Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Мито на техника от Китай
Автор: dvda   
Дата:   22-09-17 11:38

Здравейте,
Къде мога да разбера точно какво се плаща на митницата за техника от Китай.
Цената и е 350 лв и отделно доставката е 100 лв.
Колко мито? Има ли ДДС? Винаги ли се заплаща или понякога минават без мито?
Благодаря предварително

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: Dobromir_Kalenikov   
Дата:   22-09-17 11:50

Трябва да знаеш митническия тарифен код на стоката - можеш да се свържеш с отдел Тарифна политика на митницата и след като им опишеш стоката - те ще ти помогнат да намерите точния митнически тарифен код, съответно и % мито, което се дължи за тази стока. ДДС при внос ще имаш - това няма как да го избегнеш и знаеш колко % е. Съвет - говори с митнически агент предварително и го свържи с китайската компания или изпращач - аз не го направих при една сделка и сега за 2 бр. вериги за трактор с обща цена 549 $ CIF Бургас дължа още 480 Евро на митническата агенция, която изпращачът е избрал вместо мен - такса склад, такса на таксата, такса изготвяне на документи, такса разтоварване на пристанище, такса товарене в склад.... Хиляда-хиляди такси на стойност колкото стоката. Отделно от мито и ДДС, които трябва да платя.
В общи линии първо винаги при тукашен митнически агент и разговор с него какво и как - в противен случай нещата от Китай могат да легнат адски скъпо.

ЕДИТ - ако стоката е нова задължително искай оригинали на фактури, коносаменти, сертификати и прочие документи, които фирмата издава - честа практика е да се правят на чукнати и да казват "Ама вие не сте искали оригинали".



Публикацията е редактирана (22-09-17 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: dvda   
Дата:   22-09-17 16:37

Благодаря
А за какво са тези всичките документи, които трябва да искам от изпращача?

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: asahi   
Дата:   22-09-17 18:20

За да ти е по-лесно на митницата.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: lamerko   
Дата:   22-09-17 19:08

ДДС 20 процента върху цялата сума + пътните, мито според зависи стоката по каталог, някъде между 0 и 7 процента...

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: bg2014   
Дата:   22-09-17 20:38

Има значение ДАЛИ изпращачът и получателят са физически лица.
Ако са такива и двамата - до 150 евро с доставката няма мито и ДДС.
Обаче, обикновено изпращачът е юридическо лице и тогава отиваме на САМО до 35 евро необлагаеми. Вие надхвърляте тази сума и затова ще ви начислят и мито и ДДС. Няма друг начин.
Има една възможност - да делегирате митническо оформление на куриерската фирма и, ако тя е DHL е възможно да ви се размине при еднократна и малка пратка. Но това си става с познати. Все пак сме България.
Така е тук в Пловдив, но освобождаването е в София от DHL.
Ето по-точно и ясно написано.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: MixMike   
Дата:   22-09-17 22:08

Lamerko, 20% ддс се дължи върху цялата сума...стока+транспорт. Даже и митото се слага преди да се слага данъка, за да е максимално доенето.
Най-лесно (но малко неточно) се смята така - цена на стоката + транспорт + 30-35% допълнителни разходи.
Освен изброените до тук, имаш такса за митническа декларация, и такса за вадене на eori номер, за който освен всичко друго, чакаш и седмица да ти извадят. Еднократно е, но го има.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: agop4o   
Дата:   22-09-17 22:41

Скоро бях в пощенски клон който може да ме представлява пред митниците.Служителката ми обясни че за фотографска техника митото е 2.5 % .Крайната сума е -стока плюс мито плюс транспорт(ако има)и върху всичко това 20% ддс.Обработка и освобождаване около 20лв.Това е по думите на представител на пощите който е оторизиран за работа с митниците.Учудвам се за 30-35 % разходи.Колко е точно ще разбера когато стоката дойде в пощата.Може и да са ме подвели

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: lamerko   
Дата:   22-09-17 23:30

MixMike: за ДДС-то съм го написъл същото. Относно митото - да, преди ДДСто се начислява, НО там нямаш чак толкова голям товар, че да достигне 30-35% всичко. За техника е горе-долу символично (стига да няма разни големи батерии), чистата електроника е с 0%.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: Fifata   
Дата:   23-09-17 00:32

На мен като ми задържат нещо на митница и или идва писмо от пощата. Плащам си 12лв да ме представляват + 3.50лв за доставка до мен след това. Плащам ДДС само, мито не съм плащал до сега.

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: MixMike   
Дата:   23-09-17 11:22

Lamerko, достига си 30% като стой та гледай. Обективите или апаратите си имат 6-7% мито. Всякакви фотоаксесоари също. Гимбъла който си взех имаше 6,5% мито. Цената и транспорта бяха около 1100лв, а в крайна сметка с всичко ми излезе 1440.
В тази сума слагам всичкия възможен разход!
Един пък освобождавах стока от летището и ходих до DHL 2 пъти и се връщах...Само за паркинг дадох 15лв!



Публикацията е редактирана (23-09-17 11:23)

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: Джъмбо   
Дата:   23-09-17 11:27

оптиката има мито, камерите не

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: surr3a1   
Дата:   25-09-17 18:09

Никой ли не го интересува, какво е това нещо, което струва 350лв и има транспорт 100лв?

Никога не докарвай нищо от Китай директно в БГ, това мога да посъветвам аз. Винаги го пращай към Англия! Хората масово си купуват телефони за двойно повече пари, и не дават нито стотинка отгоре.



Публикацията е редактирана (25-09-17 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re: Мито на техника от Китай
Автор: lamerko   
Дата:   25-09-17 18:28

проблема идва с някои китайски сайтове, които при поръчка по-голяма от определена стойност слагат по подразбиране (или като единствена опция) DHL. Дори транспорта с тях да не е 100 лв., митническите формалности стават не формалности, а истински главоболия...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »