Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 10:26

Здравейте!
Имам нужда от съвет. На 01.11.2017год. ме помолиха да заснема една тържество в което няма лошо, проблемът е, че не искам снимки а видео.
Техника имам достатъчно, но проблемът ми е, че след това трябва да се направи и монтаж, а това е нещо от което си няма идея. Не мога да откажа по ред причини затова имам нужда от помощ. Кажете някоя лесна програма за видео обработка.

П.С. Заснемането ще е безплатно така че няма вариант да се викне оператор.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: Eye_Contact   
Дата:   06-10-17 10:37

Сори за спама пич ама що се хващаш да правиш неща които неразбираш ?Няма нищо срамно и каквито и ред причини да имаш е по добре да не снимаш отколкото да им предадеш кофти видео .Виж хората които ще снимаш ако критерият им е мноооого нисък и харесват видеа започващи с музика Гълъбо или Жан Мишел Жар :) действай .А най лесната програма за обработка е Уиндоус Муви Мейкър ако си на Уин или Ай муви ако си на мак .Но дори и да е елементарна ще изгубиш пак поне седмица докато я понаучиш :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 11:28

Eye_Contact : Няма спам :) Относно качеството на видеото нямам притеснения. При монтажа няма да се вкарват каквито и да е музики и ефекти защото няма да има нужда от такива. Искам само да мога да сглобя няколко клипа от по 20-30 минути в един.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-17 11:47

Photoshop -> Window -> Timeline
Video Group 1 -> Add Media
File -> Export -> Render Video

Музиките и ефектите не са най-сложното в монтажа. Eye_Contact е прав/а. Не е добре, че обещаваш неща, за които си нямаш идея как се правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 11:52

Вижте може би не се изразявам както трябва. Просто имам причини поради които не мога да откажа. Да, не се очаква да е кой знае какво слагам апарата на статива и това е няма да обикалям по сцената ще се снима в читалище което ме улеснява за самото заснемане, но както казах след това искам просто всички клипове да ги събера в един [smile]



Публикацията е редактирана (06-10-17 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-17 12:29

Автор: silvesar
Дата: 06-10-17 11:52
"Просто имам причини поради които не мога да откажа."


Отвлекли са твой близък за да те рекетират да им заснемеш тържеството? Или заплашват да разкрият ужасна тайна от миналото ти? [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 12:35

e-mil : Благодаря за помощта ти и за сарказма.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-17 12:45

Не е сарказъм. Просто е илюстрация, че някои причини са наистина сериозни, а за други само си въобразяваме, че са сериозни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: novakat   
Дата:   06-10-17 12:49

Към автора на темата: Моят съвет е ако имаш приятели които се занимават с видео да ги помолиш за помощ щом не можеш да откажеш.

e-mil : Не е нужно да са отвлекли твой близък за да не можеш да откажеш.
Писнало ми е да чета коментари от рода: Щом не си сигурен недей, що се хващаш с нещо което не разбираш, ако не са взискателни давай смело, щом няма да плащат ти си човека и там подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: nice2mitiu   
Дата:   06-10-17 13:13

Колега, DaVinci Resolve е сравнително лесна, доста мощна и безплатна. В това видео човека горе-долу показва почти всичко основно как се прави, ще ти помогне много.
https://youtu.be/h-WhyR-rfUk

Само ще напомня, видеото е 50% звук, дори и съвършено композирани кадри да имаш, с майсторски монтаж, ако звука ти е кофти, никой няма да го хареса. Ако някой говори в стая, гарантирам ти, че с вградения микрофон на камерата няма да имаш успех.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: e-mil   
Дата:   06-10-17 13:15

,Автор: novakat
Дата: 06-10-17 12:49
"e-mil : Не е нужно да са отвлекли твой близък за да не можеш да откажеш.
Писнало ми е да чета коментари от рода: Щом не си сигурен недей, що се хващаш с нещо което не разбираш..."


Е, какво им е лошото на коментарите, които предупреждават, че може да се стигне до издънка пред хора, които разчитат на теб?
Човек може да си намери всякакви причини за съгласие или за отказ да извърши нещо. Това, което казвам е, че само някои причини са сериозни. Останалите са субективни и не е добре да се обещава, независимо дали клиентите са чужди хора или приятели.

Приятелите имат склонност да те мотивират с думите: "Не искаме нищо особено... аз те знам, ти ще се справиш..." и прочие манипулации. Но разчитат все пак да получат нещо гледаемо - все пак е тържество, което няма да се повтори. Твоя отговорност е да ги предупредиш, че има вероятност да получат едно нищо, просто защото в снимането и монтажа има един куп тънкости, които са различни от снимането и обработката във фотографията. Не са невъзможни за научаване, но искат време. Имат и различни изисквания към техниката - както за снимане, така и за обработка. Този един месец до началото на ноември може да е достатъчен за начало, а може и да не е. Няма нищо страшно в това да откажеш първата поръчка, да се научиш, да потренираш , да се оборудваш и чак след това да приемеш нови клиенти.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: Konstantinov   
Дата:   06-10-17 15:17

Като номерираш клипчетата и ги сложиш в папка пот плеъра ги пуска един след друг, не се занимавай с излишни неща,така и физически са разделени и ако някой иска да си пусне нещо знае че е на номер 7 примерно и си го пуска ,като ги обединиш нищо не се печели.Ако е сватба или годишнина хората ще го гледат сега един път и след 20 години ако не са се развели или заминали може да го пуснат.
За микрофон единBOYA 02 за 36 лева от олх е достатъчно за такива събития и то ако апарата е фф с тежък обектив и си чува стабилизацията и фикусирането ако си на автофокус.
По добре снимай от статив и с ръчен фокус и ръчен баланс на бялото ,постоянно исо и на м да несе мени нищо от самата камера или апарат.Осван това снимаш 20 секунди и пускаш записа да провериш звука и картината и след това снимаш, да не се хвърлиш 30 минути и след това да видиш че няма звук или картината не е с добра настройка.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 15:39

Едното тяло е D600 с обективи 28-75 f2.8 и 50mm f1.8 а другото тяло е Panasonic G7 с обектив 25mm f1.7.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: baraba   
Дата:   06-10-17 16:09

автора:
"Кажете някоя лесна програма за видео обработка."

тия де учат в натфиз или на други места видео монтаж,що си дават парите като всичко ще стане с някоя лесна програмка?[smilie11] [smilie11]
явно според автора на темата са богаташчета дето си хвърлят паричките навятъра и само си търкат обувките до университета и то поне 3 годни [cool]
също бих казал за професията монтажист, като ще може с някоя лесна програмка, а монтажистите искат пари колкото за снимките взема операторчето, явно са шмекери дето ментят хората, нали щото може с лесна програмка ей така за безпари [smilie18] [smilie11] [smilie11]



Публикацията е редактирана (07-10-17 02:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: 1swamp2frogs   
Дата:   06-10-17 16:54

Потребителите които се заяждат и подиграват да дробят джоджен [smilie23]

Виж Vegas Movie Maker/Sony Vegas Movie Studio платена/банан или
VideoLAN Movie Creator - безплатна
Успех и смело напред [beer]



Публикацията е редактирана (06-10-17 16:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: silvesar   
Дата:   06-10-17 17:07

baraba. Без да омаловажавам трудът на никой. Те всички оператори са завършили натфиз и са дали луди пари за обучение.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: georgioiv   
Дата:   06-10-17 23:23

Откъде си ? Ако си Варна, или около Варна - обади се, ще ти го сглобим... Имам всички програми, и аз сега се уча,но първо ниво отдавна съм го минал, така че твоето е супер елементарно и ще стане бързо :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: bg2014   
Дата:   07-10-17 09:47

Филмора. Тази е доста приятна.
Пример: Един филтър



Публикацията е редактирана (07-10-17 10:32)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за видео
Автор: kokotoo   
Дата:   07-10-17 12:17

gorbi [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »