Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: Тед   
Дата:   20-10-17 18:14

За какво ядро говорите? Колко водещи автори буквално изчезнаха от тук - дайте да ги напишем.
Колко скандала с точки, кражби и агитки имаше през годините?
Колко автори, които преди качваха качествена фотография, сега са daemon - тука?

И пак като се започне - кой виновен, - админа, на админа брат му - най-голямата греда сме самите ние и егото за точки, за което се измислят невероятни схеми за гласуване - и гледаш - това каша ли е, пица ли е, шедьовър ли е...

Отделно има статии на автори, че им контролират вътрешно размера на точките.

Много качествени автори си заминаха - това е. Не могат да устоят на посредствеността и фалша на точкуваната халтура. Аз съм от 2006г. рег-нат, затова ги познавам. По-новите - дори не са ги и чували.
Да не кажете, че съм и сухар - момичето със затворените очи и върбата - има атмосфера, работено е с цвета, на преден план излизат китките на ръцете. Би трябвало нещо да говорят - те лъщят като тиган на месечина - самите ръце отнемат лицето ... какво е правил авторът / не съм видял кой е / - това е груба грешка /пеналти/.



Публикацията е редактирана (20-10-17 18:24)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: pumabg   
Дата:   20-10-17 18:30

tili -абсолютно подкрепям отговора, който си дал на PD.

А още повече те подкрепям за самата тема !

В допълнение, добър пример за величия (нарочени първенци) е редакторът за този месец...

Той е не само добър пример за активност но и помпане на точки преди години, което изгони доста хора от тук...


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 19:07

pumabg - Благодаря ти!
Наистина ми писна, да ги слушам тия недооценените автори, на които админите им пречат да снимат, а те наказват админите, като не гласуват, но качват кадри по милост, защото ФФ ще пропадне без тези шедьоври! Сега очаквам недооценените рязко да се увеличат, защото с тази анонимност, слагачите не знаят къде да се сложат и така надутите рейтинги на куп "топ" фотографи тръгнаха рязко надолу. Ако не се пробие тази анонимност, нещата ще си дойдат на място само за месец! А хубавото е, че на който не му харесва, винаги може да си вземе кадрите и да си ги сложи отзад - имам предвид на хард диска на компютъра де! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 19:29

Не гласувам много, но и не качвам много снимки, па още по-рядко пиша коментари..
Но имам един въпрос: Какво те интересува кой колко качва, кой колко гласува и кой за кого гласува, та чак и в профила му да гледаш колко гласа пускал на месец/година...бахти дребнавите хора...
Този форум е за да се гледат снимки, а не активност на профилите.

Ай със здраве!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   20-10-17 19:32

Преди доста време имаше една тема, в която авторът се присмиваше на един от участниците във форума, че гласувал за всичко, без да подбира. Изкараха го бот. А всъщност той има право да гласува за каквото си поиска. Съответно тези, които не гласуват, също имат това право. Аз лично не разбирам драмата. [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: шдфдшд   
Дата:   20-10-17 19:46

Автор: SameButDifferent
Дата: 20-10-17 19:32

Преди доста време имаше една тема, в която авторът се присмиваше на един от участниците във форума, че гласувал за всичко, без да подбира. Изкараха го бот. А всъщност той има право да гласува за каквото си поиска. Съответно тези, които не гласуват, също имат това право. Аз лично не разбирам драмата. [smilie11]


tili казва , че някои ползват "привилегиите"(точки, коментари) на клуба , без да си плащат "членския внос"(точки, коментари)...[smilie7]

..не знам дали е драма ...и въпросът му е риторичен...нищо , че го повтаря периодично...[smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 19:51

gdt - Отговарям ти директно, за мен, а и не само за мен, е въпрос на етика, във всяко общество има права и задължения! Разбира се, че съзнавам, че няма да накарам някой който не гласува, от утре да започне! Идеята ми е проста, когато качваш кадри в нови предложения, ти ги качваш там защото искаш хората да гласуват за тях! Ами не бъди егоист и от време на време поощри и ти някой, който също като теб си е качил кадър в нови предложения и очаква да се гласува за него. И ако кажеш, че имало много слаби кадри, определено има и добри и по-добри! Дано да си ме разбрал правилно!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 19:51

SameButDifferent, драма няма, просто си говорим за отношение на индивидите към себеподобните в обществото.

gdt, качваш малко, не гласуваш много, предполагам и не влизаш често, затова трудно ни разбираш нас пристрастените, дето влизаме ежедневно, качваме почти колкото ни е позволено и гласуваме повече от необходимото.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: SameButDifferent   
Дата:   20-10-17 20:00

шдфдшд, аз останах с впечатлението, че tili очаква някакво обяснение от тях. И понеже аз нямам нищо против да гласувам, разбира се избирателно, за кадрите на точно тези автори, които са дадени за пример, и не очаквам те да гласуват за моите, не съм на мнение, че те "не си плащат членския внос". Явно разсъждаваме различно. Не съм целяла да засегна tili, ако така е прозвучало.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 20:01

Здравейте! Косвено е свързан въпросът ми. Какво значат злато, сребро или бронз като не знам, ако не е коментиран кадърът - дали среброто е заради композиционен, цветови, сюжетен или друг недостатък според оценяващия/АНОНИМНО при това/? Просто питам [smilie11] ей тъй - да се набутам между шамарите [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:03

[smile] Няма засегнати, който се засяга, не трябва да пуска такива теми [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:14

Петя, аз лично не знам защо има три бутона, не го разбирам, може би трябва да питаш ръководството. Когато ми хареса кадър обикновено използвам левия бутон, ако не ми харесва не използвам бутоните.
Знам, че много хора си мислят, че едната точка е псувня, но и в това не вярвам [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 20:17

ppaulina, тъй тъй, набутай се и мен така ме шамаросаха с тая тема, че още ми червенее бузата[smilie18] На въпросът, ти: интерфейсът позволява, а и няма нищо лошо в 3-степенното оценяване. А коментарите явно вече излизат от мода, само още няколко изкопаеми се опитваме да отправяме критики[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 20:17

tili, не качвам кадрите за да събирам гласове. качвам ги, за да бъдат видени от хора, който разбират много повече в съответна категория и да получа някой съвет/критика.
По тази причина съм написал под всяка една моя снимка "Критика и коментари са добре дошли", но рядко ме огрява, вероятно хората виждат, че не съм коментирал много много и затова не ми връщат :D [shtrak] Разбирам какво имаш предвид, но според мен ако търсиш гласове/лайкове, си направи ФБ страничка.

Philip "гласуваме повече от необходимото" - колко е необходимо?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: philip   
Дата:   20-10-17 20:19

gdt, ами като погледнеш правилата, ти прецени.


Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:22

gdt [smilie24] ,няма как да има точки без да има "гледания" ,но не в кавички!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:25

Може би Филип е прав за коментарите. Сигурен съм, че голяма част от старите автори тук са имали профили и в Култа и знаят какво е критика и коментари. Преди 10 години ми изтриха профила в Култа заради спор с модератор под снимка на бай Пешо, а коментара ми беше под номер 260 [smilie5] Не вярвам, че някой тук иска да има по 300 коментара под снимчицата си [smilie3]



Публикацията е редактирана (21-10-17 01:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:32

gdt - Ако си чел внимателно темата, щеше да прочетеш, че от доста време гласувам, но не коментирам, точно защото не искам да ми връщат гласове.
А тези, които по-добре ме познават, могат да ти кажат, че съм изтрил десетки кадри от профила си, които са били с рейтинг, който нямаш на нито един от кадрите си!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: ppaulina   
Дата:   20-10-17 20:36

Въпросът е за тристепенното гласуване, при положение, че няма коментар - къде в кадъра нещо куца! Аз също ползвам или злато или нищо и както каза някой - смятам бронза за псувня, АКО не е аргументиран/системата го позволява, не е престъпление/.
И да, за да ги има онези автори-легенди, които искам да познавам и да ни теглят напред - трябва да има ясни критерии и ....

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:41

tili,егото все пак и при теб се обажда!

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:43

Гаранция! а ти нямаш ли си?

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: gdt   
Дата:   20-10-17 20:48

tili, евала за рейтинга ти, невероятен е.

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: obscureman   
Дата:   20-10-17 20:49

Не желая да засегна никой, но темата показва от чисто психологическа гледна точка 2 неща:
1. Сериозна обществена зависимост от интриги на лична основа.
2. Сериозен симптом за комплекси в обществото ни.

Аз лично по никакъв начин не виждам причина да се критикува анонимността. Фотографията трябва да е красива и един кадър трябва да е справедливо оценен, независимо от кой е.
Също така мисля, че да харесаш кадър е въпрос на личен избор и всеки има правото да или да не гласува, когато и както му е кеф.
И за да не ставам многословен, аз бих гласувал за всеки хубав кадър, независимо на кой е.

Не разбирам защо всички нации са толкова сплотени и си помагат, организират форуми и събития и учат заедно и са толкова скромни (особено най-добрите), а при нас всеки счита себе си за най-най-най големия шеф... на цирка. Освен това ми прави впечатление, че най-активните във форума имат много, много да учат за фотографията, а истински майстори вече не пишат толкова и просто си снимат. Най-много можем да научим тук от хората, които вече не пишат и не се включват толкова често...

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: tili   
Дата:   20-10-17 20:57

Автор: gdt - Нищо не си разбрал, лека вечер ти желая!



Публикацията е редактирана (20-10-17 23:29)

Отговори на това съобщение
 Re: Тези, които не гласуват...
Автор: the-rookie   
Дата:   20-10-17 20:57

ppaulina,може би идеята за тристепенно гласуване идва от общоприетите неписани правила при усвояването на фотографията! С бронз би трябвало да оценяваме технически издържаните кадри(първо ниво),със сребро да отбелязваме и придобитите познания правещи фотографията изразителна(композиции, колорит...),а със злато да награждаваме осъществените Фотографските идей с главно Ф.Използвам публикацията да се извиня на всички които съм псувал!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »