Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: adorable   
Дата:   30-10-17 01:57

Проблемът е следния. Вчера ъпдейтнах ОС на лаптопа и нещо стана с него, и сега не мога да отворя никакви приложения. На която и да е икона да кликна екрана примигва и ми показва Десктопа. Не мога да влизам в приложенията от иконите по десктопа. Не се стартират.

Най-лошото е, че имам файлове с информация на десктопа и не мога по никакъв начин да ги копирам. Не мога да ги отворя, не мога да ги пратя на флашка нито на карта памет. Опитах през OneDrive и това не може.

Някой имал ли е подобен проблем. Лаптопа до вчера работеше нормално. Използвах си Word, Chrome, влизах в интернет, копирах си снимки, редактирах и създавах файлове. Днес не може... Нищо не мога да правя. Файлове, които създадох вчера, днес не мога нищо да ги правя. Някой от Вас имал ли е подобен проблем?

Възможно ли е след ъпдейта ОС-ма да е станала тежка, или пък да е инсталирала нови файлове, които не могат да тръгнат на тоя хардуер.

Лаптопа е стар - Dell Precision M4300.
Параметрите които паказва в Control Panel са:
процесор: Intel(R) Core(TM)2 Duo CPU T7250 @ 2.00 GH
RAM: 4.00 GB
64-bit Operating System, x64-based processor

ОС е: Windows 10 Enterprise
Version: 1607
OS Build 14393.1770

Има ли начин да върна лоптопа до състоянието му преди ъпдейта.
Или да откачам хард диска и да го нося някъде поне да ми прехвърлят файловете?

Ако някой от вас може да помогне със съвет какво да правя, ще бъда благодарен.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: localhost   
Дата:   30-10-17 02:57

20 секунди търсене в google спестяват сума писане по форумите - how-to-uninstall-windows-10-and-revert-back-to-windows-7-or-windows-8-1

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   30-10-17 04:01

Като хардуер не би трябвало да има никакъв проблем с 10-ката, а и ще върви в пъти по-бързо. Вероятно нещо се е прецакало при ъпдейта - Enterprise версията може и да има някоя буба в себе си, вероятно не е лицензирана. По принцип подобен преход се прави на чисто, макар и наистина да е досадно последващото инсталиране на всички нужни (не толкова) приложения...

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: stef7   
Дата:   30-10-17 06:19

Какво се е объркало е трудно да се каже от разстояние. Windows 10 не би трябвало да има проблем да върви на този лаптоп. lamerko е прав че подобна инсталация е най-добре да се прави на чисто и нещата доста миришат на вирус.

Ако файловете са ти важни, първо се опитай да спасиш тях. По принцип ако са наистина важни трябва да си правиш бекъпи. Има лесни начини.

За да си изкопираш файловете няма нужда да вадиш диска от лаптопа. Примерно инсталираш някои от т.нар. rescue CD и буутваш / стартираш от него закачен на USB. Би трябвало да може да видиш диска и съответно да копираш файлове, както и да пуснеш диагностики и антивирусни програми.

Ето тези примерно

След това се мисли как да се оправи инсталацията.

Ако не си много на ти с компютрите и ти е трудно с тия rescue CD (инсталират се на USB флашка) тогава най-добре носи лаптопа на някоя читава фирма.

Надявам се работиш с лицензиран Windows. Windows 10 home версията в повечето фирми ще ти го инсталират с официален лиценз за между 170 и 250лв. Или може директно да си ги купиш за 250лв.

Не знам с какъв кураж и акъл някои си слагат ОС свалена от някой торент от интернет. Това ти е базата на която работи компютъра. Ако тя е компроментирана има хиляди мизерии които могат да ти се случат. Струва ли си риска ?



Публикацията е редактирана (30-10-17 06:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: adorable   
Дата:   30-10-17 07:58

Компютъра е втора употреба и е подарък. Дойде с инсталирана операционна система. Аз не съм я слагал. Не знам оригинална ли е, не е ли. Така дойде. Пуснах тема, защото до сега съм работил само на XP (десктоп компютъра ми). Не съм работил на тази ОС до сега.

Благодаря на всички за съветите.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: penco   
Дата:   30-10-17 08:28

Тези дни дойде ъпдейта към следващата версия, определено не го е теглил от замунди.
Пробвай да възстановиш системата, долу в ляво до старт менюто в търсачката пиши "възстановяване", излиза настройката без да се ровиш, и от опциите избери връщане към предишната версия. Ако ти е английски интерфейса - "system restore".

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: Vali054   
Дата:   30-10-17 08:59

текст до
localhost : Какво ще ти стане бе,глупак,ако отговориш човешки на този,който пита?? Що за хора станахте? Мислиш,че си най-умния и знаещ?? Кажи,селянино!!!!!! текст

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: CDman   
Дата:   30-10-17 09:14

Според мен нещо е било омазано още преди ъпдейта.

Присъединявам се към колегите, които са предложили "чиста" инсталация. Свали си данните някъде и после формат или най-добре махаш партишъните и правиш нови. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: penco   
Дата:   30-10-17 09:40

"Най-лошото е, че имам файлове с информация на десктопа и не мога по никакъв начин да ги копирам. Не мога да ги отворя, не мога да ги пратя на флашка нито на карта памет. Опитах през OneDrive и това не може."

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: Pavlov   
Дата:   30-10-17 09:45

Файловете на десктопа се намират в папка C:\Users\username\Desktop. Записва се на друг компютър една флашка (или диск) с някакъв Linux, буутва се от нея, прехвърлят се файловете на някакво безопасно място, и след това се инсталира 10-ка на чисто. Ако компютърът е имал лиценз за Windows, тя ще го разпознае.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: adorable   
Дата:   30-10-17 10:05

Извадих късмет този път. Успях да премeстя файловете на ссд под Safe Mode! Добре, че се сетих да опитам.

Благодаря на всички за оказаната помощ. [smilie24]



Публикацията е редактирана (30-10-17 10:05)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: Chipsy   
Дата:   30-10-17 10:28

Vali054 написа:

> текст до
> localhost : Какво ще ти стане
> бе,глупак,ако отговориш човешки на
> този,който пита?? Що за хора
> станахте? Мислиш,че си най-умния и
> знаещ??
> Кажи,селянино!!!!!![url=напишете тук
> линка] текст

Има-няма и някой забравя да си пие хапчетата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: quazimodo   
Дата:   30-10-17 11:09

Chipsy написа: ...
> Има-няма и някой забравя да си пие
> хапчетата [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Е-е-х, ако беше само един[smilie18][beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   30-10-17 20:58

Има нещо изначално сбъркано в идеята да се държат работни файлове и архиви на десктопа, както и на драйв Це. Това е основната причина за проблема. Другите софтуерни неуредици са част от ежедневието.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: BXMarkov   
Дата:   30-10-17 21:06

asahi, [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: Драгончик   
Дата:   30-10-17 21:18

Асахи е прав. Изначално сбъркано. Нарича се уиндоус. И не е идея, а практика от много години насам.
Линукса винаги пита дали да прави отделен дял за потребителската директория, където се намират папките "десктоп, музика, документи, сваляне" и др.
Обикновения потребител и този, който не е патил, надали ще вземе да си пренасочи десктопа и другите основни директории на друг дял.


Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: Антивик   
Дата:   31-10-17 06:54

asahi,
не е баш така. Аз си държа на десктопа файловете с които борявя най-често и най-активно, няма защо да обиколя половината дискове и томове преди да отворя нужния файл, НО едновременно с това, че са на деска имам още 3-4 копия на файловете на различни места, включително външен хард, флашка /и ако е твърде важен за мен записан на ДВД или СД(в зависимост от размера)/.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: CDman   
Дата:   31-10-17 08:24

Колеги.

Има начин хем файла да ти е където и да е по ХДД-то хем да е на десктопа. Казва се ШОРТКЪТ.

Един от начините е :

1. Маркираш файла.

2. Десен бутон (Copy)

3. Деесен бутон на десктопа (Paste Shortcut)

И това е [beer]

Ако искате да се работи с него т.е. да се обработва се прави шорткът на директорията. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   31-10-17 08:30

Това, че ти си държиш файлове на десктопа не означава, че не е така.
C:\\Users\Username\Desktop не е по-забутано от D:\\Workingplace или D:\\Arhiv. Нещо повече - Десктоп фолдъра може да се пренасочи към друго дисково устройство. Tова се прави така:
C:\\Users\Username\Desktop >right click< Location, Move
Така може да се пренасочи My Documents, Downloads, Favorites, My Music, My Pictures и т.н.

Във всеки от гореописаните случаи авторът нямаше да си загуби пътя към файловете си.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: lamerko   
Дата:   31-10-17 13:07

Само дето десктопа може да се окаже в криптирана област заедно с цялата <C>:\\Users\<Username>\ :)

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: asahi   
Дата:   31-10-17 18:27

Не се сещам за какво говориш.

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: ilcoin   
Дата:   31-10-17 22:24

Стига сте се правили на умни, всички държим файлове на десктопа [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Проблем с Windows 10 на стар лаптоп
Автор: imitev   
Дата:   31-10-17 22:35

Моят десктоп е на драйв D:

...от поне 10 години...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »