Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: stoyanrd   
Дата:   23-09-17 12:02

Здравейте, имам нужда от съвет, предложение. Напоследък се кефя на един тип снимки (предметна фотография) и нещо се запалил яко да снимам и аз. Чудя се обаче с какво мога да сменя обаче повърхността, на която снимам. Тъй като не знам как да си формулирам въпрос не намерих нищо подобно в старите теми. Та да, някакви идеи? Аз обмислям варианта с ламиниран паркет, даже се чудих и за гранитогрес [smilie22] Не искам фолио и тем подобни защото е твърде плоско. Та се надявам да се включите с няколко предложения или поне да ми кажете дали паркет върши работа.

П.С.: Идеята е да се снима само отгоре.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: quazimodo   
Дата:   23-09-17 12:06

Цветен плексиглас. Обикновено върху такова се снима предметна фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-09-17 12:16

Ако може да се дадат някакви примери какво точно се иска, от други хора каквото са направили, най-добре ще добием представа.
Иначе- за бяло- матов плексиглас, бял естествено, или поликарбонат със защитно фолио, да няма надрасквания. Има и коматекс,тънък и дебел, всичко зависи какво точно ще се построи. Мие се, не попива вода и т.н. Даже в някои случаи стоят доста ефектно капки и т.н.
За храни, разни други ползвам тигла, която представлява плоска каменна плоча, която е в различни размери, продават се в магазините за домашни потреби, но са по-скъпи.
Иначе- дъски за рязане бели пластмасови има различни размери, аз ходя обаче на място, където имат точно за храни полиетиленови и полиамидни дъски, където ми режат размери от метър на метър до 5х5см. Оттенъците понякога са леко жълтеникави, дават по-мек тон на крайните кадри. Ползвам и дървени дъски за рязане, различни размери има.
Най-важното е да няма отблясъци от фоновата или основата. Гранитогрес и/или ламинат паркет ще дадат 100% разни проблеми при снимане. Сега като пиша се сещам за едни подложки на листа черни, матови за под ламинат паркет, те също стават, защото са различн размери. Малко са порести обаче и ще попият цветни течности като примерно доматен сос от храни, горчица или сос и не се маха това. До тестване и намиране е. Има доста варианти, не струват много.

http://store.picbg.net/pubpic/E6/F1/b5f5b14381b7e6f1.jpg


Eдин пример, да не излезе, че говоря напразно. Отделно, че и ги готвя сам нещата. Няма нищо по-добро от естествената светлина. Тя трябва да се използва най-много, защото е безплатна...

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: stoyanrd   
Дата:   23-09-17 12:22

Дааа точно за такъв тип говоря kvakioh. Ще проверя в домашните потреби. След малко ще намеря линка и ще пратя пича, който ми даде идеята. А за плексигласа ми е твърдееееее скучен. Искам повечко живот, все пак си го правя за себе си и за кеф [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: stoyanrd   
Дата:   23-09-17 12:27

Това е пича и профила му в инстаграм. Но нямам предвид да снимам аз лично само храна :Д
https://www.instagram.com/dennistheprescott/


A в това видео говори за тези surface, които искам да си намеря.

https://www.youtube.com/watch?v=BnggSSaharc

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-09-17 12:33

Tия инстаграмърчета-хипари не ми харесват много, макар че и аз ползвам тази платформа.
Значи, дъски за хранене има доста, както казах полиетиленови също като размери има доста.
Ако е в София, мога да покажа наживо една като консултация, там е и студиото.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: stoyanrd   
Дата:   23-09-17 12:45

Е то какво имат за харесване. Но си имат добри попадения. Да за София става въпрос. Дървото ме влече най - вече. Да отида до някой магазин за дървен материал дали е добро решение? И да си накупя малко тънички дъски.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: tonyf   
Дата:   23-09-17 13:23

Нищо не пречи, но ще трябва да хвърлиш и малко труд за обработка и малко пари за хубави бои за дърво, които да не дават отблясъци. Аз съм си правил подобни снимки, но на книги, върху обикновено буково дюшеме, необработвано и много старо, "осветление" само с естествена светлина (прозорци от три страни с бели платнени пердета), става брилянтно. Сарият бук има идеален неутрален дървесен оттенък и беше много подходящ за фон на всякакви цветове и съчетания.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: rossen76   
Дата:   23-09-17 13:27

ЗДРАВЕЙТЕ Продавам палатка за портретна фотография с бял и черен фон

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: Mogila   
Дата:   23-09-17 14:13

stoyanrd занимавам се предимно с подобна фотография. Ползвам ежедневно плоскости от ламинат, имитации на дърво, различни хартии и принтове. Пластмасови имитации на дърво също. Също така метални и бетонни панели.
Някои плоскости изглеждат на пръв поглед неизползваеми, но зависи под какъв ъгъл спрямо тях снимаш и под какъв ъгъл ти е осветлението. Общо взето трябва да се пробва и екпериментира. Много от тях на пръв поглед рефлектират и изглеждат кофти, но на снимките са супер. Някои естествени дървени плоскости пък са супер на пръв поглед, а на снимка изглеждат кофти.

Просто снимай и пробвай :)

Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: bg2014   
Дата:   23-09-17 15:10

Телевизор с матов екран. Плосък естествено, дори е странно да си помисли фотограф за старите кинескопи. Слагаш го легнал на масата. Включващ го към компютъра и си избираш основата с какъв изглед да е, с каква шарка или да е с твоя образ. Само идея...креативна и от бъдещето все пак.
Успех! И на фокус!

П.С. Изпробвано е, спокойно! Става уникално. Не го споделяй с други.


Отговори на това съобщение
 Re: Съвети за плоскост/повърхнина?
Автор: kvakioh   
Дата:   23-09-17 16:06

Една дъска за рязане е вече обработена, равна, гладка, без отблясъци, може да се ползва и по предназначение.
Иначе, за дървен материал, има варианти много, само да е гладлко шлайфано. После може както беше казано с лак да се направи. САмо да е матов.
Всичко е до проба, има варианти много.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »