Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Обработка на потрет
Автор: aidend   
Дата:   06-10-17 18:53

Здравейте, скоро обработих един студиен потртрет но мисля, че правя всичко по много труден начин а има доста по лесен и елементарен. Във фотото като ме снимаха на бял фон жената от фотото мръдна няколко бутона във фотошоп и снимката беше готова и ми я качи във флашката. А аз тази снимка доста трудно я направих, така, че ще се радвам да споделите мненияу припоръки и севети сас обработвате вие . Това е първия кадър който обработвам. интересува ме обработката на фона а не ретуш на лице и такива.



http://prikachi.com/images.php?images/505/9194505Q.jpg



http://prikachi.com/images.php?images/468/9194468p.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: dekov   
Дата:   06-10-17 19:38

Снимката по начало е недоекспонирана.
В случая просто трябва да си контролираш осветлението и не виждам, ако осветлението е точно, какво трябва да се корегира във фона.
Широкоъгълната оптика не е подходяща за снимка като тази.


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: Yonko_Rusev   
Дата:   06-10-17 20:36

Страхотен кадър! Браво! Къде се снима ако не е тайна?

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: e-design   
Дата:   07-10-17 09:35

"споделите мненияу припоръки и севети сас обработвате вие" - първо се научи да пишеш, обработката е доста по-трудна ;-) едно по едно[shtrak] !

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: georgioiv   
Дата:   07-10-17 09:40

това де си го снимал може на бяла стена с телефон, не ти трябва студио. В телефона всичко става бързо и лесно с няколко докосвания :)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: milenandonov   
Дата:   07-10-17 09:48

Ето със сутрешната бира с няколко клика в шопа и ник софтуер (щот съм прост и мързелив) се получи е те тва
Поне на моя монитор изглежда две-три класи по-добре от твоя опит - поне кожата изглежда вече по-кожа :) тениската си е все още там за разлика от твоя опит, малко по-отворени сенки, но може и да е от монитора ми - стара IPS матрица с бръмчащо захранване (благодарим на Кънчо от ретро пц мания за което).
Та така, аз съм пълна шматка с фотошопа, самоук некадърник, така че не се учи от мен, просто нямам какво да правя сега и пипнах малко кадрото (което както ти казаха вече ако ти е трябвала снимка в цял ръст и си получил горното като услуга срещу заплащане, тия хора са се оакали, снимката е карикатура на човека изтипосан на нея - без да се обиждаш). Сложих два аджъстмънт леъра (хю/сат + левели) копирах леъра и му пляснах шадоус/хайлайтс на отделен леър да видя с блендинга дали няма да докарам желания за мен резултат, хареса ми, финални окраски с блийч байпас на ник софтуер колор ефекса и те тва за 1-2 мин.
На хю/сат леъра съм пипнал лайтнеса на червеното и жълтото нагоре, леко хюто надолу към магента, левела нагоре че е недоекспониран кадъра - много ясно, то не е като да люпиш семки ползването на студийна техника. И това общо взето.



Публикацията е редактирана (07-10-17 09:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: wizarditaly   
Дата:   07-10-17 11:36

Кубаво е снимки в цял ръст да ги правиш на нивото на кръста на обекта(наведен или приклекнал). Използвай над 35мм оптика( освен ако не целиш главата да се деформира[smile] ). При студийно снимане ти тябват поне 2 светки със закачени софтбокс или чадър( най добре 4 за да влияеш и на фона) .
Ако всичко това е спазено при правилна експонация няма какво толкова да пипаш във ФШ.
И все пак при следваща обработка е много важен монитора, иначе може да направиш голяма боза с цветовете.
Затова във фотостудиото са пипнали само няколко плъзгача при обработката. Всичко останало (светлина, настройки на апарата, баланс на бяло и т.н.) си е настроено.

Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: iasen2   
Дата:   07-10-17 12:06

Обичам го този форум[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: asahi   
Дата:   07-10-17 17:43

На aidend май не му е интересна темата. Разбирам го добре, защото и на мен не ми е интересна.

Отговори на това съобщение
 Re: Обработка на потррет
Автор: aidend   
Дата:   07-10-17 18:39

Искам да благодаря на всички направили опит да помогнат и на тези с критиките също. Снимката е от едно студио в Португалия. Искам да благодаря на един потребител, който вместо да критикува направи клипче как обработва моята снимка и ми го прати на лично съобщение
Plamen11 - Благодаря ТИ!

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »