Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:01

Обективното мнение няма как да ме засегне, Николай. Става въпрос за тристепенното гласуване без да е мотивирано, а това го прави удобно и да - интригантско-анонимно. За коментарите се изисква лично време. Но щом има тристепенно гласуване, защо да не е за композиция, идейност, техническо изпълнение, нещо друго? Тогава не е и нужно да се коментира.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: nislon   
Дата:   20-10-17 21:08

Автор: ppaulina
Дата: 20-10-17 20:01

Петя,

За среброто и бронза.

Знам няколко автора, гласуващи понякога със сребро и бронз. Някои, като Филип се аргументират, други - анонимно. Много ценя честността, дори и анонимната! Когато получа 2 или 1 точки за кадър ги приемам като послание: "може по-добре", "добре е, но е клише", "нещо не е наред" ... и каквото още се сетиш. Опитвам се да погледна кадъра през очите на отсрещния и често осъзнавам видими пропуски и дефекти.
Случвало ми се е, като пусна кадър, почти веднага да получа от някого 2 или 1 точки. Не знам как ще го възприемеш, но съм проверявал 2-ма 3-ма ключови автори (няма да ги споменавам). Ако теста се окаже положителен - просто трия кадъра, знам със сигурност, че нещо не е наред. По-добре така, отколкото да те подмине или на лични да каже на трето лице: "Гле'й го тоз к'ква тъпотия пуснал...". Ако някой се разпознае - използвам случая да му благодаря!
Сега, преди пускане на кадри, ползвам жокер "попитай приятел", че е по-лесно :)

П.П. Има и такива, които те дебнат, като се появиш, да ти дават през 5 мин. по 1 точка, явно са такива с по няколко профила, които си нямат с какво да си играят. [smilie3]
Ако за такива говориш те си личат - не им обръщай внимание...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:11

the-rookie, Благодаря ти! Ето затова е добре хората да общуват! Не знаех това! Добре, че се престраших да участвам в разговора!Излизам с полза по-информирана! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:16

nislon, да де[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: sayman   
Дата:   20-10-17 21:17

tili, темата е смислена. Смислена е, защото е валидна не само за тук. Аз също съм се замислял каква е причината автори със снимки пуснати за гласуване да не пускат нито едно поощрение.
Далеч съм от мисълта, че се усещат високо в облаците и всички са под тях ... не съм толкова краен. Не е да кажеш да нямат пък чак никакво време, защото да пуснат снимка за гласуване също си е някакво безценно време.

Аз също не гласувам често (колкото и често пускам снимки) но го правя. Влизам и в нови предложения.
Този форум и сайт са ми дали много. Преди години тук съм получил и много съвети, които са изградили част о днешното ми мислене преди да натисна спусъка. След това и аз съм давал съвети, но имам усещането, че хората са станали още по докачливи. Умишлено казвам съвети, а не критика.

Сега отново искам да дам един съвет на не само на хората с тясно скроено его --- никой не е толкова велик, че да е свършил с обучението в живота си даже и да се е превърнал в обучаваш; никой не е толкова велик, че да вярва, че може само да иска без да дава и поощравя.

Наистина ми е малко кофти, че онези, от които съм почерпил знания и са ми давали съвети вече не са тук. Но осъзнавам, че това е нормално и не съдя, по скоро апелирам към онези, които имат знания и могат ... да дават [shtrak] , влизайте в нови предложения, поощрявайте младите ... те не са заплаха, а бъдещето по което ще мрънкате, ако не участвате в образоването му [beer]



Публикацията е редактирана (20-10-17 21:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 21:25

Добър апел от sayman

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 21:42

sayman,
Благодаря ти, за смисления пост. Реално ти и tonyf, формулирахте нещата по-добре от мен! Явно аз съм малко краен и в тази си крайност дразня много хора. Писна ми да се обяснявам, че не искам, някой да гласува конкретно моите кадрите за да ми вдига рейтинга, по скоро съм застанал като Матросов на амбразурата именно заради тези които ме плюят! Преди твоя пост, мислех да затворя темата, но сега мисля да я оставя, като се надявам и някои други автори със стаж тук, да вземат участие!
Лично аз спирам до тук! Благодаря на всички, че отделихте време, за да споделите мнението си!


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: roburt48   
Дата:   21-10-17 00:34

Аз съм без стаж, но ще се включа за кратко за да кажа следното - светът е шарен и хората са различни... характерите им - още по-различни ! Така е не само във фотографията, а във всичко останало. Хората просто са различни :)... И няма нищо лошо в това, дори напротив - ако не бяха такива щеше да е адски скучно и тъпо ... Нека има гласуващи и негласуващи, гласуващи с 1,2 или 4..., анонимници и ексхибиционисти. Всеки постъпва така, както му диктуват емоциите и начина му на мислене :) Няма драма ! С 99,5% от хората тук нито се познавам лично, нито някога ще имам възможността или желанието да ги познавам. Всеки е свободен да постъпи, както иска и всичко е въпрос на EQ !

tili, приятелю - ножа е дървен, бе братко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: тьма   
Дата:   21-10-17 08:57

Народе, оставете другите да живеят и действат както намерят за добре, вие правете същото - тогава ще настъпи спокойствие[smile]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »