Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   26-09-17 20:22

С времето, счупените затвори на дигиталните апарати, строшените стативи, неизлязлите ленти аналогово и т.н. нещата си добиват един приятен, завършен и точен вид. Има известна уникалност, не всеки може да направи определени кадри.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: dtangelov   
Дата:   26-09-17 20:50

MarinY
Не съм казал че става без труд.
Адамс е участвал в обработката, Бресон е приключвал с щракването на затвора.
Става и по двата начина, но бавно, с много труд, много натрупани познания и не малко талант де.
Може и по средата. Всеки сам трябва да намери неговия вариант и да си заслужи резултатите.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: midtone   
Дата:   26-09-17 20:55

@MarinY
А, просто се опитвам да хвърля камък в блатото.
Във ФФ ме държи това, което вроятно и теб - любовта към фотографията.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   26-09-17 21:51

Е, понеже искам да запазя колегиалния тон на темата - Защо "хвърляш камък в блатото"? Не пиеш вода от него? Блатото това заслужава? Или просто обичаш да "драскаш нови коли", като начин на социализация? На контакт с хората?

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MikeDimit   
Дата:   26-09-17 22:25

Както Конфуций е казал:

Всичко е изкуство.Сложиш ли на знанието граници,дефиниции, то става предмет. Предметите са мъртви. Предметите се изучават за да се използват масово или елитарно. Но в смърта няма живот.
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   26-09-17 22:54

Като си играете с думите и преводите, контролирайте ги. Да не говорим, че смисълът, който влага китаеца е за притежанието и безграничния и непознаваем бог. А тук, изобщо не е желателно да се гмуркаме в тази тематика. [smilie3]
Граници на знанието винаги има, но те са за прескачане, не за ограничаване, а дефинициите са опорни зони на знанието. Те го конкретизират, а не го скопяват.
А в същност, Конфуций така си ги приказва, че всеки да може да тълкува, както му е изгодно, от завъртените му изказвания. [smilie8]
[beer]



Публикацията е редактирана (26-09-17 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: next_time   
Дата:   26-09-17 23:18

Във всяка една област кадърните хора са еднакъв процент. Да кажем 3%. Толкова са лекарите които е безопасно да посетиш, толкова са и таксиметровите шофьори при които може да се возиш без да слезеш леко изнервен, толкова са и сервитьорите които знаят какво правят .... навсякъде е еднакво.

Защо очаквате тук да е по различно?

И каквото и да се говори за обучение - липсата на визуална култура не може да се замени със снимане. Даже не на визуална, а на култура в пълния и смисъл.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   26-09-17 23:29

"...Защо очаквате тук да е по различно?..."
Некс тайм, идеята на темата е, не всички да станем творци и да бълваме само перфектни изображения.
Като специализиран сайт за фотография, нормално е да се очаква, желание за развитие, разширяване на възможностите, опити.
Както казваш, да се развива визуалната култура и персоналните възможности на всеки, който се определя като снимащ, над нивото на социалните страници за "хвалби и оплаквания" [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: next_time   
Дата:   26-09-17 23:54

Спомените ми от последните 15 г са че имаше няколко опита да се създаде някакъв клуб на подбрани автори. Несполучливи.
ФФ е сполучлив защото няма подобни претенции. Сто слепи се водят от един едноок. Хората намират себеподобни и се радват на това да ги водят или да са еднооки.
От друга страна тук има хора с които си струва да се запознаеш и да научиш какво ти трябва или дори без да учиш, само да си пообщуваш. За целта не е нужно да го правиш в отделна тема.

Визуалната култура я споменах ... малко прибързано.


Една женица ми каза преди време - има хора на които парите не им отиват. Мисля че не само за парите важи. Има си хора на които много неща не им отиват. Няма нужда да се опитваш да пришпорваш света и да обременяваш останалите с очакванията си. ФФ е по скоро форум отколкото фото и точно в това е очарованието му.


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   27-09-17 00:17

Приемам тезата ти, но не я споделям.
Нито има "пришпорване" нито "обременяване".

"...За целта не е нужно да го правиш в отделна тема. ..." а това изобщо не разбрах за какво се отнася. Да не поставяме теми за разговор, а да си пишем в една единствена за всичко?!!! [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: next_time   
Дата:   27-09-17 01:04

Споделям тезата ти, но не мисля че има полза от темата.
Света, както спомена вече се бута от ново поколение. Това поколение както няколко човека го описаха е ... особено. В този смисъл - няма смисъл. Както е казал брадатия - количествените натрупвания ебават мамата на качеството, а качеството преебава количеството.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: CDman   
Дата:   27-09-17 08:04

Аз пък на великите творци показани тук Салгадо, Уиткин и т.н.
не харесвам нищо. Може би е защото не ги знам кои са и колко са велики. [smilie7]

Предпочитам да се кефя на снимки на не толкова велики автори от 35фото [smilie6]

Но това са подробности.

До тук в темата всички казват "трябва".

Трябва да се учат.

Трябва да се усъвършенстват.

Трябва да ходят на курсове.

Трябва да се мъчат да създават изкуство.

и т.н.

А никой не спомена за мотивацията т.е. с какво ще ги мотивирате тия младите да станат велики или айде добри фотографи, които да снимат така, че да задоволят изтънчения ви вкус на преяли с фотография творци.[smilie11]

Аз се сещам за две неща:

- Рейтинг във ФФ (евентуално)

- За да могат непознати да гледат безплатно снимки които да ги кефят.

Е извинявайте ама .... [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: dtangelov   
Дата:   27-09-17 11:21

CDman
И с какво са мотивирали примерно Моделиани да стане велик художник?
Ми с нищо!
Умрял си е в мизерия.
Или с кво са мотивирали Ботев?
И него със същото!
Парите и славата нямат нищо общо с качествата на даден човек нито пък с изкуството. Даже може би точно обратното.

Пък и на кого е нужно младите пък и старите да стават гениални, добри или каквито и да е фотографи.
На този свят много повече са необходими общи работници, миячи на чинии и тем подобни длъжности. Май точно тука е скрита мотивацията а?



Публикацията е редактирана (27-09-17 11:25)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: Synthy   
Дата:   27-09-17 11:28

Хората на изкуството, творят заради самото изкуство. А дали създават изкуство или нещо друго, времето ще покаже.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: CDman   
Дата:   27-09-17 12:52

И с какво са мотивирали примерно Моделиани да стане велик художник?
Ми с нищо!
Умрял си е в мизерия.
Или с кво са мотивирали Ботев?
И него със същото!


Точно !

Ама никой не ги е карал насила да се образоват за да се кефи на това което творят [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MikeDimit   
Дата:   27-09-17 14:06

MarinY
Точно е игра на думи. Както и цялото даоиско мислене.Идеята е проста - всяка форма е преходна. Фокусирайки се върху формата се пропуска съдържанието , а от там и смисъла.А човек е длъжен да се впусне в търсене на смисъла. За бог Конфуций май не казва нищо:-). Изкуство е самия процес, а не резултатите от него.
Казано просто един творец създава творба, признава се за уникат, класика, и с това става един вид трейд марк. От тук нататък е щаблон.Тоест не е изкуство.
Познанието като процес е едно, но знанието е също шаблон.Това което преди 200 години е било знание, днес се признава за суеверие. Както аз го разбирам не се учи за да се заучи, а да се разбере материята на предмета и нейната относителност.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-09-17 00:09

Защо няма желание за учене?

Ами няма, защото ученето е свързано на първо място с мотивация и на второ със значително усилие, когато едното от двете липсва нищо не става и резултата е източване на картата. Добрата фотография е абстрактно понятие, за мен, трябва да отговаря на два критерия, субективен и обективен. Обективният е да има послание,да "докосва", а субективният да се харесва от голям брой хора. Изпълнени ли са тези прости правила, има добра фотография.
А, и културата на фотографа в най-широк смисъл има огромно значение, освен това чувствителност, наблюдателност, въображение и още и още. Изглежда проста работа, ама не е.

Хубава тема, отдавна не бях чел нещо тук с удоволствие. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   28-09-17 01:59

Оказа се, че може да има седем страници тема, без заяждания и грубости. [beer]
Въпреки разликите в позициите, понякога противоречащи, разговорът е удоволствие.
Както някъде по страниците споменах, трудно се сменя мнение, манталитет и светоглед след тийнейджърска възраст. Малко насърчаване за тези, които се колебаят, а искат да станат по-добри, няма да навреди. Винаги може още ...
[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   28-09-17 13:20

в тоя ред на мисли - некста вика - много кадърните са 3% .
във всяка област бил все тоя...
ама па аз малко ше се позаяждам - не, не е...там, дето има МНОГО зор и без тоя много зор не се получава нищо, е много вероятно да е малко по-висок процентът. де да знам къде...при ядрените физици?
при тия занаяти, дет няма прекалено много зор - сигур пак е повече...
ама общото впечатление не се определя от 3% мно добри и 10% катастрофални...ми от останалите предимно.
сега занятието фотограф е станало достъпно и не исисква НИЩО.
та не знам...[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: nyamago   
Дата:   28-09-17 14:14

Нека не назоваваме конкретни цифри, че става смешно. И аз в началото на темата се позовах на Парето, но винаги избягвам да споменавам 20:80, защото навсякъде е различно и за тук никой не ок е изчислявал.

По-важното е, че принципът (!) е верен: навсякъде качествените индивиди са малцинство. В сравнение с тях, останалото мнозинство (много от нас тук са в него), може да се нарече боклук, колкото и недемократично да звучи.

И още по-важното е желанието да се придвижиш по знаене, можене или друго качество към качественото малцинство. Или отсъствието на такова желание, както от коментарите ни се струва. И в още нещо ще се повторя:

Стига спрягахте младото поколение (Господ да ги пази!). Има премного застарели тъпаци и некадърници, лентяи и ментЕта дори на преклонна възраст. Тия работи не знаят възрастови граници.

И едва ли можем да променим това, та - наздраве!
[beer]



Публикацията е редактирана (28-09-17 19:10)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: мара   
Дата:   28-09-17 14:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
чудим се ся сред префтасалите кви са процентите [smilie18]

инак - съгласна съм.
освен тва - никога не е било особено различно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: BXMarkov   
Дата:   28-09-17 21:56

Маре, сред превтасалите сме 95% претенции и 5% покритие [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   28-09-17 22:50

[shtrak] Чудя се, какво сме тръгнали да доказваме или да убеждаваме?
То, това си е срещу цялата същност и организация на всяко общество.
Какво ще стане, ако мнозинството престане да е доволно от моментното си състояние на покой и всички искат да са по-добре и по-нагоре?!
От фотографска гледна точка, мнозинството снима за спомен и за доказателство/хвалба, какво е постигнало. За какво изкуство и развитие говорим?
[smilie3] [beer]
П.П. На втория въпрос имам отговор - България!!! [cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: fotograf123   
Дата:   29-09-17 00:21

Автор: мара
Дата: 28-09-17 14:32

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
чудим се ся сред префтасалите кви са процентите [smilie18]
----

Кои са превтасалите ...


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: philip   
Дата:   29-09-17 08:54

Марине,

"Какво ще стане, ако мнозинството ... и всички искат да са по-добре и по-нагоре?!"
- Ми, заложено е в демокрацията, всеки може и иска да е цар (или поне 95%)[smilie3]

"От фотографска гледна точка, мнозинството снима ... и за доказателство/хвалба, какво е постигнало."
- А с малцинството не е ли така?

"За какво изкуство ... говорим?"
- Скоро имаше една тема и май не се намери консенсус що е то[smilie11]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »