Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 19:55

Напоследък ставам все по-малко активен в гледането и гласуването.
Уморен съм. Досадно е "копането", за да се порадваш или възхитиш от някой кадър, всред безкритичното море от снимки във форума.
Удивителните и плюсчетата не са активност, а мненията (критиката), в повечето случай, трябва да се отнасят до елементарни неща.
Композиция, ракурс и светлина са трите "четки", които трябва да се владеят от всички, или поне да се опитват да се използват, преди един кадър да се качи във форума. За тези, които си изкарват хляба има още "четки" - позиране, работа с няколко светлинни източника, фон и аксесоари, обработка. И там трябва да е още по-строго ... ама не.
Ясно е, че не слагам всички форумци на една маса, но за преобладаващото мнозинство, източването на карти е основна дейност.

Та, да си обясня заглавието.
Мрежата (WEB), е пълна с информация, съвети, уроци, нагледни помагала ...
Защо няма желание за учене?
Малко раздвижване на сивото вещество, малко самоанализ и критичност към резултата.
Защо качвате снимки във Фотографски форум?
Нямам отговор.
А Вие, имате ли?
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 20:05

Преди време се появи потребител във форума тук и попитах дали взима ученици. Е, научи ме на доста неща.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 20:13

kvakioh, е, ти не си от "нежелаещите". [shtrak]
Понеже думите са много силно нещо, ти ми подсказваш едно друго отношение. "Потребители" има в търговската мрежа и в сферата на услугите. Не е ли по-добре ние, тук, да сме "УЧАСТНИЦИ"? [smilie3]



Публикацията е редактирана (20-09-17 20:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-17 20:14

Най-интерсното напоследък бе кавгата на бащиците.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 20:17

Аз не мога да снимам и не разбирам фотография, просто съм собственик на техника дигитална и аналогова и я ползвам когато мога. Почти всеки ден. Затова понякога участвам тук не само с кадри, а с думи, което ме прави потребител на ФФорум.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: GenaDP   
Дата:   20-09-17 20:20

Мрежата (WEB), е пълна с информация, съвети, уроци, нагледни помагала... Защо няма желание за учене?

Защото расте поколение от кретенчета. Свикнали са всичко да получават наготово (в училище единствено на това ги учат). Не могат да разсъждават, самообучението им е нещо тотално непознато.

Апропо, именно поради тази причина има все по-голям интерес към курсове, уъркшопи и всякакви производни. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-17 20:20

Изхарчи си парите напразно за ония яките стативи [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: ve_sselin   
Дата:   20-09-17 20:32

Няма ли самокритика и реална самооценка, всичко друго е безсмислено. Проблема е, че повечето които качват смотани снимки, всъщност си мислят че са много хубави, понеже във фейсбук цялата рода( и не само) са натрупали няколкостотин лайка. Иди кажи после на някой такъв, че има нужда от усъвършенстване- веднага ставаш хейтър! Тенденцията е всъщност, че след идването на демокрацията и свободията, рязко падна летвата на самооценка, може би и следствие от неправилно възпитание на родители, които поощряват и хвалят децата си за щяло и нещяло и се получава ефекта на тулибулибудаучю.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 20:51

Хайде да не ставаме толкова строги и да не обиждаме различните поколения. И нас, (водят ни чичо-дядковци)[smilie7] ни бяха отписали с дългите коси, късите поли и "немелодичните" банди от 70-те, но светът стана друг след тридесет-четиридесет години наши усилия и постижения.
Разликата, поне доколкото я усещам е, че бутахме нещата за промяна, за някакво развитие, а сега настройката е да обвиняваме всичко извън нашата собствена клетка и да изискваме някой друг да ни изпълни желанията - държавата, правителството, големия брат или поне мама. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 20:54

Нещата станаха и по-сложни, няколко пъти тук го казвам.
Дигитално снимане- първо техника, после компютър мощен, после програми...Натрупва се и е трудно да е в час човек. Примерно някои дигитални кадри се обработват добре с Photoshop, от едни камери, от други камери- с друго. Понякога е тежко да се настрои човек...

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 21:00

Не мога да се съглася. Програмите са тежки и искат знания, но всичко, което те правят, се правеше и в "тъмната стая", с вани, химикали, в мрак и часове пипкави манипулации. Сега ефектът се постига за секунди и е видим моментално, с натискането на няколко клавиша.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 21:07

Понякога изисква ако човек си е взел нова камера например, след това се налага да се вземе по-мощен компютър, след това програми да се качат, а това си е време и повече средства.
За аналоговото снимане си остава същото. Не е проблем.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: Dora93   
Дата:   20-09-17 21:10

Лъжете се. Няма нито един добър фотограф в този форум. Нито нов, нито стар, нито учен, нито недоучен. Една ужасно скучна сива маса с лъжлива представа за себе си.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 21:13

Аз казах за себе си. Не мога да кажа за други.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-17 21:19

Ползвайте свободен софтуер хора. Дора, ти си непризнат разбирач.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 21:32

Дора93, моля да не изливаш политико-естетските си убеждения в тема, която не се интересува от тях.
Ако имаш някакъв отговор на въпросите, които повдигнах - моля, с удоволствие ще ги прочета (прочетем).
Имай предвид, че от позицията на безименник и без никакви показатели какво правиш и как, всяка твоя позиция и мнение ще е под голяма въпросителна.
[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: GenaDP   
Дата:   20-09-17 21:33

Дора не беше ли мъжка?

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 21:35

Още един повод за съмнение! [smilie7]
П.П. Още един въпрос, свързан с категоричното изказване на Дора: Тя/той "фотограф в този форум" ли е? [smilie6]



Публикацията е редактирана (20-09-17 21:39)

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: quazimodo   
Дата:   20-09-17 21:36

sherbit написа:

> Ползвайте свободен софтуер хора.


Та за кво викаш, че става дума [smilie11][smilie11][smilie11].
За т@@@к пуснах преди време тема за RAW Тherapee и щяха да ме удавят[smilie18][beer]. Само двама-трима души защитиха програмата[smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-17 21:41

Самия форум оформя потребители. Купуват хората, ъпдейтват се послушно.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 21:45

Крайните резултати понякога не са задоволителни дори с неподходящия софтуер...Дори и безплатен. Отделно че някои програми може и да не отворят RAW файлове от определени камери. Като цяло, в Бг и от Бг всичко е безплатно. Знаете как.
Сега е лесно и масово. Им доста хора, които са се наистина научили от интернет. По-интересното е как и кога се прилага. Но не всичко се намира в мрежата. Отново мога да дам пример със себе си и специфичното оборудване, което се налага да използвам в работна среда. Уж по-нови машини, всичко автоматизирано, наред, точно, но резултатите не са като хората. И се оказва, че трябва да се чете. Но не го пише никъде, а трябва да се разбере доста от упътванията, да се говори, и пак има случаи, когато нещата се разбират с времето. И опита.
Имаше преди време едно доста добро изказване, че човек да счупи няколко затвора на камери и тогава може да стане нещо...Важи, но и да се научи да ползва компютъра, да смени 1-2 лаптопа, че се отварят файловете супер бавно и т.н.
Хубавото е, че и с камера лентова за 20-50лв може да стане и с такава за 10000. Опитът е незаменим.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: MarinY   
Дата:   20-09-17 21:48

Шербит, това е нещо като кокошката или яйцето.
"Потребителите" са омесени и втасали преди да се запишат тук. Просто, във форума, май се разширява потреблението в нова сфера на интереси.
Моментното постижение не е важно, защото ще дойде новата техника и тя ще го оправи. Ученето и саморазвитието не играят в тази схема.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: kvakioh   
Дата:   20-09-17 21:52

Нищо ново под слънцето, както и над него...

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: sherbit   
Дата:   20-09-17 21:59

И аз, пуцам си с 18-55 и първото ми апаратче... нивото ми е такова. С по-добро ще имам по-остри от същите посредствени.

Отговори на това съобщение
 Re: Мрежата е пълна ...
Автор: burningice   
Дата:   20-09-17 22:01

Има много талантливи автори. Ето пример, макар и лошо кардиран, но имам усещането, че има потенциал автора:

https://photo-forum.net/static/forum/2021-11/bawk1084.jpg


https://photo-forum.net/static/forum/2017-09/ulob0632.JPG


https://jameswquinn.files.wordpress.com/2014/07/helmut-newton-1.jpg


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »