Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Няколко неща....
Автор: stoyanrd   
Дата:   13-10-17 17:05

Съфоромници, имам нужда от вашата помощ. В неделя ще снимам едно видео на един клиент, който иска да снимам с външен микрофон. Проблема е, че снимам със Сони а6000, който няма жак за микрофон и мога да ползвам само сони микрофони. Има ли човек, който може да ми услужи, ще си платя наем?
И второто, пича иска документ, с който гарантирам че няма да разпространявам файловете и да ги ползвам за други цели. Дали някой има нещо подобно и може ли да ми услужи? Извинявам се предварително нямам време да потърся, ако вече някои от нещата сте ги дискутирали във форума. Моля ви за помощ, като колега. Връщам услугата.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: nsirakov   
Дата:   13-10-17 17:21

микрофон нямам, а относно документа, ако си решил да не ги разпространяваш е достатъчен и лист хартия с написан свободен текст... за спокойствието на клиента, знам ли

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: asahi   
Дата:   13-10-17 18:19

Най-сериозният документ е договор. Договаряте се да направите това и да не направите онова и съответно кой колко ще плати или получи. Срокове, неустойки, дата, подписи. Може и със стискане на ръцете, ако сте достатъчно сериозни.

Другият вариант е с декларация. Тя е по-обща, но също може да се приложи.

Ако се чувстваш некомпетентен предложи на клиента да ти изготви примерен документ. Поне като го напише ще осъзнае какво иска.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: nyamago   
Дата:   13-10-17 20:45

Микрофон: ако ти ще си редактираш видеото, използвай външна записвачка. Всичко става, от професионални рекордери с още по-професионални външни микрофони, до ежедневни диктофони или любителски музикални играчки като дискутираните някъде из темите модели на Zoom. И дори всеки по-читав телефон: аз в последно време съм заснел доста служебни епизоди (интервюта с клиенти) с моята А6000 и дублирам аудио записа с телефон (близо до говорещия, защото всяко помещение кънти когато камерата, с вградените ѝ микрофони, е по-далече). После монтирам само трака от телефона и изцяло махам звука, записан в камерата. За синхронизация просто пляскам силно с ръце в началото - достатъчен пик за наместване при монтажа.

Ако клиентът иска суров материал и някой друг да му го монтира, може да изяви капризи към по-скромни външни записвачки и методи за синхронизация, но в зависимост от желанията му (и готовността да си плати) може да се намерят решения.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: ffoko   
Дата:   13-10-17 20:45

То добре, ама ако самият клиент, сам или чрез трета страна разпространи материала и обвини колегата? Схема за изнудване, може би?

Не съм юрист и не вярвам в теорията за световната конспирация, просто изразявам мнение.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: Konstantinov   
Дата:   13-10-17 21:20

След снимките му се дава с протокол сд картата и във фотографа като не остава нищо не може да има претенции и съмнения.Това е задължително ако се иска конфиденциалност и 100 процента сигурност.Иначе ако разпишеш че даваш 100х обезщетение ако материала изтече в мрежата ,всеки би се полакомил и може човек да има ядове.
Като някой иска нещо само той да си гледа да си го снима сам.



Публикацията е редактирана (13-10-17 21:45)

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-10-17 18:09

Ти не можеш да гарантираш, че нищо няма да изтече в интернет. Подпиши декларация (или включи това условие в договора), че няма да публикуваш никъде материали от събитието. Ако клиентът иска да те съди, ще трябва да докаже, че именно ти си нарушил уговорката. Това няма да е възможно, ако не си го направил.

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: chrisnoch   
Дата:   14-10-17 18:17

Не съм чул някой да има специализиран микрофон за а6000. За всеки случай попитай в Сони форума: http://www.alphaforum.net/forum/

Отговори на това съобщение
 Re: Няколко неща....
Автор: BEYA   
Дата:   14-10-17 22:03

+18 ли ще снимате [smilie25]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »