Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Качване на снимки
Автор: jigsaw   
Дата:   28-08-17 15:59

Бих искал да помоля, разаботчиците на форума да бъдат помолени, да сложат някаква индикация, че след натискане на бурин "КАЧИ" нещо се случва. Тоест, че снимката се ъплоудва и просто да се изчака до съобщението за успешно "качена" снимка.
Преди час качих снимка с крив хоризонт, колега от форума го отбеляза в коментар към снимката, аз изтрих първата снимка, която бях качин и качих същата снимка с коригиран хоризонт. Разбира се, гласовете и коментарите също изчезнаха, което не е драма за мен и не е причината да пусна тази тема, но понеже при натискането на бутона "КАЧИ" няма никаква индикация, че се извършва някакво действие, аз го натиснах още няклолко пъти. В един момент излезе съобщение, че снимката е качена успешно и за мен въпроса приключи. След секунди обаче погледнах в "Моите снимки" и видях, че всъщност снимката се е качила пет пъти, следователно вече си бях изчерпал квотата и това малко ме подразни. Нямам друга снимка за качване и не е проблем дори и изчерпаната квота. Въпроса обаче е принципен и е добре да се сложи индикация в интерфейса, че в момента се извършва някакво действие и просто трябва да се изчака до някакъв момент отбелязан с някакво съобщение.

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: bg2014   
Дата:   28-08-17 19:18

Малко търпение не е излишно.



Публикацията е редактирана (29-08-17 08:02)

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: jigsaw   
Дата:   28-08-17 19:43

Ясно е, че няма да кликам на бутона пет пъти от тук на там и ще чакам съобщението за качена снимка. Ясно е и, че всеки може да се нагоди към някакви особености на някакъв интерфейс. Но това са принципи, които трябва да се залагат в дизайна на програмите/сайтовете. Когато има действие е редно да има индикация за това действие. Отделно, реализацията на това за което говоря отнема точно пет минути javascript, хайде нека са десет с по-интелигентната реализация на скрипта.
Админа ще го прочете и без да му пиша ЛС. Ако пък до следващия път нещата не са се променили, тогава ще му напиша ЛС с молба за промяна.

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: Admin   
Дата:   28-08-17 19:55

Здравейте,

този недостатък ще бъде коригиран.
Той беше заложен и работеше, но се е "счупил" при промени по кодовете.

Поздрави

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: jigsaw   
Дата:   29-08-17 11:50

Здравейте,

Благодаря за вниманието от Ваша страна. Напълно разбирам ситуацията с "промените по кода" на сайта, работя в тази сфера. Успех и хубав ден!

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: HadesPersephone   
Дата:   03-09-17 22:00

Когато си отворя някоя снимка, отида в менюто "Управление на снимка" и натисна "Изтрий снимката", бутонът "Изтрий" в изскочилия таб не работи. Опера 47.0 и Уиндоус 10. От Моите снимки, където се виждат като Thumbnail се трие без проблем.

И другото, за което няколко пъти съм съобщавал, има грешка е EXIF - времето на експозиция, когато е повече от секунда (било то 2, 3, 5 или 90 секунди) го показва като 1 секунда. Интересно е, че това го виждам само в пълната версия на сайта, докато в мобилната показва истинските секунди. Това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: PhotoBo   
Дата:   03-09-17 23:21

Също чести се срещат бленда 2.799999999 или 1.799999999 и други подобни в период, но това не знам до колко зависи от сайта [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: Admin   
Дата:   07-09-17 01:43

HadesPersephone написа:

> Когато си отворя някоя снимка,
> отида в менюто "Управление на
> снимка" и натисна "Изтрий
> снимката", бутонът "Изтрий" в
> изскочилия таб не работи. Опера 47.0
> и Уиндоус 10. От Моите снимки,
> където се виждат като Thumbnail се трие
> без проблем.
>


Изтриването от Управление на снимка, би трябвало вече да работи коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: Admin   
Дата:   07-09-17 02:09

И EXIF-а би трябвало вече при по-големи от 1 стойности да показва коректно.

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: nislon   
Дата:   07-09-17 10:15

Да, при мен е добре вече! Благодаря!

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: HadesPersephone   
Дата:   07-09-17 21:16

Да, всичко е точно сега, благодаря! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: PhotoBo   
Дата:   08-09-17 00:49

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: illuminations   
Дата:   08-09-17 12:57


Може би е добре да обновите и варианта, който е на английски?
При ползване на страницата в "английски вариант", "качване на снимки" препраща към старата "форма" за качване:

на БГ:
https://photo-forum.net/index.php?APP_ACTION=UPLOAD

на ЕН:
https://photo-forum.net/en/index.php?APP_ACTION=USER_UPLOAD_FORM

Отговори на това съобщение
 Re: Качване на снимки
Автор: PhotoBo   
Дата:   20-10-17 03:30

Автор: Admin
Дата: 07-09-17 02:09

И EXIF-а би трябвало вече при по-големи от 1 стойности да показва коректно.



При мен още го има проблема с блендата, в момента виждам снимка с "бленда:
FNumber 2.799999"

Не, че е голям проблем, просто вметвам [smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »