Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   18-09-17 13:45

Здравейте! Имам задача да излъчвам на живо едно спортно събитие и ще използвам канона ми с закачен 11-20 обектив на него за общ план на събитието, обаче ударих на дърво. Като пусна кабелите от канона към пулта, на телевизора излиза леко кропнат отгоре и отдолу, но на апарата не е така. Пробрах в различните режими 4:3, 16:9 и т.н ама без успех. Как може да се премахнат тези ленти на телевизора и има ли възможност.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: iasen2   
Дата:   18-09-17 14:55

и колко време ще издържи канона на broadcast ?

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   18-09-17 15:01

Вчера го тествахме издържа 1 час и 33 минути, а аз имам 3 батерии, така, че не е проблем това. Той няма да записва, просто ще се показва това, което е на дисплея на канона. Обаче не мога да премахна тези черните ленти от телевизора, а на апарата ги няма и голям проблем става. Пробвах и с magic lantern, но и там не ги премахва напълно, дори и да се кропни няма проблем, но нямам престава вече какво да опитам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: lamerko   
Дата:   18-09-17 15:40

Сигурен ли си, че не е от телевизора? Много телевизори имат "умни" опции за автоматично скалиране според входящия сигнал, но днешния интелект е малко...

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   18-09-17 17:10

Е вярно ли мислиш, че няма да съм го проверил това [smilie5]. Както написах вързал съм го към пулта и на всеки телевизор се показват черните ленти.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: Han_Solo   
Дата:   18-09-17 18:14

Конкретно за 60D не знам, но погледни има ли настройка на HDMI ... виж дали има настройки за резолюция и какво да изкарва като сигнал

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: MikeDimit   
Дата:   18-09-17 20:27

Не съм спец, ама и HDMI кабела може да прави мизерия.
Ако знаете в къв филм се видяхме по друг повод с кабел AV към RCI...

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   19-09-17 10:09

И през HDMI пробвах и с av out, но няма промяна. Търсих в фенера, но не успях да намеря опция, която да го премахне. Гледах, че някой имат zoom/crop, за да избегнат черните линии, но аз не намерих и все още търся. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: chrisnoch   
Дата:   24-09-17 03:28

То бива да се правят глупости, ама да се излъчва на живо с Канон 60Д си е направо идиотщина! Още по-голяма идиотщина е да се ползва аналоговия изход, а не HDMI.
Обърни внимание, че 60Д НЕ може едновременно да записва видео и да пропуска HD 1080 видео сигнал през HDMI и/или AV портовете. "Магическият фенер" също НЕ може да разшири възможностите на хардуера в тази посока.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: lamerko   
Дата:   24-09-17 03:37

Той не иска да записва, а само да показва :)

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: quazimodo   
Дата:   24-09-17 09:22

Най-съвременният ми Канон беше 40Д, но все пак да си кажа[smilie5] - няма ли да стане чрез Канон Ютилити? След това от компютъра към телевизора с HDMI кабел.


Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   24-09-17 13:20

chrisnoch , четеш между редовете, къде съм написал, че искам да записвам и да излъчвам едновременно ?! Много добре знам какво може 60д-то и какво не. Просто никога не ми се беше налагало да го използвам без да записвам и затова не бях обърнал внимание на черните ленти. [smilie6]. Излъчването се случи с 60D- то на живо, но с много малка черна лента, отгоре и отдолу.
Квазимодо, няма как да кача ютилитото на пулта за живо излъчване [smilie5] . Излъчвахме с 4 камера + канона за общ план, но за жалост пулта нямаше изход за HDMI кабел.
В крайна сметка 60D през HDMI входа също не може да излъчва, това което вижда сензора така, че е безмислено.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: chrisnoch   
Дата:   27-09-17 05:06

Хич не чета между редовете! Просто те предупредих за една малко известна особеност на това тяло - като започнеш да записваш, резолюцията на изхода пада на 480р.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: sakuraki   
Дата:   27-09-17 12:33

Ми тя и без да записвам е толкова [smilie2], от канон просто са направи така изходите си на този клас апарати. Мисля, че чак при 5д марк 4 е clean output. Пък и пултът ни беше стар и няма опции за кроп/зуум и т.н.

Отговори на това съобщение
 Re: Излъчване на живо Canon 60D
Автор: NORMAN-KUK   
Дата:   28-09-17 10:13

Изходите на 60д, са с малка резолюция предвидени са за превю на разни монитори. За тва е така.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »