нещата се променят. Второ описано и горе дори и с един супер силен обектив може да се направи арт снимка, но трябва често и светкавица, а що се касае за документално снимане във видеото когато има движение във вашия случай нещата се променят, тъй че са комлексни.

Давам тук едно уточнение в bh за
nice2mitiu си има секция

Professional Video /Lighting /On Camera Lighting/ On Camera Lights
и Photography / Flashes & On Camera Lighting

Не съм съгласен, ни най-малко с
nice2mitiu
//2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. //

3 Ако първия човек снима фото вие, кое точно и как ако е само допълнителни фото кадри и видео!??

4 Питайте човека за който ще работите, реално каква помощ иска от вас и с какво ще му бъдете полезни!? Това е много важно, на собствена глава и по този начин не виждам нито ясна теория, нито практическа формулировка. Да се учите може да вземете абсолютно всичко, но да бъдете полезен към първия снимащ както сте описали нещата нямат смисъл.

5 За жалост когато се говори за оптична активна стабилизация без шум, Sony нямат конкуренция. Поради факта за шумът, който издават иначе прекрасните стабилизирани изключително качествени оптически дори без конкуренция обективи на Nikon. Мисля Канон тук имат абсолютно същите обективи във средния и висок бюджетен клас. Не само това, подобен проблем има и при видео камерите, Blak magic design имат чудесни камери за по 2000-3000$, но наскоро говорих с бум оператори, които са имали проблеми, че се вкарва звук от вентилаторите на камерата и няма възможност за регулиране на вентилаторите. Уточнявам, че това е с един модел камера, може да не важи за последните модели. Но ето има неща, които трябва да се уточнят преди работа в екип, винаги има изненади.

StraightEse, аз се изказах изключително точно и в детайли, нито съм нагрубил нито нищо питащия, той обаче вместо за се вгледа детайлно в съветите пише за някаква вражда между София и другите градове, вметва думи като "ужас" и прочие, без да е натрапена и думичка за вражда, напротив, оставам го без последващ коментар. А това, че е поредната тема ще снимам сватба или кръщене, моля дайте съвет, имам личното право да се изразя до къде стигат нещата и накъде се изместват ракурсите в съвременната фотография.

Освен това питащия пише в коментара си

Fz1000 има букса за външен микрофон , за сведение на КОНФУЦИЙ !

Беше ви обяснено още в първите отговори, за външен микрофон, това означава и се разбира да го монтирате на вашия апарат и свържете чрез букса, не виждам реално и практически да са ви ясни, поне малко как изглеждат нещата освен нелепите вмeтвания и това което сте научили от youtube




Публикацията е редактирана (31-10-17 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Ando   
Дата:   31-10-17 15:59

nice2mitiu написа:

> 2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД
> светлина на камерата отгоре, е
> допустимо само ако снимаме
> репортаж в много малка кабелна
> телевизия. На моята сватба (или
> друго събитие), ако оператора се
> появи с лампа на камерата, ще го
> изгоня на секундата. Вече правят
> осветителни тела, работещи с
> часове на батерия, с размери
> колкото 2 вафли
> [smilie25]

Митю, на сватба ходил ли си някога? А снимал ли си видео на българска сватба - от подготовката на младоженеца и булката, през вземания на кумове и булка, та до последния ритуал в ресторанта? Знаеш ли в какви черни дупки се налага да се снима понякога?

Мислиш ли, че операторът има време и възможност да е осветител по съвместимост?

Отива при булка, където е тъмно като в кучи г.з и спира сватбата, докато нагласи осветлението...

Колега, слез малко на земята!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 16:28

Андо Митю вече ти отговори :

Автор: nice2mitiu
Дата: 31-10-17 10:32

С 2 неща не съм съгласен с КАНЮВИГЙ:

1. Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад.

2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. На моята сватба (или друго събитие), ако оператора се появи с лампа на камерата, ще го изгоня на секундата. Вече правят осветителни тела, работещи с часове на батерия, с размери колкото 2 вафли
[smilie25]


Така, че нищо чудно да те изгони като мръсно куче!

Това в кръга на шегата Митьо е точно момче, просто не е догледал нещо в поста си, в кръга на шегата " Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад."

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 16:45

Между другото Андо Бакалов е един най-добрите оператори в Благоевград, снима отдавна сватби, работил е кабелни ТВ и по опит и професионални умения може да сложи много от операторите в София в малкия си джоб, особено "работа от ръка". Родом е от Петрич, което е още по-добре, има славен род и винаги е удоволствие да видиш нещо негово.

Но пак се връщам на първия ми пост, освен сватби и кръщенете, много трудно е да снима друго извън София!

Андо въпрос към теб, все пак снимаш 10 години професионално, навлизаш в златната си възраст, виждал си всичко и то в Благоевградския район където има традиции и едно от малките места където поне преди не се жалеха пари за сватби и кръщенета :

Ти виждал ли си някой да снима така кръщенета или сватби :

Към първия видео оператор да има втори, без светлина, който да снима от време на време с апарат без раменен статив към него, интересни кадри към твоята ВИДЕОкамера и след това да се монтират към първата (твоя) камера!?
Същевременно да прави и някоя друга снимка от време на време!? Това може ли да се миксира и да бъде продаваем продукт!?


Това, беше в общи линии въпросът на питащия!

Нещо друго някой на теб или на колегите ви иска ли за кръщенета и рождени дни 4k!? При сватби може би е по-голям процента!?
За slow motion за рождени дни и кръщенета имаш ли наблюдения да се ползва !?

Така поставени тези въпрос с упорство и без всякаква подготовка към оператори с опит по сватби няма да бъдете далеч от отговора:

-Не ме занимавай с глупости!

Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-10-17 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Ando   
Дата:   31-10-17 18:17

КАНЮВИГЙ написа:

> Между другото Андо Бакалов е
> един най-добрите оператори в
> Благоевград, снима отдавна сватби,
> работил е кабелни ТВ и по опит и
> професионални умения може да
> сложи много от операторите в София
> в малкия си джоб, особено "работа
> от ръка". Родом е от Петрич, което е
> още по-добре, има славен род и
> винаги е удоволствие да видиш нещо
> негово.

Преувеличаваш...

> Ти виждал ли си някой да снима
> така кръщенета или сватби :

>
> Към първия видео оператор да има
> втори, без светлина, който да снима
> от време на време с апарат без
> раменен статив към него, интересни
> кадри към твоята ВИДЕОкамера и
> след това да се монтират към
> първата (твоя) камера!?
> Същевременно да прави и някоя
> друга снимка от време на време!?
> Това може ли да се миксира и да
> бъде продаваем продукт!?

Да, виждал съм да се снима без накамерно осветление, но не знам какъв е бил резултатът. Много често по сватбите светлинните условия са ужасни, а операторът не може да е и осветител в същото време, защото никой не те чака да си направиш сета, което налага понякога осветяване с лампа върху камерата. Не че не може да се нагласи предварително осветлението навсякъде, където ще се снима, но това при сватби с малък бюджет (каквито основно ще са сватбите на питащият колега) няма как да стане!

За смесването на кадри от две камери - няма нищо невъзможно. Дори и накъсани кадрите от двете камери могат да се синхронизират с малко повече усилия. Дали това ще е продаваем и гледаем продукт зависи от уменията на снимащи и монтиращи.

> Това, беше в общи линии въпросът
> на питащия!

>
> Нещо друго някой на теб или на
> колегите ви иска ли за кръщенета и
> рождени дни 4k!? При сватби може би е
> по-голям процента!?
> За slow motion за рождени дни и
> кръщенета имаш ли наблюдения да се
> ползва !?

Няма все още сериозен интерес към 4К сватбено видео. Slow motion се ползва широко в клипове с най-интересните моменти от сватбата (кръщене, рожден ден), а доколкото разбрах питащият ще го ползва точно за това. Аз лично не го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 18:25

Автор: Ando
Дата: 31-10-17 18:17

Преувеличаваш...

Скромността краси човека!

Само да вметна, че човекът за първи път тръгва да снима и не знае и не съгласувал поне на този етап нито един от пунктовете, с какво ще снима първата камера и какво той ще снима~!

Да щом казваш, втория човек може да снима и видео и фото едновременно и да се миксират видео кадрите му с 1-вата камера!? Slow motion Ando, но не в документалната част!? Slow motion може да се използва когато всичко е уговорено и младоженците се изкарат на отделно място и всичко се режисира, а не на официалните ритуали и това се прави от човекът с първата камера, и то при скъпо платените клипове с режисура на клип, при документалната част не е необходимо Slow motion.

Андо лично мое мнение :
Slow motion може и се използва при реклами и документално филмчета най-вече, неговата функция е съвсем различна и да се "хванат" и покажат събития, който "в обикновен режим" на камерата ще има артефакти и поради скоростта на затвора това би било невъзможно. При един сватбен видеоклип може да се се сложат няколко подобни "режисирани Slow motion кадъра" как тичат един към друг или нещо подобно но отделно режисирани, според мен може да има забавени кадри, който да не са непременно Slow motion. Майсторството да снимаш една сватба е да подбереш правилната техника, апаратура, включително и микрофон за да уловиш атмосферата и светлина на камерата. Също местата където ще се направи допълнителния клип и помощта и синхрона между основната камера и помощникът. Но подобен стил на по-горе описания няма, още повече човек да снима и фото и видео и накрая да се сложи видеото върху първата камера.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-10-17 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-10-17 18:34

Колеги, лека-полека започваме да пренебрегваме добрия тон и преминаваме в заяждане.

Всеки си знае какво и как го снима, да не забравяме, че има и оператори в новинарските емисии, които снимат с DSLR-и.

Крокодила си каза, че не иска да снима сватби и кръщенета, иска да експериментира със слоу моушън, и да снима режисирани клипове. Камерата ще е напълно достатъчна колегата да постигне задоволителни резултати без голяма инвестиция. Вече ако му се отдава и иска да расте, ще знае какво му трябва като техника, а тази камера ще я продаде за 1-2 дни в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 19:01

Nice2mitiu питащия ясно е фиксирал "Един приятел иска да му препоръчам бюджетно решение за видеозаснемане , сватби , кръщенета , рождени дни .."
това е нещо много по-различно от експерименти.

Като иска и ако иска да експериментира youtube е прекрасна платформа за подобни експерименти с хиляди подобни експерименти, другото без да питаш и да си наясно с кого и как и какво всъщност ще правиш си е нещо много по-различно от експерименти и с различен сериозен знак, особено ако искаш да ти е работа.

Второ през 2017-та година ти отричаш всякакво лед осветление, много правилно ти зададоха въпрос ти снимал ли си реално такива неща!?



Поради изключително многото въпросителни кой, как и какво ще снима, дали сам, дали той, дали на приятел, поради и многото дублиране с предишни подобни теми и крайно несериозния подход към темата от страна на питащия считам за да спра до тук, с каквото мога се опитах да бъда изчерпателен в практически и теоретически подход.

Попитах дали е възможно да разберем от къде е, лицето задал тема, съответно може да има колеги и да му помогнат с практика или други въпроси !?

Поздрави !




Публикацията е редактирана (31-10-17 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:08

nice2mitiu го е казал по добре от мен , няма да снимам самата сватба а режисирано клипче , със сюжет , подбрани участници и действие .

За КОНФУНГЙ пояснявам че не аз съм оператора на видеокамерата и не аз ще снимам документалната част . От мен се иска горното което казах плюс хубави снимки по време на събитието , различни от гледната точка на оператора . Никой няма да ме държи отговорен ако нещо се прецака , просто искам да натрупам опит и смелост , харесвам красивите неща а не баналната репортерска работа.

Сега по същество , по горе се спомена че някой е снимал документален филм с FZ1000 , питам само ползвалите го :

Как се оправяте с ръчния фокус , има ли настройка префокусирането да е по плавно при автоматичен и ако няма как се оправяте с този проблем ако трябва да се сменя плавно обекта във фокус ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:26

Фактически се стремя към подобни клипчета , това е правено именно със FZ1000 https://youtu.be/PNaDfIErWuQ

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:35

От американска версия на апарата към европейска или обратното , печели се fps при видеото и slow motion , съответно 50/60p и 100-120fps https://youtu.be/39EAkMaCUSw

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:59

Вече ми стана ясно как става номера , копчето на камерата във видеорежим , и напред назад със ръчния фокус , но ще трябва и добър стабилен статив ....ще падат експерименти с новата ми играчка ,...

Ако някой се сеща още някой чалъм за тоя апарат ако иска нека сподели , знам само че ми трябват поне 2 батерии още а не са евтини.

а и че в 4к няма стабилизация ....нали е оптична , какво общо има това с резолюцията ?{)*}?



Публикацията е редактирана (31-10-17 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 22:09

[smilie24] Аз КОНФУНГЙ не виждам, ако нещо ви се привижда, то навярно толкова е сериозен подхода ви към фотографията и видеото.

Попитах от кой град сте, не е редно да правите толкова нападки към София и то с нищо не предизвикани и да не споделите от кой град сте!?

Има много хора от различните градове, който биха ви помогнали [smile] , ако наистина знаете какво искате и сте готови да научите нещо[shtrak] . Не е учтиво така да подхождате, не само аз съм го написал, както и по средата на темата да променяте вашето питане самоцелно.

А относно префокусирането[smilie11], съм безсилен, навярно с вашите знания на езици [smile], мисля че беше коректно да задълбочите в общата терминология на фотографията и функциите на конкретния апарат, както и дискусиите в youtube.

Мисля, че е редно да започнете от друго ниво и да зададете различни въпроси, което не е срамно.

В крайна сметка не е важното от къде си тръгнал, а къде си стигнал или посоката!


[shtrak]
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: mmjm   
Дата:   31-10-17 22:13

Враца

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 22:32

Сега виждам, от къде трябваше да започнем, от копчето на камерата, не от другаде, копчето[shtrak] , те копчетата са важни, важна е и чети-ри ка-то, обаче не е само то.

Ще се научиш, не бързай, едно по едно. Нали споделих, не е важно от къде си тръгнал, а къде си стигнал в процеса на работа. Само не бързай.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-11-17 05:25

Crocodile,
Префокусирането в кадър не е лесна работа, но с повече практика резултатите ще стават все по-предвидими. Трудността идва от факта, че контролът на фокуса не е механичен, а електронен. Няма настройка за плавността на префокусиране при автоматичен фокус.
При 4К видео има стабилизация, но е само оптична по 2 оси. Ще рече, че комбинираната оптично-електронна стабилизация по 5 оси в 4К не работи. И без друго не виждам смисъл да снимаш в 4К.
В Европа се снима на 25/50/100 к/с. С "американските" 30/60/120 к/с не печелиш нищо и ще си докараш само проблеми заради честотата на променливия ток (50 херца) по нашите ширини.
Снимай задължително с прогресивно сканиране (25р/50р), ако не искаш да си имаш проблеми с "клиенти".

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   01-11-17 07:03

chrisnoch ...забелязах че електронния контрол не е точно плавен а леко подскача ако въртя прекалено бавно , всичко зависи от навика и скороста на въртене на ринга , ако свикна ще стане.
Хубавото е че има пикинг и това доста помага .

Ще върна апарата в 25/50/100 к/с макар че малко не ми е ясно как това може да обърка нещата , мислех че повече е по добре . Явно проблемите са после при сглобяването или греша ?

Канювигй , на заядливи коментари не отговарям , смей си се колкото си искаш . Казах за ( копчето за камерата ) имайки в предвид апарата да е във видео режим зададен от ринга за режимите а не да се снима видео от някой от основните ( P,A,S,M) . Ти явно ме имаш за съвсем начинаещ ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   02-11-17 22:03

Понеже ми трябват няколко батерии а се стресирах от цените на оригиналните се хванах да търся кардинално решение и намерих този интересен клип , важи за всички дслр и подобни апарати .
Под клипа има всички нужни части с линкове , има ги и в алиекспрес .
За нужния ви апарат си търсете съответния заместител на батерията .

https://youtu.be/N741sFQa6-Q




Публикацията е редактирана (02-11-17 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: georgioiv   
Дата:   03-11-17 08:07

Ще върна апарата в 25/50/100 к/с макар че малко не ми е ясно как това може да обърка нещата , мислех че повече е по добре . Явно проблемите са после при сглобяването или греша ?

Когато снимаш в кадри в секунда различни от 25/50/100 има опастност от напречни лини да ти се появят в кадрите, ако снимаш на закрито и има някакви осветления - дължи се на честотатата на променливия ток в България, която е 50hz .

Относно - колкото повече, толкова по-добре.
От една страна - колкото повече кадри в секунда, толкова по-плавни са движенията които снимаш, но при положение, че възпроизвеждането е в същите кадри в секунда. Т.е. - ако снимаш в 50 к/с трябва после крайния продукт да е в 50 к/с/ за да има смисъл. Защото ако крайния продукт ти е 25 к/с, то имаш едни излишни 25 кадъра, които няма къде да се денат, програмата трябва да ги изхвърли, да ги "изреже". Безмислено упражнение - заемаш повече място на диска, слагаш "бързи" карти с по-висок битрейт, за да натовариш после допълнително монтажната програма да маха излишното.
И последно - има смисъл да снимаш в 100 к/с и повече, когато ще правиш слоу моушън, там вече правилото е - колкото повече - толкова повече, може 120, 240 - колкото повече кадъра в секунда, толкова по-добре, по "смуути" ще се вижда забавеното движение, когато плейваш на 25 к/с.

Панасониците имат такива високоскоростни режими, но специално моя малкия Панасоник - FZ82 - кадрите са силно кропени, и като цяло - трудно използваеми.

Някои от програмите за монтаж имат алгоритми за допълнително добавяне, те си "рисуват" кадри, за да може забавените движения да не "насичат", ако е снимано в режим на нисък брой кадри в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   03-11-17 08:42

gorbi , значи само при изкуствено осветление ще имам проблем , аз гоня честота на кадри на открито при full hd и slow motion режим но едва ли разликата от 100/120 кс ще се усеща чак толкова че да си заслужава .
С предишния пост реших , по мое мнение , въпроса със батериите , сега на дневен ред е микрофон , от много места чета за RODE , но кой модел в по ниския ценови клас ще ми свърши работа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: georgioiv   
Дата:   03-11-17 09:29

Разликата от 20 кадъра дали си заслужава? Все пак са си 20 кадъра, все едно имаш още двайсет снимки на движението, вътре в секундата. За слоу моншън - според мен - заслужава си. Там всеки кадър в плюс си е плюс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   03-11-17 17:02

https://www.musicworld.bg/bg/m_4610000/i_45936/RODE_VideoMic_Rycote.html

Това е микрофона. Няма да намериш особена разлика в звука спрямо Pro версията, която е почти 3 пъти по-скъпа.
Батерията издържа ужасно дълго време, откакто имам такъв, съм снимал около 50 часа видео, още не съм сменял батерия.
Неудобството е, че е малко голям и ако искаш да смениш усилването на преампа, трябва да цъкаш едни дребни крачета под капачето, но на мен не ми се е налагало. Слагаш го на максимума и от апарата контролираш нивото.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   05-11-17 10:46

В ниския ценови клас има модели на RODE със и без автономно захранване , чета в нета че тия със батерия издават някакъв шум , смущения . Не е ли по добре да си взема микрофон без батерия че да не се налага да махам този шум после ?

И защо трабва да е RODE , виждат ми се прекалено голями и издадени назад , какво ще кажете за тези два модела от базара
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=91409

или
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=84224

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   05-11-17 18:34

Единствения шум, който може да се получи, от е приампа на камерата. Т.е. когато микрофона ти е пасивен, трябва да "набримчиш" нивото в камерата, което ти носи повече шум, по простата причина, че преампа на камерата е изключително малък чип и покрай него вървят хиляди други електронни връзки, които създават т.нар. "електронен шум". В много случаи, ако микрофона е пасивен, ще се наложи да усилваш нивото после в обработката, което си нямаш идея колко много шум ще вкара, недай си боже да трябва да се наложи да използваш компресор.
Както казах, използвам RODE-а усилен на макс, нивото на камерата гледам да е под 0db, лимитера на Панасоник работи прекрасно, включен ми е винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   05-11-17 19:26

Приятел , дай на лично телефон за връзка че не искам да откривам топлата вода на проба грешка .[beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »