Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за светлина
Автор: IshootPeople   
Дата:   01-11-17 18:16

Здравейте ,имам един въпрос относно осветяванена един обект който трябва да изглежда все едно е вечер .Трябва ми човека да е добре експониран а отстрани да е леко като нощ говоря за студио .Пробвах с рефлектор 18 см и пчелна пита но се получава кофти сянка инъче ми харесва как се осветява .Реално въпроса е малко риторичен има ли опция да направя остро осветление с по мека сянка :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светлина
Автор: dekov   
Дата:   01-11-17 18:38

А отстрани какво има, човек се снима в някаква обстановка, някакъв фон, сянка трябва ли да има, тя пада върху нещо.
Опитвай с промяна на разстоянието между човека и фона,силата на осветлението намалява с квадрата на разстоянието.
Пример : два пъти по-далече, четири пъти по-слабо.
Желая успех !


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светлина
Автор: IshootPeople   
Дата:   01-11-17 18:43

Така наречение inverse square law :) Да де ама за да бъде експониран правилно като дръпна назад ще трябва да увели§а светката :)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светлина
Автор: dekov   
Дата:   01-11-17 18:51

Променяш разстоянието между човека и фона, не променяш разстоянието на осветлението до лицето, не променяш експонацията.
На английски по-разбираемо ли ще е ?[smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за светлина
Автор: asahi   
Дата:   01-11-17 21:55

С други думи казано местиш осветлението и човека заедно напред-назад спрямо фона. Ама нямало място? Смени студиото с по-голямо.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »