Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Технически проблем с обектив
Автор: evillblood   
Дата:   28-09-17 12:10

Здравейте съфорумници!

Наскоро си изпуснах новата придобивка - canon 85mm 1.8... От тогава AF и МF стоят на едно място и обективът не фокусира въобще. Занесох го в Пан сервиз София, където ми казаха, че за ремонт не става и е нужна подмяна на мотора с нов, което ще излезе 300лв.
От бая четене в интернет, останах и с впечетлението, че често след ремонт на обектив му трябва и калибрация, която Пан сервиз не предлагали а трябвало да се изпрати обектива в Италия. Има ли логика да оправят обектива с подмяна на нов мотор, но всъщото време да не е оправен понеже няма да има точен AF?

Ще ви бъда адски благодарен, ако можете да дадете мнение по въпроса, или ако сте имали подобен случай с повреден обектив, или пък работа с Пан сервиз.

Поздрави,
Мишо

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-17 13:35

Най-вероятно са установили, че след изпускането се е подбил USM ринга на мотора вътре или и двата ринга, които контактуват с останалата електроника в корпуса на обектива. Спасението е само ново, защото ако точно на контактите се е набило и повредило се сменя всичко. Лощ късмет.
За калибрация също си трябва най-вероятно, да. Пан сервиз не са от най-тачените тук, но са установили точно нещата. За цената им не мога да коментирам.
Като цяло, или се плаща всичкото както е, с някакъв риск от самите Пан сервиз да не направят нещо, или ако може човек се примирява и ползва, ако може ръчно фокусиране, ако обективът все още има възможност да получава команди от тяло апарата за бленда и скорост. Това са двете положения.
Ако е бил чисто нов обектива, не мога да преценя колко ще струва сега след повредата да се препродаде. Но знам за втора ръка колко струва този 85/1.8 обектив- 400-500лв според състоянието.
Това като информация.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.8 технически проблемм
Автор: Pavlov   
Дата:   28-09-17 14:05

По-добре е да си нямаш работа с Пан сервиз. Пиши го обектива тотална щета, продай го за части, и си купи друг. Ще си спестиш време, нерви, и най-вероятно и пари.

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с обектив
Автор: evillblood   
Дата:   28-09-17 14:49

kvakioh написа:

"..."
Здравей ! Благодаря за бързия отговор. Дори като въртя ринга не се сменя фокуса, иначе блендада се сменя от фотоапарата. По-скоро невнимание от колкото лош късмет... катосменях обективите не го завъртях да прищракне. Иначе съм го купувал от съфорумник втора ръка и сега да вкарам още пари, ще излезне като нов.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 85mm f1.8 технически проблемм
Автор: evillblood   
Дата:   28-09-17 14:55

Pavlov написа:

> По-добре е да си нямаш работа с Пан
> сервиз. Пиши го обектива тотална
> щета, продай го за части, и си купи
> друг. Ще си спестиш време, нерви, и
> най-вероятно и пари.

Благодаря за отговора! По колко вървят продавани на части? До сега не съм попадал на на подобна обява в България, за това питам. Иначе имам чуството че си измислиха тези цени от сервиза и като че ли ми изглеждат малко dodgy...

Отговори на това съобщение
 Re: Технически проблем с обектив
Автор: kvakioh   
Дата:   28-09-17 15:03

Сервизите си определят цените. 300-300. Толкова.
Ако може някой да го поправи поне да е ръчен, това е Зентекс, да се пита той. Може би само ключето за застопоряване между ръчен и автоматичен фокус да е било засегнато и изобщо да не може да сработи. Тогава е тотал щета, няма ли възможност за фокус. Тоест, почти непродаваем, или ако някой се заеме да си го поправи да са 80-100лв преко сили като пари.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »