Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на компактен фотоапарат
Автор: papa_bear   
Дата:   20-08-17 18:11

Здравейте,

От сравнително скоро съм баща и сега се опитвам се да избера универсален и компактен фотоапарат за снимки на семейството. Планирам да снимам пейзажи, снимки на по-слаба светлина, жълта светлина от домашни лампи, на бързо двъжещи се деца и видео.
Също така е необходимо и да е по-компактен за да мога да го нося с нас навсякъде. Приятели ме насочиха към следните модели:

Fujifilm XT10
Panasonic DMC-LX100
Sony a6000


Много ми хареса видеото на Panasonic-a, но обектива не се сменя, а би било хубаво(все пак, не задължително), ако някой ден реша, че искам да експериментирам, да мога да сменя обектива.
Четох, че Fuji-то прави добри нощни снимки, но и прави кофти видео.
Бюджетът ми е около 1500 лв за фотоапарат + базов обектив.
Ще съм много благодарен, ако ми помогнете да избера между тези модели или ме насочите към други подобни.

Благодаря предварително.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kgm   
Дата:   20-08-17 18:31

Моят избор при тези условия е LX100.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Pavlov   
Дата:   20-08-17 18:34

За снимки за семейния албум - Fuji XT10. По-голяма матрица от LX100, по-добър JPEG от А6000. Предполагам, че няма да ти се занимава с компютърна обработка.
Е, цените на обективите са доста високи, но ще трябва да го понесеш някак.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: pokpo   
Дата:   20-08-17 23:05

За видеото няма спор - Панасоника.
За бързо движещи се обекти панасоника няма проблем, дори има електронен затвор, който може да снима с много висока скорост.
За снимки на ниско осветление най вероятно резултата от другите две камери тук ще е ппо-добър поради размера на сензора. От значение е и че ако си вземеш една от другите две камери китаците нямат такава светлосила като на панасоника.

За близо 2000 вероятно може да си намериш сони с праймовете на сигма - 19mm,30mm а за семи-телефото -60mm. Добри обективи но ще трябва да ги носиш всичките и да ги сменяш, докато с панасоника си с вграден светлосилен отличен обектив. Фуджи имат отличен китак 18-55mm. Въпреки добрия обектив на фуджи, детайла на сони с обектив сигма трябва да е по-добър.

На панасоника трябва да се спомена минуса - тоневете на кожата са проблематични, понякога с лилави отенъци и това не съм намерил как да се коригира със софтуер.

Ако може да се простиш с видеото - във всички случай Фуджи.
Ако можеш да мъкнеш 3 обектива - във всички случай Сони.
Ако можеш да понесеш тоновете на кожата на Панасоника - Панасоник.

Видео
Панасоник > Сони > Фуджи

Цвят
Фуджи > Сони > Панасоник

Детайл
Сони > Фуджи = Панасоник

Исо
Фуджи > Сони > Панасоник

Компакт
Панасоник > Сони > Фуджи



Публикацията е редактирана (20-08-17 23:13)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   21-08-17 00:41

Като татко на 2 малки деца ти казвам да забравиш за апарат със сменяеми обективи , или трябва да ползваш само един или трябва да си имаш бавачка а ти да си само фотографа и да си ги менкаш. При снимане на деца ти трябва зум обектив понеже те са бързи и докато сменяш обективите момента си е отишъл .
Другото което е важно е компактноста , повярвай деца да гледаш и едновременно да снимаш с компактен апарат е много по лесно отколкото с не толкова компактен, за да се ти свободни ръцете фотоапарата трябва да ти виси на врата тъй че размера и теглото са от значение. Цветовете на LX100 не са чак толкова зле а и лесно се коригират дори на телефон , пращаш ги през wi-fi и ги обработваш по твой вкус на телефона с прекрасната програма Snapseed.
Lx100 в момента е 1200-1300 лв с 5 години гаранция , за останалите пари си купи бърза карта и хубава чантичка и пак ще ти останат пари.
Видеото на панасоника е страхотно и снимките са с отлично качество тъй че това е правилния избор за теб .
Лично аз снимам децата си с Panasonic LX7 който е с доста по малка матрица но резултатите ми харесват , направо се родих с него и преоткрих видеото с този апарат , дори и при слабо осветление е страхотно.



Публикацията е редактирана (21-08-17 00:48)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: papa_bear   
Дата:   22-08-17 14:34

Здравейте,

Благодаря много на всички за бързите отговори.
Мисля да послушам съвета на Crocodile и да се насоча към компактните фотоапарати без сменяеми обективи.

Panasonic DMC-LX100 който обсъдихме за сега ми е фаворит.
Също харесах Canon G7X Mark2, особенно ми хареса подвижният екран.
Отворен съм и за други предложения.

Кой според вас е по-добър?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: TihomirTodorov   
Дата:   22-08-17 14:36

papa_bear[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 14:48

Аз бих избрал G7X Mark II,заради малко по-дългият край на обектива (75 за панасоника срещу 100 при канон).

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Crocodile   
Дата:   22-08-17 15:31

Canon G7X Mark2 е с матрица 1 инч и 20 mp матрица , а по малката матрица и повече мегапиксели означава и повече шум при високо ISO.
Колкото е по голям диапазона на обектива , толкова по страда изображението. По малката матрица означава и по плоска картина и по ниско използваемо Iso.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   22-08-17 15:34

Да, теоретично си прав :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: aceontheriver   
Дата:   22-08-17 16:11

RX100 iV от чужбина нов е тези пари. Много компактен и с много капацитет. 4к видео и цайс оптика. Обектива става както за пейзажи така и за портрети.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Konstantinov   
Дата:   22-08-17 17:44

Освен телефон самсунг галакси ес7 който фокусира бързо и на тъмно и с него снимаме внучето,бих препоръчал сони а6300 с 18-55 или 16-70 ,ама е 1700 само обектива.Пробвах го в сони центъра и фотосинтезис и много ми хареса,може да го купя ама по нататък ако има някаква промоция за новата година.Засега снимам със некс ф3 със 18-55.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kokotoo   
Дата:   22-08-17 18:49

Аз се се спрях на ей това за мен без да пипам китака. Вярно че е орязано а6000, но същия автофокус и матричка и два пъти по-малко и леко, а и екранче за селфи и тъч, пък и 6000 много ръбато и грозно.

www.eglobalcentral.co.uk 840лв. добра цена

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kokotoo   
Дата:   22-08-17 20:21

а5100, че не прие линка

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: papa_bear   
Дата:   23-08-17 17:26

Sony а6300 изглежда много добре, но искам да взема фотоапарат без сменяеми обективи.

Предложеният от @aceontheriver Sony RX100 IV също изглежда много добре, като характеристики наподобява G7X Mark II

Все още мисля, че LX100 би трябвало да прави най-добри нощни снимки.
Не съм сигурен кой е най-практичния и универсален вариант от всички.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: nod_fraction   
Дата:   23-08-17 17:55

Sony RX10 вън ли е от въпроса? С матрицата на RX100 е, има дълъг зум (несменяем обектив), фокусира сравнително бързо. Може би е малко над бюджета ти.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kokotoo   
Дата:   23-08-17 18:36

http://www.imaging-resource.com/cameras/sony/rx100-iii/vs/panasonic/lx10/

и това е може да погледнеш, ама и тука по-добре е някой който ги е пипал да си каже думата

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: lamerko   
Дата:   23-08-17 18:37

LX100 има по-голяма матрица и наистина би следвало да има по-добри резултати в лоши светлинни условия. Само дето формата е малко почти квадратна :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: kgm   
Дата:   23-08-17 19:02

Да допълня lamerko за матрицата.
Има интересен начин за получаеане на различните кадрирания /16/9, 3/2,4/3/.
С минимална загуба на резолюция.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: lucky55   
Дата:   23-08-17 21:35

kgm написа:

> Да допълня lamerko за матрицата.
> Има интересен начин за получаеане
> на различните кадрирания /16/9, 3/2,4/3/.
> С минимална загуба на резолюция.

Това с минималната загуба на резолюция е така, тъй като поначало обективът на LX100 не покрива цялата площ на на м4/3 сензора, а по-малка, затова и го дават 12 мр, а не 16 мп, които сензорът по принцип ги има. Съответно кроп факторът е 2.2 вместо 2.
Да използвам темата и да попитам тези, които имат LX 100. Имате ли някакви преки наблюдения относно така нареченият "dust problem" при този модел? Достатъчно е да се напише в Гугъла, за да се види за какво става въпрос. Питам не заради друго, а защото по едно време и аз го заглеждах този LX100, но като прочетох за този проблем, почнах да се разубеждавам.



Публикацията е редактирана (23-08-17 21:36)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: radomarinov   
Дата:   23-08-17 22:19

@lucky55 и аз четох за това, но на моя не съм виждал. Пише че при някои е фабрично, при други се появява в последствие. Вярно, че си го пазя и не съм го пробвал в екстремни условия, но ми е интересно,ако се наложи къде и за колко ще ми го почистят. По принцип във всеки зуум обектив, освен ако не е уедър пруув, могат да влязат прашинки.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на компактен фотоапарат
Автор: Synthy   
Дата:   24-08-17 06:40

Могат да се опитат да ти го почистят в Роял Електроникс (един от официалните сервизи за лумикс в БГ) [smilie23] Една много сериозна причина, поради която аз бих се спрял на друга марка.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »