Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: nd48qwert   
Дата:   19-09-17 18:15

Nikon AF-S Nikkor 300mm f/4D ED-IF

текст

текст


Nikon AF-S 200-500mm f/5.6E ED VR


текст

текст


Не отварям тази тема толкова за дискусия, колкото потенциални потребители да могат да я намерят, ако се наложи. Не сме индианци и румънците трябва да се постараят повече. Не ги обвинявам - всеки има право на ценова политика, каквато сметне за добра. В случая е ясно каква е целта на ценовата им политика, а изборът на залагане на такива капанчета при специализираните им продукти изисква цял business case само по себе си, както и задава въпроса - "Кои са всъщност индианците?"

Ако четеш това и си част от този брилянтен екип на маркетинговия отдел на EMAG, ако обичаш, отговори ми. Ако не си, но познаваш някой такъв, предай му. Ако не си нито един от двата, внимавай докато пазаруваш.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: nd48qwert   
Дата:   19-09-17 18:19

Първият е Nikon AF-S 300mm f/4E PF ED VR

текст

Не мога да го редактирам горе, но всичко останало продължава да важи!



Публикацията е редактирана (19-09-17 18:20)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: SteliyanStoyanov   
Дата:   19-09-17 18:20

Първите обективи нямат общо по между си :)
Видях и второто мнение, писали сме заедно.



Публикацията е редактирана (19-09-17 18:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-17 18:35

Все още ли има някой, който не е наясно как стоят нещата с еМаг?
На първо място сайта е румънски, макар и собствениците (вече) да не са румънци. До преди време всички стоки там се предлагаха от румъния по техните цени и промоции, но сега вече има и български търговци. Гледате надписчето "предлаган от..." - там си пише всичко. В случая - "Предлаган от : eMAG", а това значи, че наистина е възможно да има промоция, но спрямо румънския пазар, където фототехниката традиционно е по-скъпа. Всеки има глава на раменете си - дали ще я използва по предзнаначение си е негов проблем :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: peter_m   
Дата:   19-09-17 18:36

Значи ако са еднакви цените - има картел. Ако са различни - ми те са лоши хора ...
Единият търговец е БГ, другия Румънски ...

Аз ако посоча обектива 200-500 на цена под 2000 лв (нов) от онлайн търговец ще напишеш ли аналогична тема за Бг търговците ?

А ако хляба в магазина на 2 преки е по-евтин ?

Трябва Емаг да продават по-евтино ли ? Нещо задължава ли ги ?

Ползвайте ги тези глави на раменете.



Публикацията е редактирана (19-09-17 18:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: asahi   
Дата:   19-09-17 19:36

Чак картел - не. Когато се продава стоката на един производител той има начини да диктува цените в определен регион.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: lamerko   
Дата:   19-09-17 19:51

asahi: със сигурност знам например за Canon - техните продукти за България се конторлират от Канон България, но предлаганите от еМаг нямат нищо общо с тях. Вероятно има някакъв териториален конфликт в случая, но двойната регистрация на еМаг-а им позволява някои волности :)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: bg2014   
Дата:   19-09-17 21:58

И какво толкова странно има?
Да не би краставиците да са с единна цена на всяка сегия?
Свободна търговия, пазарна икономика - демократичен информиран избор.
Няма трагедия.

П.С. За първите два обектива е грешно сравнението вече е ясно. Една буквичка значи много.



Публикацията е редактирана (19-09-17 21:59)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: nd48qwert   
Дата:   19-09-17 22:25

Както ясно съм посочил, целта на темата не е дискусия.

Темата е пусната за да послужи, примерно, на хора, които имат доброто желание да зарадват приятел или роднина с хубав подарък, а нямат идея от обичайните цени на фотографска техника и могат да решат, че тази "ценова революция" е подходящ момент.

Темата не е пусната за да издирвам форумния Милтън Фридмън, който да ми обяснява икономика на сергията.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: GenaDP   
Дата:   19-09-17 23:20

хора, които имат доброто желание да зарадват приятел или роднина с хубав подарък, а нямат идея от обичайните цени на фотографска техника

Даже и да нямат идея "от обичайните цени на фотографска техника", то предполага се имат идея какво е Гугъл и как може да се използва.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: colorphoto   
Дата:   20-09-17 00:16

Има доста хора,които няма да проверят в Гуугъла и ще се доверят на рекламата.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: GenaDP   
Дата:   20-09-17 00:31

Има доста хора,които няма да проверят в Гуугъла и ще се доверят на рекламата.

Щом въпросните хора имат малко мозък - не виждам нищо лошо в това да купят на не най-изгодната възможна цена...

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: deandim   
Дата:   20-09-17 10:23

Съмнявам се, че има хора от този форум, които не са наясно с "обичайните цени на фотографска техника"Още повече, че когато даваш куп пари, нормално е да привериш на 2-3 места още.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: colorphoto   
Дата:   21-09-17 04:15

Той Е-мага разчита точно на останалите хора а не на тези от този форум...

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: OIM   
Дата:   21-09-17 08:21

Трудно ще се намери човек да хвърли 4-5 хиляди лева ей така , без да провери цените на различни места


Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: bg2014   
Дата:   21-09-17 10:31

Поздрави!



Публикацията е редактирана (21-09-17 15:28)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: nd48qwert   
Дата:   21-09-17 11:41

Ще отговоря за последно и се надявам този път да стане кристално ясно, каква е била причината за темата.

Пуснал съм тази теза, защото:

1. Като потребител, имам правото да изразявам мнение за търговски практики.
2. Като човек, имам правото да изразявам мнение относно неетично поведение на определени субекти.
3. Виждам полза от изразяването на мнение и придържането към определено поведение като потребител, защото възпитаването на търговци и потребители е взаимно и двустранно. Концепцията звучи проста, но изпълнението не е.
4. Прилагането на неетични практики е белег на по-слабо развита държава и общество. Справка - Африка.Законосъобразността им не ги прави по-етични и това не е отговорност на държавата. Държавата няма отговорности. Хората имат.
5. Публикувал съм го във фото-форум, защото в него се обсъжда фото техника. Ако реша да потърся информация относно специализирана техника, ще проверя в специализиран сайт. И ще разчитам, че хората в него ще са оставили полезна информация и е възможно тя да ми помогне, когато взимам решение.
6. Виждам разлика в обективите. Посочил съм още във втория коментар правилния линк и обектив. Посочил съм, че това не променя моята позиция.
7. Вярвам, че прилагането на неетични практики, възползвайки се от асиметрията на информираност и способност за информиране на хората, води до негативни последици. Окуражаването на подобни практики също. Да подвеждаш възрастни хора да хвърлят пликове с пари през балкона, давайки им заблуждаваща информация и карайки ги да мислят, че взимат решение в техен интерес, е незаконно и неетично. Да подвеждаш хората да купуват от теб като посредник, давайки им заблуждаваща информация и карайки ги да мислят, че взимат решение в техен интерес, понякога е законно, понякога не е, но винаги е неетично. Границата е тънка. Похватите и причините за наличието на такива възможности, от които се възползват, са едни и същи.
8. Вярвам в собствения си интерес и като "buy-side", и като "sell-side", обществото да бъде по-добре информирано и по-рационално, за да мога да живея и да се конкурирам при равни условия. Когато защитаваш обратното, спомни си последния път, когато си написал коментар относно "фотографи", които обещават на клиентите си неща, които не могат да изпълнят, подбивайки пазара и цената на труда на тези, които могат да го изпълнят. Това също не е незаконно.
9. Аз не съм фотограф, не съм и лобист на българските търговци на фотографска техника. Не съм и против EMAG - многократно съм си купувал техника от там, а причината, поради която видях горепосочените оферти, беше точно такава.

Ако не си схванал идеята, жалко. Ако си против нея, лошо.

Поздрави!

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: colorphoto   
Дата:   21-09-17 12:54

OIM: Има таквиз хора бре!

Не съдете по себе си за другите,нито по нас от този форум,където сме любители на фототехниката болшинството.

Аз лично познавам хора с добро образование и читав интелект,които НЯМА да направят проучване за цените преди да купят а ще се предоверят на някой Е-... или Техно.....просто защото манаталитета им е такъв.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: kvakioh   
Дата:   21-09-17 13:26

Toва Емаг е някакъв нефелен (явно и доста нагъл и долен) опит да се прави някаква търговия през интернет...А пък за някаква фото или специализирана техника, просто се забравят такива места. Дори и евтино да дават.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: pganev   
Дата:   21-09-17 13:37

Абсолютно безсмислена тема!

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: bg2014   
Дата:   21-09-17 15:35

Колега, браво! Хубава идея - да оправиш бакиите около нас, да отвориш очите на колеги, да предпазиш глупави и невнимателни от грешна стъпка.
Схванах! Разбрах те. Извинявай! БРАВО!
Дано повече такива теми да има в този форум.
Само снимки в профила ти не видях, ама здраве да е. Дреболия...малко тласък на темата нагоре.



Публикацията е редактирана (21-09-17 15:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: potatounderorange   
Дата:   23-09-17 20:56

Те постоянно ги глобяват със стотици хиляди, но явно щом продължават значи си заслужавало.

Благодаря за темата, може би вече си пият кафето са политиците ни, и да не ги пипат.

Отговори на това съобщение
 Re: Ето защо трябва да се внимава с промоциите на EMAG
Автор: GenaDP   
Дата:   23-09-17 22:11

Аз лично познавам хора с добро образование и читав интелект,които НЯМА да направят проучване за цените преди да купят а ще се предоверят на някой Е-... или Техно.....просто защото манаталитета им е такъв.

Очевидно интелектът на въпросните не е чак толкова читав. Или не ги бърка, че няма да платят най-ниската възможна цена.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »