Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 09:52

Търси се много малък dslr-подобен компактен апарат. Трябва да пасва сравнително добре в детска ръчичка, да не тежи, да прилича на ДСЛР и да снима сравнително добре като за турбосапунера (не като Fuji f1000 примерно). желателно е да има визьор. Ако има стабилизатор - чудесно. АК оняма.. еми пак е чудесно. Годината му на производство е без значение, стига да прави добри снимки. Ако пък се сетите за някакво такова съществуващо ДСЛР с обектив - чудесно (Никон Д3200 и подобните му по размер са големи за целта - това като ориентир).

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-08-17 09:57

Канон 100Д[smilie5].

П.П. Може и някой олимпус от 4ХХ серията. Това е най-дребния ДСЛР, който съм държал в ръце.

П.П.П. И както винаги не се говори за бюджет[smilie11] За около 600 лева се купува Олимпус ОМ-Д Е-М10 с малкия китак 14-42. Отговаря на всичките ти изисквания, че и отгоре. Може и на тебе да ти хареса даже.[cool] undefined



Публикацията е редактирана (24-08-17 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: sauron69   
Дата:   24-08-17 09:57

Дслр - canon 100d се сещам за най малък [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: марвес   
Дата:   24-08-17 10:03

Canon 100D? Той е доста издялкан DSLR на размери, но си е способен да снима прилично.

И все пак какъв бюджет... от написаното да разбираме ли, че детето е харесало DSLR-а ти и е ревнало за такъв...

Вземи евтин DSLR от твоята марка с китак, след време като детето поиска "по-хубави" обективи ще имаш стимул да ъпгрейдваш своите.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:05

Чудесно за канона, обаче с 18-55 STM (той е от най-леките обективи, нали?) става към 650гр. Не съм сигурен, че 6г. момиченце ще успее да го държи по-дълго без да го захвърли защото и е тежко и не е удобно. Не ми се иска да откажа детето от снимане още преди да е започнало заради неподходяща техника.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-08-17 10:06

От неговата марка трябва да търси Никон Д40. Той беше най-малкия ДСЛР едно време на пазара, преди да се появи Е-400 на Олимпус.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:08

Да, видя аз с какво снимам, и не харесва вече нейната сапунера :) Ама големи са и моите никони. Иска ми се да има нещо подобно, но да е малко и лекичко за да и пасне в ръката. Бюджета... де да знам. Зависи от размра [smilie18] По-важното е да не се откаже детето без да е опитало и да е положило усилие да се научи на нещо ново. Ако не и допада, ще се продаде. Системата в случая е без значение, ако ще е ДСЛР.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-08-17 10:12

Synthy написа:

> ... Ако не и
> допада, ще се продаде. Системата в
> случая е без значение, ако ще е
> ДСЛР.

Изобщо ама не си прав. Единствените, постоянно вървежни ДСЛР системи са Никон и Канон. Питай някой дето се опитва да продаде ДСЛР на Олимпус докъде е стигнал с продажбата[smilie18][beer].

Ако си в София, драсни едно ЛС и ще похортуваме на живо. Имам нещо превид[shtrak].



Публикацията е редактирана (24-08-17 10:18)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:16

Еми аз съм един такъв купувач [smile] В крайна сметка съм склонен да прежаля парите за тази техника, с риск да си остане вечно моя.
Е-400 изглежда доста подходящ - 380гр, 14-42 е 190гр. Това са 570гр. - колкото е горе-долу шише вода. Мъничко е, както казахте, и по снимките в интернет изглежда доста дребно, освен това се държи с две ръце, значи трябва да и е ОК [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: quazimodo   
Дата:   24-08-17 10:21

При това е с 10 МП ЦЦД матрица на Кодак[smitten][smitten][smitten]

П.П. Обаче ще ти е по-лесно да намериш 410/20.



Публикацията е редактирана (24-08-17 10:24)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:24

Да, от истинските матрици, с дълбочина, живост на цвета и т.н. шукарийки [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   24-08-17 10:37

това дали ще е подходящо [smilie3]


https://photo-forum.net/static/site_thumbs/2017-08/1503560067_sigma_lens_1.jpg


Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:45

Абсолютно подходящо ще е. Ще може да го възседне и да си игаре на космонафт с него [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 10:45

Абсолютно подходящо ще е. Ще може да го възседне и да си играе на космонафт с него [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   24-08-17 10:46

Synthy[smilie24]
Успех иначе в търсенето брат.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: rimohit   
Дата:   24-08-17 10:59

Годините на момиченцето няма да са вечно 6.
Вземи и 100D или някое оли-пана , че те имат тъчове и са удобни за деца

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 11:04

Така е, няма да е все на 6. Ако ще е по-голямо фотото, ще взема D3ххх. По спецификации Канон 100D е съизмерим с Никон Д3200 примерно.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Kalimas   
Дата:   24-08-17 11:10

Най-лек канон ще е 100D + някоя от палачинките 24/2.8 или 40/2.8. Старите 18-55 мисля, че бяха малко по-леки от новия СТМ. Ама не съм пипал и двата от години.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: IDA   
Дата:   24-08-17 11:16

Синти, абсолютно погрешен подход! На тази възраст, каквото и да му купиш на детето, за броени часове ще му се насити и ще го захвърли в ъгъла, както всяка друга играчка. Много по-добър ефект ще има, ако ти самият започнеш да се занимаваш с детето, като му покажеш как се снима с твоята техника и му дадеш да си щракне наколко кадъра с нея в твое присъствие и под твой контрол. Ако всеки ден или поне по няколко пъти седмично отделяш по 15 минути за занимания с детето по фотография, освен че ще го научиш правилно да борави с техниката и да я пази, да търси светлина и композиция, да снима и да се кефи на резултата, ще поддържаш и постоянно интереса му жив. А когато поотрасне малко и задобрее, то само ще поиска да се занимава по-сериозно с фотография. Тогава ще настъпи моментът да му подариш собствена техника.

Всичкото това го казвам от личен опит. С моята дъщеря започнахме заниманията още на 5-годишна възраст. Сега е на 15 и често ме смайва с красиви и въздействащи кадри. Най-хубавата снимка, която някой ми е правил в живота ми, е нейна.


Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 11:23

Ами аз ще се занимавам с нея разбира се, ще и показвам, обяснявам. Дали с моя или нейна техника.. може би си прав, че е още рано за собствена. Ще помисля още малко, ще посъбера мнения и ще реша дали да я хвърлям в дълбокото с Е-400 и компания или ще и показвам с моята.

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: nsirakov   
Дата:   24-08-17 11:24

Съгласен съм с ИДА...

от личен опит с моя син мога да кажа същото...

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: JohnnyV   
Дата:   24-08-17 11:44

Ако мога и аз да се включа - имам един Canon S2 IS.
Старичко е, но добро. 5MPx, 10 х zoom.
Има стабилизация.
Визьора е електронен.

Но - мога просто да ти го подаря. Щом е за дете.
Не е лош апарат. Има ръчни настройки.
Малко прилича на DSLR все пак.

Ако решиш за него - пиши - подарък е.

Поздрави,
Иво



Публикацията е редактирана (24-08-17 11:51)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: illuminations   
Дата:   24-08-17 12:28

погледни "безогледалките", които са със сенсори на ДСЛР - много по-малки и по-леки (включително обективите им)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: boqnkov   
Дата:   24-08-17 12:47

+1 за 100d + 24mm 2.8 + 50mm 1.8 С него ще се запознае с основните понятия и ще види какво са всъщност на практика. В началото съжалих, че го взех, защото ми беше доста неудобен за използване заради размерите си, но му свикнах. За момента не смятам да го сменям.



Публикацията е редактирана (24-08-17 12:50)

Отговори на това съобщение
 Re: dslr like малък фотоапарат
Автор: asahi   
Дата:   24-08-17 18:42

Изчакай новия Зенит.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »