Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Покупка на първи фотоапарат
Автор: gabriel94g   
Дата:   15-09-17 16:38

Здравейте :)
От съвсем скоро проявих интерес към това което за повечето от вас във форума е начин на живот.Реших,че искам да го направя свое хоби.Започнах преди около месец да се "образовам" така да се каже и най-напред сметнах ,че за да разбирам нещо от фотография може би за начало е най-добре да се науча как работи фотоапарата - неговата функционалност и устройство.Гледах и продължавам да гледам различни онлайн уроци относно това и да гледам тук снимки на хора от форума както и да го чета.Честно казано съм доста доста назад с нещата.Започнах да си правя експерименти и да снимам с на приятелката ми фотоапарата,който е Panasonic lumix fz-38(сапунерка май му казват на този тип фотоапарати) за да усетя малко и практиката вместо само суха теория.Така де взех и решение да си купя собствен.Като цяло мисля,че бих се насочил към безогледален поради компактността,но в крайна сметка май няма толкова значение за мен (стига да не е нещо прекалено голямо).
Не мисля,че мога да кажа към какъв тип фотография точно съм се насочил,но смятам че в момента може би ме грабва стрийт фотография.Видеото не ме интересува.Най-важното-бих могъл да отделя около 400 +/- - максимум 500 лв.Мисля си за втора употреба техника.
Съжалявам за дългия пост.Исках да придобиете малко представа за моето положение в момента и да ме посъветвате(който има желание) какво би било добре за мен. [smile]


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: io_bs   
Дата:   15-09-17 17:11

Здравей! Бюджетът не е голям и ще ти стигне за някой DSLR нисък клас (от сорта на D5100, D90) с китов обектив. Което хич няма да е лошо за начало. Успех!

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   15-09-17 17:32

цък

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: stzz   
Дата:   15-09-17 17:41

Олимпус с късия китак е ОК, обаче и подвижен дисплей за стрийт е благинка.

......цък!

............и цък!

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   15-09-17 17:54

След малко ще налазят и "телевизионните техници"[smilie5]. Иначе ЕПЛ-3 е по-добрия вариант от ЕПМ-1, освен ако не се изкушиш силно от оставащата гаранция.


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: gabriel94g   
Дата:   15-09-17 23:02

Благодаря за предложенията.
Да попитам само още нещо.Няма ли добри варианти,за тези пари,с по-голям сензор и нещо от 2011 година и нагоре?

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   15-09-17 23:14

Разбира се, че има. Например - Canon EOS 1200D + EF-S 18-55 IS II .


Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: ZENON   
Дата:   16-09-17 00:46

Издири в базара Сони НЕКС 5Н или 6 с китов и го взимай.

Отговори на това съобщение
 Re: Покупка на първи фотоапарат
Автор: mouzata   
Дата:   16-09-17 02:00

Друг вариант за безогледален:
Olympus E-PM2

+ Panasonic 14-42 II

Тялото е с по-добра матрица от E-PL3 и E-PM1 и дава много приятни цветове в JPEG. Държи се относително добре до 3200 исо. Приятно за позлване апаратче, подходящо за начинаещ. Достатъчно леко и компактно, за да го разнасяш със себе си.

Не съм ползвал точно този китов обектив, но по ревютата го дават като малко по-остър от олимпуския еквивалент. Като за начало ще ти свърши работа. В последствие, ако ти се прииска повече приближение може да се огледаш за Olympus 40-150R. Изпадат от време на време бройки на ниски цени.

Можеш и да експериментираш и с ръчнофокусни обективи с него, но ако това ще ти е приоритет има и по-добри варианти.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »