Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Фотошоп за начинаещи???
Автор: activ85v   
Дата:   04-11-17 18:01

Здравейте,моми и момци :) може ли да ми предложите фотошоп за начинаещи демек малко по лесен за обработване на снимки?

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: swat4081   
Дата:   04-11-17 18:06

Здравей, аз съм начинаещ, че даже съвсем лаик по темата, но с подходящите съвети тук се заимах с Adobe Lightroom. Лесен е за работа, опитай ;)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: localhost   
Дата:   04-11-17 18:18

Имам някъде версия 3.0 ако искаш - върви на Windows 95.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Kill-op   
Дата:   04-11-17 18:23

Няма за начинаещи или професионалисти. Зависи единствено от знанията ти. В началото ще ти е трудно, но с времето ще задобряваш, така че действай. Има един куп сайтове с уроци за работа с програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Argo   
Дата:   04-11-17 19:05


https://cdn.images.express.co.uk/img/dynamic/59/590x/secondary/Microsoft-Paint-1010371.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: lamerko   
Дата:   04-11-17 19:37

Тц - Майкрософт го пенсионират [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: nokoniko   
Дата:   04-11-17 20:16

FastStone

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Beijing   
Дата:   08-11-17 14:15

Първо: Научи се да снимаш така, щото да няма нужда от Фотошоп, Лайтрум и т.н!
Второ: Фотографията не е стоене зад компа, а действие!
Трето: Ако си мислиш, че програмите са тези, които ще те направят фотограф, или да речем Ентусиазиран Любител, се лъжеш!
И последно: Прави това, което ти е кеф!
Тук има много хора, които ще ти дадат акъл, и моето мнение е, че трябва да ги четеш по пет пъти!
Наслуки...[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: roburt48   
Дата:   08-11-17 15:00

Като начало най-добре според мен е Lightroom [smilie3] ...Аз все още не мога да се престраша да започна PS [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: kvakioh   
Дата:   09-11-17 14:01

Нещата винаги рано или късно опират до Photoshop/Lightroom...
Може за начало да се ползва софтуерът, който идва с камерата и постепенно да се навлиза в нещата.
Едно познание добро на програмите никога не е излишно или загуба на време. Наистина не прави това един снимащ по-добър, но прави кадрите по-добри като краен резултат.
Да си призная, от по-малко от 2 години ползвам Photoshop, с идването на предпоследен модел камера и повече мегапиксели, повече RAW файлове нещата изискват. Също и компютър по-добър и т.н.
GIMP също е добра алтернатива, става за достатъчно неща да се правят с нея. Също съм я ползвал, към 2-3 години.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Beijing   
Дата:   09-11-17 16:11

https://photo-forum.net/i/2107239
Като казвам, първо да се научиш да снимаш, имам в предвид, да виждаш нещата! После идва фотошопа. Ти не гледай майсторите тук, те отдавна са изпръхтяли по стълбата нагоре! Горното е само пример, и няма нужда от фотошоп.


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Beijing   
Дата:   09-11-17 16:26

https://photo-forum.net/i/2107239



Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: rostoshev   
Дата:   09-11-17 18:18

Залавяй се смело! Винаги ще ти е от полза да го знаеш! И книги има, и интернет има...па и курсове!

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: colorphoto   
Дата:   09-11-17 22:52

Първо напиши за какво ти трябва фотошопа - за какво искаш да го използваш.

Само за конвертиране и корекции или за манипулиране на изображенията и фотомонтажи.

За начинаещи оптимален е Фаст Стоун-а.

Лайтрума е добре да имаш повече опит за да го ползваш.

Винаги фирмените конвертори са оптимални за РОУ-конверсия и корекции на изображението,но ти не си ни писал с какво снимаш.

Иначе целия обем на Фотошопа малцина ползват за фотография.

АЦР-а към Фотошопа е удобен и читав конвертор и не е трудно да му хванеш цаката даже и да си начинаещ.

За по-сериозни манипулации на изображенията и фотомонтажи с Фотошоп има мноого книги напоследък и доста видео в мрежата.

Купи си някоя от книгите за Фотошоп на Скот Келби - полезни и ясно написани са.

Ако не смяташ да правиш фокуси и манипулации на изопбражението достатъчен ще ти е всеки конвертор.



И не на последно място - знай че "осрания" и необмислен кадър с никакъв софтуер не можеш да оправиш!

Мисли ПРЕДИ да натиснеш шутър-спусъка!

Нагласяй си всички настройки на апарата за даден кадър в зависимост от условията при които го снимаш и замисъла,който имаш с този кадър ПРЕДИ заснемането все едно че снимаш на филм и няма въобще софтуери за обработка.



Публикацията е редактирана (09-11-17 22:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: charli643   
Дата:   14-11-17 21:00

Аз лично не ползвам фотошоп и подобни програми. За мен удоволсвието от фотографията е да уловиш мига...Тук виждам много колеги, които харесват най-много режисираната фотография.Има например един колега, който разполага със страхотна апаратура, много добра техника на заснимане, но черно-белите му портрети се познават отдалеч с натрапчивата режисура, липсата на въображение/повечето портрети са на брадясали мъже с набраздени лица и с ръка/ръце/ на лицето. Всичките портрети са с прекалена обработка. Всеки път, като видя негов портрет, мога да кажа това е "artniko", без да е написано името му. Учуден съм, че много хора харесват грубо режисираните му портрети. А Вие ,какво мислите по въпроса?


Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: asahi   
Дата:   14-11-17 21:41

И последния фотошоп да вземеш пак можеш да научиш първо простите неща, после сложните.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: kvakioh   
Дата:   15-11-17 09:17

Винаги е добре човек да знае програмата. Подкрепям горното изказване, че простичките неща може да се научат първо.
При мен беше и е проблем с компютъра, че е твърде бавен. След това като ползвам на по-мощен и нещата стават по-лесно и точно.
След като получих 36Мпикс камера и я ползвам доста редовно ми се наложи да ползвам и по-често шоп. Едното идва с другото.

Отговори на това съобщение
 Re: Фотошоп за начинаещи???
Автор: Ivan_A   
Дата:   15-11-17 09:34

"Винаги е добре човек да знае програмата."[smilie24]

Ето един курс:

http://aula.bg/kurs-photoshop


Този не съм, но записах за друга програма - много съм доволен!
Надявам се и този да е поднесен със същото умение.

... би трябвало първите 10-20 урока да са безплатни - пробвай. Достатъчно е да се ориентира човек дали си заслужава.

[smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »