Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: jorkata99   
Дата:   17-09-17 00:06

Здравейте скъпи съфорумници от скоро използвам мак и бих желал да попитам тук ползващите мак дали има накакъв начин да се копират файлове от мак на хардиск използван от  Win . Понеже нали харда е NTSF и някакси не ме пуска да копирам нещо върху него и трябва да го форматирам, но не искам това да става. Благодаря предварително за отделеново внимание на всички и се надявам да гледате позитивно на нещата.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   17-09-17 00:09

https://www.paragon-software.com/ufsdhome/ntfs-mac/

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: kiten   
Дата:   17-09-17 00:14

зависи от фойловете при мака няма екзе. Щом не те пуска копирай ги на флаш памет, след това на уиндоския компютър, ако правилно съм разбрал питането. Фат и ексфат се четат и от двете системи.



Публикацията е редактирана (17-09-17 00:16)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: lamerko   
Дата:   17-09-17 00:46

Би трябвало директно да имаш достъп до файловете, освен ако не криптиран диска (или конкретни директории).

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: georgioiv   
Дата:   17-09-17 06:37

Принципно само четеш, без да пишеш и триеш, но със софтуера който ти е линкнал hose, гледам че има възможност да работиш пълноценно..

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: e-mil   
Дата:   17-09-17 08:01

Paragon е изпитана програма. Ще ти улесни живота.
За обратното - да четеш маковски дискове на Уин ти трябва MacDrive. Също стара и изпитана програма.
И двете работят фоново. Като ги сложиш ще забравиш за тях.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: Chipsy   
Дата:   17-09-17 14:33

Не ти трябва софтуер, Мак-а си има вградена NTFS поддържка, само трябва да я активираш.
Ако си със Сиера виж този линк
Ако не работи правилно - прочерти коментарите под статията.


Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   18-09-17 12:53

интересно… защо обаче хем са пуснали подръжка на НТФС хем са я зачукали на м… в…. епъл почнаха да правят пълни глупости

интересно ми е сега с новата файлова система какво ще стане… както са я започнали тая лоша серия последните години направо не ми се мисли какви ще ги ядем следващите месеци…

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: lamerko   
Дата:   18-09-17 12:56

Защото може много лесно да околиш NTFS дяла. И да, бях забравил, че трябва да се монтира за запис. Както и да е - като цяло изпитвам ужас от MacOS

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   18-09-17 17:51

може много лесно да околиш NTFS дяла [smilie11]

macOS беше железна до преди… 2-3 версии… аз още съм на пумата, това си беше най-добрата ос за мен, но за съжаление вече нищо не работи… и сега ще се слага напушената сиера [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: lamerko   
Дата:   18-09-17 19:14

Всъщност проблемите, които могат да станат, не са точно на Mac-а, просто поради принципната разлика в структурата. Същите проблеми си ги има и при Линукс, *БСД и т.н.
Драйвера за NTFS дава достъп до цялата файлова система без криптираните области, НО без да дава информация за атрибути и права на достъп. По презумция се приема, че един NTFS дял/диск се използва от Windows система и дори да не е системен, това не значи, че на него не може да има системни файлове или инсталирани приложения. Вие ще виждате всички файлове, включително скрити, системни и защитени, без значени от рестрикции за достъп. Промяната на някой от тях вероятно ще доведе от съответен отказ на услуга или дори срив на майкрософската система. А опит за достъп до криптиран дял може да доведе до цялосто прецакване на диска :)

Като цяло евентуалните проблеми са на потребителско ниво, но поради големия шанс да се случат - просто оставят тази опция само за тези, които знаят какво правят.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   19-09-17 17:15

хубаво де, ама парагон-а тогава какво прави?

от години го ползвам и не съм имал проблеми, но сега като казваш чат пат са ми се получавали копирани файлове да изчезват, в момента докато ги копирам, като опитам отново да ми казва че ги има вече и разни такива… което установих че се оправя като му дам "restore" в disk utiity… и вадиш и слагаш наново - това е външен хард, но мислех че тия неща там се получават заради това че е външен хард през USB който е разцепен на два партишъна

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: didesignbg   
Дата:   19-09-17 21:10

Не ми се мисли сега с новата айНовация - HEIC. Аз лично не разбирам заглавието на новината, какъв проблем да е за РС потребителите, но нейсе ...

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   19-09-17 22:18

пише че Майкрософт са се забавили с поддръжката му… това ми изглежда като нова компресия просто

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: didesignbg   
Дата:   19-09-17 22:56

Не виждам логика МС да поддържат всеки нов формат за компресия на изображения, те напоследък доста се нароиха. Идват епъл и казват това е.[smilie18] жак за слушалки не трябва.
Още повече, че нито един от големите три браузъра не поддържа новият формат, който по някаква случайност се оказва че е силно защитен с патенти. [smilie5]
Погледнете за всеки случай как се изключва преди да ъпдейтнете.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: hose   
Дата:   20-09-17 16:57

http://allupdatehere.com/disable-high-efficiency-image-format-ios-11/


само дето Formats при мен няма… но тествах една снимка и я качих в гугъл драйв - jpeg е



Публикацията е редактирана (20-09-17 17:09)

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: firebird   
Дата:   22-09-17 21:27

Ако дискът е форматиран като Fat32, се чете и се пише и на двете системи.

Отговори на това съобщение
 Re: Въпрос за мак-копиране на файлове върху хард диск
Автор: jorkata99   
Дата:   26-09-17 00:18

Paragon-a помогна напълно, благодаря за съветите на всичко. По принцип, за да работи и на 2-те системи трябва да е форматиран хардиска пот FAT32, но когато има 2TB на харда някакси не ме кефи този вариант, а и FAT32 е ограничена система от към скорост или по скоро на старият ми мак беше така понеже нямаше usb 3.0 и т.н. Та тъй Paragon помогна за нуждата ми.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »