Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   29-10-17 15:35

Един приятел иска да му препоръчам бюджетно решение за видеозаснемане , сватби , кръщенета , рождени дни ..
Спрях се на Panasonic FZ1000 , има ли някой да го ползва с тази цел , търся обективни мнения от ползвалите апарата , благодаря предварително !

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: chrisnoch   
Дата:   29-10-17 17:24

Panasonic FZ1000 е много способна камера, но вече не е първа младост и не могат да се очакват чудеса - зависи ЗАУ-то какво ще успее да "извади" от нея. Навремето я предпочетох пред първата версия на Sony RX10 - най-вече заради по-удобното тяло, по-универсалния обектив и по-ниската цена.
Кръщенета и други подобни снимам само по роднинска и приятелска линия (общо 4 събития през последните 2 години) - не съм имал проблеми да направя това, което искам. Иначе с две такива камери сме заснели половин дузина нискобюджетни документални филми. Компресираните видеофайлове търпят на цветни корекции, но донякъде - трябва да знаеш какво правиш.
Ако ми зададете конкретни въпроси, ще отговоря.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   29-10-17 17:28

Благодаря ти , ще го имам в предвид !
А какво ще кажеш за FZ300 в сравнение с FZ1000 за видео ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   30-10-17 10:07

Кажете лека и лесна програма за обработка на видео , начинаещ съм в тази област и почвам от начало , обработка и монтиране , това ме интересува .
Разбира се че ще гледам и уроци в youtube но приемам и вашите мнения , апарата ще е panasonic FZ1000

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   30-10-17 14:03

След малко упражнения, всяка програма е лесна. Любителския софтуер много бързо ще ти "отеснее", липсва прецизност и основни функции.
Разучи DaVinci resolve, безплатна е и има много клипове в YouTube, с около 1-2 часа гледане и 10-на часа обработка на реални клипове, ще станеш мастър.
Само с гледане не става, излез на разходка, снимай 20-30 клипа с общо време около 30-40 минути, сглоби го на филмче с дължина не повече от 3 минути. Повтори упражнението, докато филмите станат интересни за гледане :)
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   30-10-17 14:18

Много ми харесват клиповете slow motion с музикален фон при full hd и 100/120fps , на това ще наблегна . Чакам апарата , качвам програмата и напред .

Амбицирах се след като видях един от малцинствата да ми хвали творчеството си и как снимал с дрон , прегледах тъй нареченото "творчество" и ми стана лошо и жал за хората които му плащат.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: georgioiv   
Дата:   30-10-17 15:43

Тия 120 кадъра/с при FZ1000 няма да ти свършат работа за нещо качествено...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   30-10-17 18:16

Аз просто се учудвам как може някой някъде да отиде да снима видео с фотоапарат и то средни или дълги видеа както е във вашия случай!

1. Купете си една нормална видеокамера, може и да не 4к, с която да снимате и да се научите на композиция и други неща. Това с апарат няма да можете да го направите.

2. Във вашия бранш няма кой да ви иска 4к, немислимо, поне от "трамплина", от който задавате вашия въпрос. А ако някой ви поиска ще влезете в такива изисквания на някой сватбари, че няма как да ги покриете с тоя апарат, обективи, настройки и прочие, никой за кръщене или поне в над 80 процента няма да ви иска 4к, така че си вземете хубава видеокамера Full HD - варианти на Сони премного и нови и втора употреба, ще карате години наред. Ако правите нещо качествено се иска видеокамера. Научете се да снимате с нормална видео камера, да я държите в ръцете спокойно, да знаете, че нямате ограничение в заснемането от към минути и няма да ви прегрее сензора и да спирате насред кръщенето и после да ви питат "..защо отчето или падрето ако са католици липсва момента на...". Как ще го придържате тоя апарат 40 минути, това е несериозно, за вашата цел видеокамера.

3. Звук, помислихте ли за звук, вие трябва да имате хубав микрофон да снимате спокойно документално сватби и кръщенета, да обхванете атмосферата! Освен това и светлина ви трябва, как ще ги накичите отгоре, вие ще можете ли да балансирате и да "работите добре от ръка" с тази "конфигурация", която не знаете каква ще е)!
Едно време се ходеше на образование за цялото това нещо или да чиракуваш дълго и да научиш тънкостите с години .

4. Ако отидете някъде на планина или на екскурзия и ви трябва нещо качествено и малко апаратче за по 3-4 минутки клипчета ще ви свърши прекрасна работа като този Пана.

5. Какво 100/120fps, вие отивате да снимате документално видео със звук и картина, това е рожден ден и кръщене. Същото е и на сватбата. Може да отидете някъде да направите клипче и с дубъл 100/120fps, но трябва да имате опит и идея как да става на по късен етап!! Никой няма да ви иска 100/120fps на документалните кадри, вие не можете да снимате, а искате 100/120fps повторения, това е в бъдеще, научете се първо да снимате добре документално и после с времето клипчета и идеи с няколко кадъра 100/120fps.

6. Във вашия случай за в бъдеще с една идея е по-добро обслужването на Сони /дори повече от една/, ако искате да ползвате активно техниката си в средносрочен план 3-4 години за напред - цени и качество на сервизното обслужване в България - части, труд и прочие.


И бих искал да ви задам въпроса кой сериозен видеограф ще обърне внимание с какво снимате, ако не е добро направено и нямате придобит опит, а с апарат опит няма да придобиете. Затова в една развита западна страна се започва от "А и Б" съобразно това което искате, независимо в теорията или практиката и най-вече има достатъчно он-лайн литература. У нас имаше много литература за подрастващи и кръжоци преди време. Сега за обучение на подрастващи и кръжоци не е сериозно да се говори. Към темата отново ! Сложно и мултиплицирано е да го ъпгрейдвате така фотоапарата, че да ви е удобен и най-важното да ви върши реално работа за кръщенета, рождени дни и сватби. Щото после знаете ли колко купуват и продават, тъй като не им върши работа, затуй си опичайте ъкъла и купете нещо оборотно и с което наистина се работи на такива документални мероприятия с падрета и отчета, нищо лошо против католиците, ама по софийските църкви отчетата са станали едни, бизнесмени. А с тоя апарат като ви види отчето, ептем ще удари дъното ..

Там сте сам, нямате кой да ви помага, едва ли ще ви стигне бюджета за помощник, тоест с всичко трябва да се справяте сам, няма кой да ви носи осветление или да ви записва звук, затова са направени видеокамерите, ако ви трябва Кино качество с дълбок фокус образно като на един фотоапарат използващ обективи вече има не една и две видеокамери с невисок бюджет за тази цел, но направени така, че да снимате часове наред без да ви спира сензора от прегряване и да ви трепти изображението в "неопитни ръце". Отделно ако снимате клип, може да го снимате на части, не ви трябва документално аудио и прочие, във вашето прошение се изисква повече от прагматичност
- опит, надеждност и мултифункционалност!
И на последно място 100/120fps ще се изисква! Забавените кадри са украшение,
въпрос на личен избор и не винаги влизат в една продукция от крещене, сватба до клип или документално кино. Силно препоръчителни са понякога в рекламните видеография и то точно определени насоки, като стигнете до там ще му мислите, има добри решения.


И в крайна сметка тоя форум освен кичозна селска фотография от модератори сватбари няма ли нещо по-различно и сериозно!

Вие от кой град сте!?


Ако не сте от София добре, разбирам и не знаете езици!?

Влезте в Гугъл и използвайте преводача да навлезете малко по-дълбоко във видеозаснемането, плюс това в тоя селски кичозен форум, в който не са останали вече сериозни фотографи, то въобще кой остана у нас, има предостатъчно "сериозни" теми от сорта "искам да снимам сватба, моля препоръчайте камера".

Взимате го тая Панасоник и ги предупреждавате, че като прегрее "падрето" да прави почивки, плюс това то тъмно в църквите майна, трябва ви светлина отгоре, никой няма да ви даде да слагате вътре осветление, плюс това ако някой се замотая в кабела като правите кръгчета с падрето или ако се бутне осветлението, статива трябва да е висок, как ще го крепите тоя апарат със светлината отгоре, много по удобно ви е камера за 45 минути кръщене, камо ли за сватби...

Отидете помолете се в някоя църква и вижте темите или отидете някъде на видео курс, за да си спестите мъченията и тези на ...

Поредната тема :

"аз ще снимам сватба, моля препоръчайте техника"

Да ви имам и сватбарския форум!

Ироничен и саркастичен съм, тъй като истинските и големи български фотографи ги няма, особено в този форум и е пълно с ...

Въпроса, е че им текат рекламите на тия дето пускат курсове за фотография а нямат ни един портрет в тоя форум и в живота си, а уж учат "децата" на портретна фотография. Това падение е тотално в държавата!

Ох майко България до къде я докарахме!


Успех !



Публикацията е редактирана (30-10-17 19:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   30-10-17 19:50

КАНЮВИГЙ
Това че не съм от софия според мен не е от значемие , или е ?
Владея добре английски и руски и мисля че ми стига за сега .

Хора са снимали филми с този апарат , в youtube e пълно със заснети събития със този апарат а вие казвате че не става за нищо , защо така грубо ?
Типично за българси форум е да питаш нещо и да ти кажат колко си зле и колко техниката ти и уменията ти не струват и 5 ст.

Нещо се бъркате за slow motion , почти при всички клипове които съм изгледал се ползва постоянно , явно такава е сегашната мода а и ми харесва . То навремето е било и невъзможно , може би за това не го харесвате....

Кажете коя видеокамера под 1000 лв ще ми докара 4к и slow motion на full hd със 120 fps ?

Прегрявал сензора ... аз няма да снимам реч на Живков или в телевизията , ориентирал съм се към кратки клипчета които после ще сглобявам , мисля и за още един апарат.

Търся мнение от хора ползвали и ползващи този апарат , препоръки за комплектация , осветление , филтри , техника на снимане , специфични особености и тн.

Мнения като горното не ме интересуват и язък че сте загубили толко време да го съчините !

п.п. не се прехранвам със фото и видео тъй че всичко ми е от любопитство , но пък искам и да постигна нещо , още повече че ми е забавно и интересно.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: mmjm   
Дата:   30-10-17 20:08

Крокодиле, бързаш да се обиждаш, без да си прочел внимателно написаното по-горе. Е в поста на КАНА има много баласт, но основното е, че видеокамерите и фотокамерите са създадени за различни задачи, съответно са и конструктивно различни за да улеснят ползвателите им в изпълнението на съответните задачи. Не се сърди на човека, той най добронамерено се опита да ти е полезен със адекватен и добър съвет, съответно и обосновка.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   30-10-17 21:24

Вземете си нужните изводи ако сметнете за нужно, това е напълно ваш избор.


Това че не съм от софия според мен не е от значемие , или е ?

Да от значение е, в София всичко е събрано за съжаление, в по-малките градове освен сватби, кръщенета и рожденни дни трудно си пробиват път заснемането на други събития. Тук шансът да отидете и научите нещо някого е по-голям, с изключение на Благоевград, не подценявам Пловдив и Варна, които ужасно харесвам, но за жалост всичко се концентрира в София. Начина, по който сте написали нещата бе ясно, че вероятно не сте от София, нищо лошо, напротив.


Владея добре английски и руски и мисля че ми стига за сега .

Има прекрасна литература, американски сайтове, и много наистина много литература на руски. Повече от прекрасно е! Можете да попрочетете не малко и да навлезете в нещата ако не сте, нещо повече ще бъдете по-конкретен.

Хора са снимали филми с този апарат , в youtube e пълно със заснети събития със този апарат а вие казвате че не става за нищо , защо така грубо ?

Това, че някъде го има и нещо е заснето с него нищо не означава, още повече във вашия случай. А заснемане на кръщенета и сватби точно с този апарат, не е сериозно! Опитах се много конкретно и систематизирано да ви посоча една ясна гледна точка - вие снимате продължителни видеа над 7-8 минути, видеото ще ви спре, необходимо да сложите добър микрофон и понякога LED светлина особено в църква. От там нататък апаратът става нестабилен и ви трябва стабилизиращ уред. Стабилизиращ уред не е евтин и изборът е доста труден, големите не са вас, а малките си имат особености от тегло до място и техника за снимане, може да се спасите и с нещо евтино, но ви наблегнах, че апарата прегрява и е изключено да снимате продължително видео над 10 минути, особено ако се наложи да е повече.

Типично за българси форум е да питаш нещо и да ти кажат колко си зле и колко техниката ти и уменията ти не струват и 5 ст.

Когато питаш се подгответе добре и прочетете ясно какво ви е написано, ако искате да бъдете пълноценен във своите контра въпроси или коментари. Подобни въпроси не се допускат от модераторите в Германия или никой не им отговаря, в Германия нещата са съвсем различни, а в Англия ...ще спра до тук.

Нещо се бъркате за slow motion , почти при всички клипове които съм изгледал се ползва постоянно , явно такава е сегашната мода а и ми харесва . То навремето е било и невъзможно , може би за това не го харесвате....

Изясних много ясно къде отива slow motion при снимането на кръщенета и рождени дни. Това каква мода има и на вас колко реално ще ви свърши работата в кръщенето и един рожден ден е нещо съвсем друго. Времето е едно, критериите за истинско кино и операторски способности са едно и не се влияят от модата.

Кажете коя видеокамера под 1000 лв ще ми докара 4к и slow motion на full hd със 120 fps ?

Вие може да искате много неща под 1000лв, но това не е възможно.

Изключително несериозно е първо да търсите камера за

"бюджетно решение за видеозаснемане , сватби , кръщенета , рождени дни .."

след това да пишете

"п.п. не се прехранвам със фото и видео тъй че всичко ми е от любопитство ..."

Нещо повече систематизирайте конкретно

"Един приятел иска да му препоръчам бюджетно"

и

"Търся мнение от хора ползвали и ползващи този апарат , препоръки за комплектация , осветление , филтри , техника на снимане , специфични особености и тн."

Вие търсите и камера и техники за снимане за себе си или приятелят си!? Плюс това казахте, че знаете руски и английски! На вас или на приятелят ви по-скоро би било от нужда да ви насочат към сайтове с книги на руски и английски! Ако по-подобен начин сте конструирали въпросът никой няма да ви обърне внимание в английски и особено немски сайт! Нещо повече като човек владеещ езици на добро ниво, трябва поне да поверите подобни теми на английски и особено на български!



Прегрявал сензора ... аз няма да снимам реч на Живков или в телевизията , ориентирал съм се към кратки клипчета които после ще сглобявам , мисля и за още един апарат.

Щом смятате, че речта във църквата на попът ще може да се вмести в "кратки клипчета които после ще сглобявам" то апарата, който сте си харесали е предостатъчен. Дадох конкретни насоки и препоръки, това което знам, виждал съм и тествал на терен, както и работата ми с не един оператор.


Търся мнение от хора ползвали и ползващи този апарат , препоръки за комплектация , осветление , филтри , техника на снимане , специфични особености и тн.

Много по-лесно би било да погледнете ревюта с този апарат, като и ползвателски групи. Казахте, че в ютюб сте видяли доста снимали с този апарат...много ясно и конкретно съм ви обяснил за този и който и да е апарат, че са ви необходимо, меко казано допълнителен микрофон и осветление в църква, който някъде трябва да бъдат монтирани, което допълнително затруднява поддържането на апарата в удобна и правилна позиция, за да хванете правилния кадър и прочие и прочие. Никой в ютюб не снима кръщенета или рождени с подобен апарат или поне не сериозно, без каквито и да е било от допълнителните микрофони и осветление. Още веднъж като ги сложите тези неща апарата става нестабилен и ви трябва някакъв помощен стабилизатор към тялото. Тези неща са доста сериозни и ако искате да се занимавате с това може да намерите много литература на англ. и руски. Малко повече погледнете на какво съм наблегнал преди пишете каквото и да е.

Мнения като горното не ме интересуват и язък че сте загубили толко време да го съчините !

Ако наистина сте сериозен и въобще имате такъв подход, най-доброжелателно съм ви написал на какво да наблегнете, подобна насока биха ви дали опитните видео оператори на подобни тържества. Ако имате постоянството и желанието след година споделете докъде сте стигнали.

Успех за втори път!

Мнението ми за форума се потвърждава от предишния пост.

P.S. При подобно ситуирана тема бих се въздържал от всякакво участие, сега виждам, че е за ваш приятел.




Публикацията е редактирана (30-10-17 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   30-10-17 23:13

Може би аз не бях чак толкова ясен , този апарат ще се ползва за нещо като превю или не знам как там го наричат операторите , къс клип , 15-20 минути събиращ основните действия но с музикален фон . Естествено е че репортажното снимане ще е с видеокамера .

Какво е това животно наречено софиянец ? Това е селянин дошъл в голямия мръсен град и си мисли че е бог , да не забравяме че софия е била едно мръсно и кално село преди не чак толкова много време , мръсотията още си я има .

Мерси за насоките , просто тона ви не ми хареса , високомерен е , незнам на какво се дължи това но по чужди форуми , особено в руските не съм го забелязвал .

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: lamerko   
Дата:   30-10-17 23:40

По принцип се въздържам да коментирам в теми с видео насоченост, но все пак ми стана интересно, най-вече заради двата дълги (и наистина пълни с баласт поста) - като цяло съм съгласен, че за видео си има камери, но все пак технологиите се развиват бързо, а конкуренцията от време на време премахва някои условни граници. В днешно време човек трябва да маха капаците от очите и да не държи някаква твърда и остаряла линия. Техниката си е техника, но бюджета също има значение. За любителско видео, обучение и нискобюджетни проекти камера с голям сензор и светла оптика е малко... да кажем нерентабилна инвестиция. А в общия случай сватбите и кръщенетата би следвало да се водят нискобюджетни (с много малки изключения) проекти, които до голяма част обезсмислят наистина скъпа видео техника. Една съвременна фотокамера с външен рекордър биха предоставили чудесно ТЕХНИЧЕСКО качество на видеото общо взето на цената на по-неудобна зазахват система. Но все пак не всеки може да си позволи APS-C/FF видео камера за сватба, нали?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   30-10-17 23:43

Първо трябва да сте наясно какво искате или приятелят ти, второ профанизацията е навсякъде, особено в този форум, преди имаше критерии и неща, които да научиш и да ти е приятно да гледаш, да във форумите, дори и тук. Относно София конкретно съм дал своето мнение, много точно и ясно с нотка на болка, поради това вметванията ви “Какво е това животно наречено софиянец ?“ е крайно нелепо да го слагате, толкова сте навлези и в отговорите, едва ли ще научите нещо.

Второ много ясно и точно, такъв въпрос, на приятеля ми, неясен и неточен ,не само няма да бъде допуснат до модераторите на сериозен немски или руски форум, но и никой няма кой да ви отговори. В Германия си има стриктни регламенти кой какво снима, а в Русия снимат доста професионално и се водят по нивото на Москва, което е доста високо по простата причина, че се отделят пари за култура!

Ако знаете руски напише въпроса в руски форим и препратете да видим кой и как ще ви отговори!

Това е n-тата тема "Ще снимам сватба, моля препоръчайте апарат.. "

Трето с този тон всезнаене въпрсът ви се обесмисля и едва ли нещо ще научите от тук поради простата причина, че за мен нямате никакво желание.

За трети път успех!

Няма ли сватбарски форуми там да питате с какво снимат, та се съмнявате накъде ви насочват тук ? Там и адрес на поповете и всичко ще ви насочат от до за "сватбаски апарати". Даже някой може от вашия град да има, за какво са ви тия софиянци ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 01:36

Защо пишеш , нали съм ти под нивото , подмини с усмивка и толкова ! Хора изригващи в форумите в живота обикновенно са нищо особено , самохвални нарциси трета възраст . Не ме интересува какво пишат по немските форуми , тая нация и език са ми генетично противни . Спокойно , нужната ми информация и съвети ще получа в руските форуми , до сега каквото съм питал там никога не съм получавал такова високопарно отношение . За пореден път доказахте че в български форум не трябва да се търси съвет за нищо , много даскали малко ученици ! Останете си със здраве и мерси за урока по социология и кастовото разделение в България !

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: chrisnoch   
Дата:   31-10-17 03:18

Crocodile,
Споко, на FZ1000 ще му свърши батерията (около час и половина държи във видео режим), но няма да прегрее. Все пак това е фотоапарат и дължината на отделния видеоклип е максимум 29 мин. 59 сек., а големината на файла е до 4GB. Тези ограничения не са ми създавали пректически неудобства дори при двучасови интервюта.
Оптичната стабилизация е много добра. Досега не ми се налагало да използвам стабилизиращи ригове, а снимам предимно от ръка.
Външният микрофон е добра идея. Най-евтиният RODE ще ти свърши работа на първо време, пък и не само.
DaVinci Resolve е наистина отличен софтуер за монтаж и е напълно безплатен. Все още не е много популярен, но набира "скорост". Смислената алтернатива е Adobe Premiere, но е платен.
Евтините видеокамери са с микроскопични сензори. Хибридните фотоапарати са по-смислената алтернатива в много ситуации.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 07:03

chrisnoch ,и аз си мислих че апарата не е чак такъв боклук както го изкара конфуций , ще докупя повечко батерии и карти памет. Идеята ми е да помагам на мой приятел , доста ангажиган , да вкарам малко фудожественост в видеото а и в фото представянето му. То сезона вече свърши , имаме и доста добър дрон , ще шлайфаме нещата зимата и каквото сабя покаже , все от някъде се почва нали ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: baraba   
Дата:   31-10-17 09:35

Горките младоженци, какво ги очаква, някои да се учи да снима на тяхната сваtба, горко им
Дано не е така с хирурзите, место да се запишат и да учат, да питат в докторски форум за не много скъп скалпел и да натискат болния на масата, и да режат, какво ще се реже, ще се гледа в ютуб как останалите режат[cool]

Дано имаш дебеlа ватенка младеж , та да носиш на бой след сватбите



Публикацията е редактирана (03-11-17 12:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 10:01

N-тата тема: Ще ходя на сватба, моля препоръчайте камера.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 10:15

Разбира се, прекрасна идея ще снимате и фото и видео с него, чудесна идея, повече от фантастична. Ето хора са снимали с него можете да снимате и дълги речи, даже такива като на Живков.
Само не разбрах къде ги правите тези неща, от кой град сте!?



Публикацията е редактирана (31-10-17 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-10-17 10:32

С 2 неща не съм съгласен с КАНЮВИГЙ:
1. Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад.
2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. На моята сватба (или друго събитие), ако оператора се появи с лампа на камерата, ще го изгоня на секундата. Вече правят осветителни тела, работещи с часове на батерия, с размери колкото 2 вафли
[smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 10:43

С 2 неща не съм съгласен с КАНЮВИГЙ:

1. Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад.

Ето какво съм написал

Да от значение е, в София всичко е събрано за съжаление, в по-малките градове освен сватби, кръщенета и рожденни дни трудно си пробиват път заснемането на други събития. Тук шансът да отидете и научите нещо някого е по-голям, с изключение на Благоевград, не подценявам Пловдив и Варна, които ужасно харесвам, но за жалост всичко се концентрира в София. Начина, по който сте написали нещата бе ясно, че вероятно не сте от София, нищо лошо, напротив.


2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. На моята сватба (или друго събитие), ако оператора се появи с лампа на камерата, ще го изгоня на секундата. Вече правят осветителни тела, работещи с часове на батерия, с размери колкото 2 вафли

Би ли пратил линк на осветително тяло, което да е подходящо да освети поне малко там където ще снима - църква, както си го казал с размер на 2 вафли и съответно ценовия клас, любопитен съм дали ще се вмести в него!? Ако имаш опит в снимането на кръщенета или сватби дай идея с какво осветяваш!?

Да снимаш интервюта е едно с този апарат от статив, но да сложиш на него светлина и микрофон нещата стават различни, поне за мен и от време на време да правиш с него снимки. Щом смята, че може да се справи, прекрасно, още повече щом сензорът ще издържи натоварването.

Успех!



Публикацията е редактирана (31-10-17 11:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: StraightEse   
Дата:   31-10-17 12:03

Външният микрофон е добра идея, защото с fz1000 лесно се чува жужащ звук (може би от стабилизацията).

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 12:46

Fz1000 има букса за външен микрофон , за сведение на КОНФУЦИЙ !

Айде стига с тази софия бре , живял съм и съм работил там , ужас !
Ако работата ми позволяваше бих работил на комп в някое китно малко градче в балкана и не бих се доближавал до София ! Познавам програмисти които всяка секунда гледат да дръпнат някъде сред природа и не щат и да чуят за София ,do you understand ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: StraightEse   
Дата:   31-10-17 12:54

Crocodile, колкото и кисело да се изказа ювигий кана, за жалост от много време България се дели на София и останалите. Като цяло колкото и да не я обичаш, тук има най-голяма вероятност да получиш добра възможност. Иначе евала на хората, които успяват да се махнат на по-приятно място и да си работят дистанционно.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 14:34

StraightEse абсолютно евала, който е успял и е намерил добра работа извън София е чудесно, много по-приятно, понякога и самата обстановка, примерно Пловдив!

Що се отнася до работата, беше обяснено, че за жалост всичко е съсредоточено тук, особено що се касае за технологиите.

Crocodile продължавате да се изказвате изключително неподготвено и много язвително при всяка една възможност, виждам, че нямате никакво желание да научите нещо а само да затвърдите това което ви е във главата!

Обясни ви се, че не може ей така да снимате видео и фото и да ги добавите към първия снимащ!? Защо :

1 Ако първия човек снима видео, изключително трудно е да синхронизирате къде ще се поместят вашите кадри. Това се прави със синхронизация и ако не спират двете камери. Освен това е ясно уточнено кой какви кадри ще се снима. Второ ако вие искате просто да си хванете няколко видео кадъра и да ги смесите към първата камера, не само, че става много трудоемко, но и отнема време. Сватбата има поне два ритуала в църква и обреден дом, първата камера не снима постоянно а спира, къде точно ще се попаднат и как ще се миксират към първата камера, става не само е сложно, но и почти невъзможно, поне не знам някой да го прави..


2 Бе ви даден съвет, че е необходимо да имате светлина върху камерата. Да разгледаме случая при който се загася осветлението на рожден ден /в църквите светлината е недостатъчна, понякога се използват и супер светлосилни обективи, пир определени случай те вършат работа на фотографите, понякога просто е необходима светкавица/ и вие сте сред децата, трябва да сте подготвен и да пуснете светлината на камерата си и да я регулирате, като същевременно балансирате с камерата, трябва ви допълнителни аксесоари, за да можете да закачите и светлината и микрофонът, било то и Rode video mic, най-подходящото евтино и много качествено решение. А освен това ще се наложи да имате и имате някакъв статив да поддържате тази конструкиця добре към тялото си, често има много хора и без допълнителни аксесоари, това е невъзможно.

*Вашия обектив на въпросния апарат, е светлосилен, но за стандартите на този размер на чипа, второ оразмерен към супер 35мм, мисля че нещата се променят. Второ описано и горе дори и с един супер силен обектив може да се направи арт снимка, но трябва често и светкавица, а що се касае за документално снимане във видеото когато има движение във вашия случай нещата се променят, тъй че са комлексни.

Давам тук едно уточнение в bh за
nice2mitiu си има секция

Professional Video /Lighting /On Camera Lighting/ On Camera Lights
и Photography / Flashes & On Camera Lighting

Не съм съгласен, ни най-малко с
nice2mitiu
//2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. //

3 Ако първия човек снима фото вие, кое точно и как ако е само допълнителни фото кадри и видео!??

4 Питайте човека за който ще работите, реално каква помощ иска от вас и с какво ще му бъдете полезни!? Това е много важно, на собствена глава и по този начин не виждам нито ясна теория, нито практическа формулировка. Да се учите може да вземете абсолютно всичко, но да бъдете полезен към първия снимащ както сте описали нещата нямат смисъл.

5 За жалост когато се говори за оптична активна стабилизация без шум, Sony нямат конкуренция. Поради факта за шумът, който издават иначе прекрасните стабилизирани изключително качествени оптически дори без конкуренция обективи на Nikon. Мисля Канон тук имат абсолютно същите обективи във средния и висок бюджетен клас. Не само това, подобен проблем има и при видео камерите, Blak magic design имат чудесни камери за по 2000-3000$, но наскоро говорих с бум оператори, които са имали проблеми, че се вкарва звук от вентилаторите на камерата и няма възможност за регулиране на вентилаторите. Уточнявам, че това е с един модел камера, може да не важи за последните модели. Но ето има неща, които трябва да се уточнят преди работа в екип, винаги има изненади.

StraightEse, аз се изказах изключително точно и в детайли, нито съм нагрубил нито нищо питащия, той обаче вместо за се вгледа детайлно в съветите пише за някаква вражда между София и другите градове, вметва думи като "ужас" и прочие, без да е натрапена и думичка за вражда, напротив, оставам го без последващ коментар. А това, че е поредната тема ще снимам сватба или кръщене, моля дайте съвет, имам личното право да се изразя до къде стигат нещата и накъде се изместват ракурсите в съвременната фотография.

Освен това питащия пише в коментара си

Fz1000 има букса за външен микрофон , за сведение на КОНФУЦИЙ !

Беше ви обяснено още в първите отговори, за външен микрофон, това означава и се разбира да го монтирате на вашия апарат и свържете чрез букса, не виждам реално и практически да са ви ясни, поне малко как изглеждат нещата освен нелепите вмeтвания и това което сте научили от youtube




Публикацията е редактирана (31-10-17 16:08)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Ando   
Дата:   31-10-17 15:59

nice2mitiu написа:

> 2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД
> светлина на камерата отгоре, е
> допустимо само ако снимаме
> репортаж в много малка кабелна
> телевизия. На моята сватба (или
> друго събитие), ако оператора се
> появи с лампа на камерата, ще го
> изгоня на секундата. Вече правят
> осветителни тела, работещи с
> часове на батерия, с размери
> колкото 2 вафли
> [smilie25]

Митю, на сватба ходил ли си някога? А снимал ли си видео на българска сватба - от подготовката на младоженеца и булката, през вземания на кумове и булка, та до последния ритуал в ресторанта? Знаеш ли в какви черни дупки се налага да се снима понякога?

Мислиш ли, че операторът има време и възможност да е осветител по съвместимост?

Отива при булка, където е тъмно като в кучи г.з и спира сватбата, докато нагласи осветлението...

Колега, слез малко на земята!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 16:28

Андо Митю вече ти отговори :

Автор: nice2mitiu
Дата: 31-10-17 10:32

С 2 неща не съм съгласен с КАНЮВИГЙ:

1. Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад.

2. През 2017-та година, да сложим ЛЕД светлина на камерата отгоре, е допустимо само ако снимаме репортаж в много малка кабелна телевизия. На моята сватба (или друго събитие), ако оператора се появи с лампа на камерата, ще го изгоня на секундата. Вече правят осветителни тела, работещи с часове на батерия, с размери колкото 2 вафли
[smilie25]


Така, че нищо чудно да те изгони като мръсно куче!

Това в кръга на шегата Митьо е точно момче, просто не е догледал нещо в поста си, в кръга на шегата " Извън София също имаме интернет, също знаем езици и не сме много по-назад."

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 16:45

Между другото Андо Бакалов е един най-добрите оператори в Благоевград, снима отдавна сватби, работил е кабелни ТВ и по опит и професионални умения може да сложи много от операторите в София в малкия си джоб, особено "работа от ръка". Родом е от Петрич, което е още по-добре, има славен род и винаги е удоволствие да видиш нещо негово.

Но пак се връщам на първия ми пост, освен сватби и кръщенете, много трудно е да снима друго извън София!

Андо въпрос към теб, все пак снимаш 10 години професионално, навлизаш в златната си възраст, виждал си всичко и то в Благоевградския район където има традиции и едно от малките места където поне преди не се жалеха пари за сватби и кръщенета :

Ти виждал ли си някой да снима така кръщенета или сватби :

Към първия видео оператор да има втори, без светлина, който да снима от време на време с апарат без раменен статив към него, интересни кадри към твоята ВИДЕОкамера и след това да се монтират към първата (твоя) камера!?
Същевременно да прави и някоя друга снимка от време на време!? Това може ли да се миксира и да бъде продаваем продукт!?


Това, беше в общи линии въпросът на питащия!

Нещо друго някой на теб или на колегите ви иска ли за кръщенета и рождени дни 4k!? При сватби може би е по-голям процента!?
За slow motion за рождени дни и кръщенета имаш ли наблюдения да се ползва !?

Така поставени тези въпрос с упорство и без всякаква подготовка към оператори с опит по сватби няма да бъдете далеч от отговора:

-Не ме занимавай с глупости!

Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-10-17 17:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Ando   
Дата:   31-10-17 18:17

КАНЮВИГЙ написа:

> Между другото Андо Бакалов е
> един най-добрите оператори в
> Благоевград, снима отдавна сватби,
> работил е кабелни ТВ и по опит и
> професионални умения може да
> сложи много от операторите в София
> в малкия си джоб, особено "работа
> от ръка". Родом е от Петрич, което е
> още по-добре, има славен род и
> винаги е удоволствие да видиш нещо
> негово.

Преувеличаваш...

> Ти виждал ли си някой да снима
> така кръщенета или сватби :

>
> Към първия видео оператор да има
> втори, без светлина, който да снима
> от време на време с апарат без
> раменен статив към него, интересни
> кадри към твоята ВИДЕОкамера и
> след това да се монтират към
> първата (твоя) камера!?
> Същевременно да прави и някоя
> друга снимка от време на време!?
> Това може ли да се миксира и да
> бъде продаваем продукт!?

Да, виждал съм да се снима без накамерно осветление, но не знам какъв е бил резултатът. Много често по сватбите светлинните условия са ужасни, а операторът не може да е и осветител в същото време, защото никой не те чака да си направиш сета, което налага понякога осветяване с лампа върху камерата. Не че не може да се нагласи предварително осветлението навсякъде, където ще се снима, но това при сватби с малък бюджет (каквито основно ще са сватбите на питащият колега) няма как да стане!

За смесването на кадри от две камери - няма нищо невъзможно. Дори и накъсани кадрите от двете камери могат да се синхронизират с малко повече усилия. Дали това ще е продаваем и гледаем продукт зависи от уменията на снимащи и монтиращи.

> Това, беше в общи линии въпросът
> на питащия!

>
> Нещо друго някой на теб или на
> колегите ви иска ли за кръщенета и
> рождени дни 4k!? При сватби може би е
> по-голям процента!?
> За slow motion за рождени дни и
> кръщенета имаш ли наблюдения да се
> ползва !?

Няма все още сериозен интерес към 4К сватбено видео. Slow motion се ползва широко в клипове с най-интересните моменти от сватбата (кръщене, рожден ден), а доколкото разбрах питащият ще го ползва точно за това. Аз лично не го ползвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 18:25

Автор: Ando
Дата: 31-10-17 18:17

Преувеличаваш...

Скромността краси човека!

Само да вметна, че човекът за първи път тръгва да снима и не знае и не съгласувал поне на този етап нито един от пунктовете, с какво ще снима първата камера и какво той ще снима~!

Да щом казваш, втория човек може да снима и видео и фото едновременно и да се миксират видео кадрите му с 1-вата камера!? Slow motion Ando, но не в документалната част!? Slow motion може да се използва когато всичко е уговорено и младоженците се изкарат на отделно място и всичко се режисира, а не на официалните ритуали и това се прави от човекът с първата камера, и то при скъпо платените клипове с режисура на клип, при документалната част не е необходимо Slow motion.

Андо лично мое мнение :
Slow motion може и се използва при реклами и документално филмчета най-вече, неговата функция е съвсем различна и да се "хванат" и покажат събития, който "в обикновен режим" на камерата ще има артефакти и поради скоростта на затвора това би било невъзможно. При един сватбен видеоклип може да се се сложат няколко подобни "режисирани Slow motion кадъра" как тичат един към друг или нещо подобно но отделно режисирани, според мен може да има забавени кадри, който да не са непременно Slow motion. Майсторството да снимаш една сватба е да подбереш правилната техника, апаратура, включително и микрофон за да уловиш атмосферата и светлина на камерата. Също местата където ще се направи допълнителния клип и помощта и синхрона между основната камера и помощникът. Но подобен стил на по-горе описания няма, още повече човек да снима и фото и видео и накрая да се сложи видеото върху първата камера.

Поздрави!



Публикацията е редактирана (31-10-17 18:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   31-10-17 18:34

Колеги, лека-полека започваме да пренебрегваме добрия тон и преминаваме в заяждане.

Всеки си знае какво и как го снима, да не забравяме, че има и оператори в новинарските емисии, които снимат с DSLR-и.

Крокодила си каза, че не иска да снима сватби и кръщенета, иска да експериментира със слоу моушън, и да снима режисирани клипове. Камерата ще е напълно достатъчна колегата да постигне задоволителни резултати без голяма инвестиция. Вече ако му се отдава и иска да расте, ще знае какво му трябва като техника, а тази камера ще я продаде за 1-2 дни в базара.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 19:01

Nice2mitiu питащия ясно е фиксирал "Един приятел иска да му препоръчам бюджетно решение за видеозаснемане , сватби , кръщенета , рождени дни .."
това е нещо много по-различно от експерименти.

Като иска и ако иска да експериментира youtube е прекрасна платформа за подобни експерименти с хиляди подобни експерименти, другото без да питаш и да си наясно с кого и как и какво всъщност ще правиш си е нещо много по-различно от експерименти и с различен сериозен знак, особено ако искаш да ти е работа.

Второ през 2017-та година ти отричаш всякакво лед осветление, много правилно ти зададоха въпрос ти снимал ли си реално такива неща!?



Поради изключително многото въпросителни кой, как и какво ще снима, дали сам, дали той, дали на приятел, поради и многото дублиране с предишни подобни теми и крайно несериозния подход към темата от страна на питащия считам за да спра до тук, с каквото мога се опитах да бъда изчерпателен в практически и теоретически подход.

Попитах дали е възможно да разберем от къде е, лицето задал тема, съответно може да има колеги и да му помогнат с практика или други въпроси !?

Поздрави !




Публикацията е редактирана (31-10-17 19:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:08

nice2mitiu го е казал по добре от мен , няма да снимам самата сватба а режисирано клипче , със сюжет , подбрани участници и действие .

За КОНФУНГЙ пояснявам че не аз съм оператора на видеокамерата и не аз ще снимам документалната част . От мен се иска горното което казах плюс хубави снимки по време на събитието , различни от гледната точка на оператора . Никой няма да ме държи отговорен ако нещо се прецака , просто искам да натрупам опит и смелост , харесвам красивите неща а не баналната репортерска работа.

Сега по същество , по горе се спомена че някой е снимал документален филм с FZ1000 , питам само ползвалите го :

Как се оправяте с ръчния фокус , има ли настройка префокусирането да е по плавно при автоматичен и ако няма как се оправяте с този проблем ако трябва да се сменя плавно обекта във фокус ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:26

Фактически се стремя към подобни клипчета , това е правено именно със FZ1000 https://youtu.be/PNaDfIErWuQ

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:35

От американска версия на апарата към европейска или обратното , печели се fps при видеото и slow motion , съответно 50/60p и 100-120fps https://youtu.be/39EAkMaCUSw

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   31-10-17 21:59

Вече ми стана ясно как става номера , копчето на камерата във видеорежим , и напред назад със ръчния фокус , но ще трябва и добър стабилен статив ....ще падат експерименти с новата ми играчка ,...

Ако някой се сеща още някой чалъм за тоя апарат ако иска нека сподели , знам само че ми трябват поне 2 батерии още а не са евтини.

а и че в 4к няма стабилизация ....нали е оптична , какво общо има това с резолюцията ?{)*}?



Публикацията е редактирана (31-10-17 22:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 22:09

[smilie24] Аз КОНФУНГЙ не виждам, ако нещо ви се привижда, то навярно толкова е сериозен подхода ви към фотографията и видеото.

Попитах от кой град сте, не е редно да правите толкова нападки към София и то с нищо не предизвикани и да не споделите от кой град сте!?

Има много хора от различните градове, който биха ви помогнали [smile] , ако наистина знаете какво искате и сте готови да научите нещо[shtrak] . Не е учтиво така да подхождате, не само аз съм го написал, както и по средата на темата да променяте вашето питане самоцелно.

А относно префокусирането[smilie11], съм безсилен, навярно с вашите знания на езици [smile], мисля че беше коректно да задълбочите в общата терминология на фотографията и функциите на конкретния апарат, както и дискусиите в youtube.

Мисля, че е редно да започнете от друго ниво и да зададете различни въпроси, което не е срамно.

В крайна сметка не е важното от къде си тръгнал, а къде си стигнал или посоката!


[shtrak]
[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: mmjm   
Дата:   31-10-17 22:13

Враца

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   31-10-17 22:32

Сега виждам, от къде трябваше да започнем, от копчето на камерата, не от другаде, копчето[shtrak] , те копчетата са важни, важна е и чети-ри ка-то, обаче не е само то.

Ще се научиш, не бързай, едно по едно. Нали споделих, не е важно от къде си тръгнал, а къде си стигнал в процеса на работа. Само не бързай.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: chrisnoch   
Дата:   01-11-17 05:25

Crocodile,
Префокусирането в кадър не е лесна работа, но с повече практика резултатите ще стават все по-предвидими. Трудността идва от факта, че контролът на фокуса не е механичен, а електронен. Няма настройка за плавността на префокусиране при автоматичен фокус.
При 4К видео има стабилизация, но е само оптична по 2 оси. Ще рече, че комбинираната оптично-електронна стабилизация по 5 оси в 4К не работи. И без друго не виждам смисъл да снимаш в 4К.
В Европа се снима на 25/50/100 к/с. С "американските" 30/60/120 к/с не печелиш нищо и ще си докараш само проблеми заради честотата на променливия ток (50 херца) по нашите ширини.
Снимай задължително с прогресивно сканиране (25р/50р), ако не искаш да си имаш проблеми с "клиенти".

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   01-11-17 07:03

chrisnoch ...забелязах че електронния контрол не е точно плавен а леко подскача ако въртя прекалено бавно , всичко зависи от навика и скороста на въртене на ринга , ако свикна ще стане.
Хубавото е че има пикинг и това доста помага .

Ще върна апарата в 25/50/100 к/с макар че малко не ми е ясно как това може да обърка нещата , мислех че повече е по добре . Явно проблемите са после при сглобяването или греша ?

Канювигй , на заядливи коментари не отговарям , смей си се колкото си искаш . Казах за ( копчето за камерата ) имайки в предвид апарата да е във видео режим зададен от ринга за режимите а не да се снима видео от някой от основните ( P,A,S,M) . Ти явно ме имаш за съвсем начинаещ ?!

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   02-11-17 22:03

Понеже ми трябват няколко батерии а се стресирах от цените на оригиналните се хванах да търся кардинално решение и намерих този интересен клип , важи за всички дслр и подобни апарати .
Под клипа има всички нужни части с линкове , има ги и в алиекспрес .
За нужния ви апарат си търсете съответния заместител на батерията .

https://youtu.be/N741sFQa6-Q




Публикацията е редактирана (02-11-17 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: georgioiv   
Дата:   03-11-17 08:07

Ще върна апарата в 25/50/100 к/с макар че малко не ми е ясно как това може да обърка нещата , мислех че повече е по добре . Явно проблемите са после при сглобяването или греша ?

Когато снимаш в кадри в секунда различни от 25/50/100 има опастност от напречни лини да ти се появят в кадрите, ако снимаш на закрито и има някакви осветления - дължи се на честотатата на променливия ток в България, която е 50hz .

Относно - колкото повече, толкова по-добре.
От една страна - колкото повече кадри в секунда, толкова по-плавни са движенията които снимаш, но при положение, че възпроизвеждането е в същите кадри в секунда. Т.е. - ако снимаш в 50 к/с трябва после крайния продукт да е в 50 к/с/ за да има смисъл. Защото ако крайния продукт ти е 25 к/с, то имаш едни излишни 25 кадъра, които няма къде да се денат, програмата трябва да ги изхвърли, да ги "изреже". Безмислено упражнение - заемаш повече място на диска, слагаш "бързи" карти с по-висок битрейт, за да натовариш после допълнително монтажната програма да маха излишното.
И последно - има смисъл да снимаш в 100 к/с и повече, когато ще правиш слоу моушън, там вече правилото е - колкото повече - толкова повече, може 120, 240 - колкото повече кадъра в секунда, толкова по-добре, по "смуути" ще се вижда забавеното движение, когато плейваш на 25 к/с.

Панасониците имат такива високоскоростни режими, но специално моя малкия Панасоник - FZ82 - кадрите са силно кропени, и като цяло - трудно използваеми.

Някои от програмите за монтаж имат алгоритми за допълнително добавяне, те си "рисуват" кадри, за да може забавените движения да не "насичат", ако е снимано в режим на нисък брой кадри в секунда.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   03-11-17 08:42

gorbi , значи само при изкуствено осветление ще имам проблем , аз гоня честота на кадри на открито при full hd и slow motion режим но едва ли разликата от 100/120 кс ще се усеща чак толкова че да си заслужава .
С предишния пост реших , по мое мнение , въпроса със батериите , сега на дневен ред е микрофон , от много места чета за RODE , но кой модел в по ниския ценови клас ще ми свърши работа ?

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: georgioiv   
Дата:   03-11-17 09:29

Разликата от 20 кадъра дали си заслужава? Все пак са си 20 кадъра, все едно имаш още двайсет снимки на движението, вътре в секундата. За слоу моншън - според мен - заслужава си. Там всеки кадър в плюс си е плюс :)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   03-11-17 17:02

https://www.musicworld.bg/bg/m_4610000/i_45936/RODE_VideoMic_Rycote.html

Това е микрофона. Няма да намериш особена разлика в звука спрямо Pro версията, която е почти 3 пъти по-скъпа.
Батерията издържа ужасно дълго време, откакто имам такъв, съм снимал около 50 часа видео, още не съм сменял батерия.
Неудобството е, че е малко голям и ако искаш да смениш усилването на преампа, трябва да цъкаш едни дребни крачета под капачето, но на мен не ми се е налагало. Слагаш го на максимума и от апарата контролираш нивото.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   05-11-17 10:46

В ниския ценови клас има модели на RODE със и без автономно захранване , чета в нета че тия със батерия издават някакъв шум , смущения . Не е ли по добре да си взема микрофон без батерия че да не се налага да махам този шум после ?

И защо трабва да е RODE , виждат ми се прекалено голями и издадени назад , какво ще кажете за тези два модела от базара
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=91409

или
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=BAZAR&request=view&id=84224

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   05-11-17 18:34

Единствения шум, който може да се получи, от е приампа на камерата. Т.е. когато микрофона ти е пасивен, трябва да "набримчиш" нивото в камерата, което ти носи повече шум, по простата причина, че преампа на камерата е изключително малък чип и покрай него вървят хиляди други електронни връзки, които създават т.нар. "електронен шум". В много случаи, ако микрофона е пасивен, ще се наложи да усилваш нивото после в обработката, което си нямаш идея колко много шум ще вкара, недай си боже да трябва да се наложи да използваш компресор.
Както казах, използвам RODE-а усилен на макс, нивото на камерата гледам да е под 0db, лимитера на Панасоник работи прекрасно, включен ми е винаги.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   05-11-17 19:26

Приятел , дай на лично телефон за връзка че не искам да откривам топлата вода на проба грешка .[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   07-11-17 07:52

Според ТОВА видео RODE video micro се представя повече от добре , по компактен и в комплекта му има "умряла котка" тъй че това ще е и моя избор , или не ? Моля за коментари ...

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: nice2mitiu   
Дата:   07-11-17 10:36

за влог да, супер е. когато източника на звука е на буквално 1 ръка разстояние от микрофона.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   07-11-17 13:37

Задавам поредния въпрос тук понеже смятам че информацията ще е полезна и за други ..

Въпроса е следния , дали компютър със следните характеристики ще се справя добре със видеообработка на full hd клипове , монтажи на подобни клипове ....

Процесор: intel core(TM)i3-3220CPU 3.30GHz 3.30GHz,рам памет: 10 гб.(2+8),хард диск 500гб.,видео карта:Geforce GTX750 2gb,дъно: Asus P8B75-M LE,POWER SUPLY 600W ,DVD записвачка
Може би ще добавя ssd диск по натам



Публикацията е редактирана (07-11-17 17:00)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: chrisnoch   
Дата:   08-11-17 01:00

За да работи добре, паметта трябва да е симетрична - т.е. на всички слотове да има еднакви плочки памет (за предпочитане - от един и същ производител) - общо 12 GB минимум, да не кажа 16 GB.
Intel i3 е серия процесори за офис приложения. Сериозните графични станции са с поне два Intel Xeon процесора (HP Z4XX и HPZ6XX, например), но и Intel i7 може да свърши работа, ако няма друга опция.
Диск 500GB е нищо за видео. Ако ще ползваш външни дискове - USB 3.0 и/или Thunderbolt.

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   08-11-17 07:41

Това дъно подържа ли intel xeon процесори ?
П.п.
Сега видях че подържа само i3,i5,i7 май ще е по добре да се ориентирам към друга машина



Публикацията е редактирана (08-11-17 09:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: Crocodile   
Дата:   11-11-17 10:33

За финал да кажа че FZ1000 е страхотна машина , надмина очакванията ми и за снимки и за видео ,must have за покупка на универсален фотоапарат !

Отговори на това съобщение
 Re: Panasonic FZ1000 видезаснемане на събития
Автор: КАНЮВИГЙ   
Дата:   14-11-17 18:59

Автор: КАНЮВИГЙ
Дата: 30-10-17 18:16

**************************

6. Във вашия случай за в бъдеще с една идея е по-добро обслужването на Сони /дори повече от една/, ако искате да ползвате активно техниката си в средносрочен план 3-4 години за напред - цени и качество на сервизното обслужване в България - части, труд и прочие.


Това ви написах преди в началото на темата, изредих ШЕСТ основни пункта, по които да работите, без да се обиждате можеше да се вгледате много по-внимателно. Мои колеги и аз съм работили с Sony и Panasonic, Panasonic са за любители, професионалистите държат на издръжливостта на Sony. Сервизната база е различна, цените и съответно оторизираните сервизи.

Нещо повече наблегнах на сервизите.

Така както сте описали проблемът е от лек към среден, не мисля, че ще е много сериозен, дано да ви помогнат по най-безпроблемния начин и да не ви струва много пари. На всеки може да се случи, но с дигиталните апарати нещата са особени и е важно колко са използвани.

Искрено ви желая успех!
Поздрави!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »