Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 истории с дразнещи клиенти
Автор: Славчо1989   
Дата:   24-09-17 22:17

Една тема за лоши фотографски истории [smilie5]
Аз съм любител и хората обикновено ме слушат, когато снимаме, но ми се случи тези дни да се изнервя супер много на хората, които снимах.При първоначална идея да отидем до едно езеро и да снимаме нежни снимки с бременно момиче, освен, че закъсняха 40 минути, при тръгване, съпругът заяви, че размислил и там не му харесвало и трябвало да отидем на един социалистически паметник и да снимаме там.Опитах да обясня, че това не е най-добрия избор и че в главата ми има визия, за това, какво и как ще изглежда, обясних че и с момичето сме обсъдили идеята доста пъти, но уви не стана по първоначален план.След отиване на място и направени 10-тина снимки ми заяви, "стига толкова, аз не искам повече и мисля да си ходя".
Та бих се радвал да разкажете и лоши спомени.

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: Ivodam   
Дата:   25-09-17 12:59

За какво искаш лоши спомени, да се успокоиш, че и на другите им се случва ли? :)))
От какво по-точно си се изнервил, че си си мислел, че ще си имаш безплатен модел на разположение с часове, да си правиш експерименти?
Или може би имаш някъде из подкорието нежни чувства към въпросното момиче, на което си искал да направиш "нежни снимки" [smilie3].


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: PhotoBo   
Дата:   25-09-17 13:56

Естествено, че има дразнещи клиенти, но това е нормално в сферата на услугите! Пожелавам ти да стигнеш новото, на което сам да си подбираш клиентите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: iliyanb   
Дата:   25-09-17 13:59

Снимане на жена в присъствието на съпруг/гадже е най-голямата грешка, която може да допуснете. Освен ако не са ви близки приятели или роднини.

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: kvakioh   
Дата:   25-09-17 14:43

С клиенти не, но примерно в студиото в София преди време снимат една моделка доста известна и са ме поканили да снимам нещо катo back stage и после да си навържат кадрите, един вид като спомен. Та момата се сопна по едно време, снимат я от две страни, едното кадри, другото видео, аз най-далеч и тя пита: "Този защо снима, няма ли да спре?"... Ей това ми е първият път, когато отказах да снимам хора и не го правих повече от 17 месеца. След това имаше и други случаи, пак не с клиенти, но все повече не ми се снимат портети и подобни.

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: deandim   
Дата:   25-09-17 14:47

Има голяма разлика дали вземаш пари или не.Тези, които са без пари, са с най- големите изисквания и претенции защото не им се бърка в джоба.Съответно и винаги закъсняват.Ако си бяха платили, едва ли щяха да останат с 10 кадъра само.

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: Славчо1989   
Дата:   25-09-17 15:01

Нямам чувства към момичето, просто цяла седмица обсъждахме идеи, мислих как ще стане добре, защото не съм снимал бременно момиче.Избирахме аксесоари, които биха се вписали.Народна носия, венче от цветя и какво ли още не, и накрая нейния каза, искам на паметника(грозен, социалистически, изоставен и заобиколен от боклуци).

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: cameraman   
Дата:   25-09-17 15:08

Качи го на стар локомотив от ЖП-депото... да бяга от мъжа си.

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: nice2mitiu   
Дата:   25-09-17 18:20

Наскоро снимах едни приятели, отново бременна двойка. 1 седмица обсъждахме аксесоари, облекло, локация. Отидохме на мястото, където мислехме, но се оказа че няма да се получи там, защото беше кално и мръсно, а обикновено точно там не е така. Преместихме се в една гора наблизо, но отнякъде се появи рояк комари, които не спряха да ни хапят свирепо през цялото време.
Накрая имах ужасно много брак заради неестествени пози (като те хапят 6-7 комара едновременно няма как да се отпуснеш) и на почти всяка снимка трябваше да ги чистя...
Поне си харесаха крайния резултат, че и се почерпихме даже [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: CatandGoddess   
Дата:   25-09-17 18:25

На соц. паметник е добре. Някакъв паралел между новороденото дете и миналото, което олицетворява. А боклуците са настоящето да речем. Символика...[smilie25]

Боклуците се махат от снимките лесно :)

Спокойно, за това ако се вземеш да се ядосваш :)


Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: мара   
Дата:   25-09-17 19:08

[smilie18] [smilie18] ебаси, кво гадно с комарите [smilie18]
ама трябваше моментално да смените концепцията.
аз рядко снимам, освен репродукции, туристически кадри и нали си произведения с любимия, ама никога не съм имала проблем с тва да променям всичко в крачка. винаги в главата ми седят на склад купища дивотии.
вож, ако някой поиска нежни снмки - там имам известен проблем...ама се справям.
иначе - най ми е хубаво кат пратя някой клиент, дето мисли, че е фанал господ за шлифера, да пасе...!
мнооого рядко се е случвало, ама се е случвало [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: PhotoBo   
Дата:   26-09-17 02:52

Както мара е споделила, може да кажете как се оправяте с дразнещите клиенти, особено с тия към които стенпоели ангажимент и сте взели или ще вземете договорена(та) сума [smile] Ще е интересно.. според ситуацията...

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: viara123   
Дата:   26-09-17 06:17

А паметника кой беше?

Отговори на това съобщение
 Re: истории с дразнещи клиенти
Автор: Ivodam   
Дата:   26-09-17 17:12

мара написа:

> [smilie18] [smilie18] ебаси, кво гадно с
> комарите [smilie18]
> ама трябваше моментално да
> смените концепцията.
> аз рядко снимам, освен
> репродукции, туристически кадри и
> нали си произведения с любимия,
> ама никога не съм имала проблем с
> тва да променям всичко в крачка.
> винаги в главата ми седят на склад
> купища дивотии.
> вож, ако някой поиска нежни снмки -
> там имам известен проблем...ама се
> справям.
> иначе - най ми е хубаво кат пратя
> някой клиент, дето мисли, че е
> фанал господ за шлифера, да пасе...!
> мнооого рядко се е случвало, ама се
> е случвало [smilie5]


Маро, къф е тоя термин "нежни снимки" бе, утрепвате ме!?

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »