Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Sony E 55-210mm f/4.5-6.3mm срещу Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC Nex
Автор: joro_padras   
Дата:   31-10-17 13:33

Някой да има въпросният обектив (Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC) и да го е сравнявал със Сони 55-210, това което досеа прочетох е че Sony E 55-210mm f/4.5-6.3mm SEL55210 е по добър и по остър, но ме интересува колко голяма е тази разлика.

Благодаря на отзовалите се!


Отговори на това съобщение
 Re: Sony E 55-210mm f/4.5-6.3mm срещу Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC Nex
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 17:27

Здравей,

Няма голяма разлика за мен, аз обаче ползвам последната версия от Сони.

Накратко:

- бокето в някой отношения ще е по-красиво на 55-210.

-странното, е че при Сони 18-200 поради по-масивното тяло стабилизацията в някой отношения се чувства по-добре и определено е по-стабилен в ръцете дори на дълги фокусни разстояния. При Тамрон нещата няма да са по-различни, още повече тамроните доста се усъвършенствана откъм стабилизация в последните години. Освен това 18-200 като конструкция е подобен и се чувства доста добре в ръцете.

За мен ъпгпрейда не си заслужава особено. Ако можете си купите нещо светлосилно със стабилизация като твърд обектив и ако ви върши работа макар и в различен диапазон. Ако необходимо направете тест преди да се решите да го купите. Като цяло трудно ще забележите особена разлика, без някой подобрения в бокето на определени фокусни разстояния.


Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-10-17 17:42)

Отговори на това съобщение
 Re: Sony E 55-210mm f/4.5-6.3mm срещу Tamron 18-200mm F/3.5-6.3 Di III VC Nex
Автор: joro_padras   
Дата:   31-10-17 21:40


Благодаря ви за съдействието,

помогнахте ми за да съм 100% сигурен че взимам това което ми трябва, просто ми трябва обектив за екскурзии когато с мен има други хора които не са въодушевени от снимането и няма да ме търпят да сменям обективи. Другото да снимам видео два пъти в годината.

За боке имам Сони А900 и Минолта 85мм 1.4 и 50мм 1.4 плюс още 5-6 бурканчета колекция [smile]

Благодаря за отговора , поздрави !

Серафим

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »