Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Избор на обектив
Автор: swy   
Дата:   03-08-17 22:16

Имам питане. Колебая се между SIGMA 70-300mm F4-5.6 DG MACRO и Tamron 70-300 f1:4-5.6 LD DI Maсro. Въпросът ми е ,че тъй като и 2та обектива нямат стабилизация кой от тях държи повече на вибрация.[shtrak] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: chepkata   
Дата:   03-08-17 22:23

По този критерий, няма причина да са различни.

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: swy   
Дата:   03-08-17 22:30

Все пак някакви впечатления от двата обектива ?[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: lamerko   
Дата:   03-08-17 22:32

Тамрона. Сигмата е в две разновидности, като дори коригираната е с доста кусури...

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: quazimodo   
Дата:   03-08-17 23:00

На вибрация трябва да държи задапаратното устройство. Ако не знаеш как се избягват вибрации без стабилизация е все тая кой обектив ще вземеш. Иначе, нека предположим, че lamerko e прав[smilie5] [beer]!


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: dinio84   
Дата:   03-08-17 23:12

Има доста писано и за двата обектива, както и клипчета за тях в youtube. До към 200мм са горе-долу на едно ниво. От там до 300мм и двата "омекват" като Тамрона е по-зле. Не знам с какво снимаш, но по-добре виж нещо на своята марка.


Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: swy   
Дата:   03-08-17 23:16

Tърся нещо дългофокусно и да има АФ до 200лв. с Никон Д5200 снимам.



Публикацията е редактирана (03-08-17 23:17)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: ivjordan   
Дата:   03-08-17 23:27

Nikkor 55-200VR не се ли намира на подобни пари?

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: lamerko   
Дата:   04-08-17 00:42

Обикновенната Сигма (тази от описанието) е супер зле - хроматичните аберации са на непревземаема позиция. Коригирана версия (Sigma 70-300mm F4-5.6 APO DG Macro - с червена лентичка), както споменах вече е доста по-добре в това отношение, но пък съм брал ядове с механиката - уж максимално олекотен обектив, а не може да се пребори със земното претегляне. Наистина ми е трудно да повярвам, че Тамрона може да е по-зле :)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: chepkata   
Дата:   04-08-17 07:54

Nikkor 55-200VR е твърдо за предпочитане. Между 200 и 3оо мм. няма да усетиш разлика, защото другите там са много зле. Зле са и преди това. Никора е чудесен обектив и се вмества в бюджета. Има и стабилизация.

За тези пари, си наясно, че ще има компромис, нали? Нека не е с качеството на картинката! Малко по-къс, но доста по-читав във всяко отношение.



Публикацията е редактирана (04-08-17 07:58)

Отговори на това съобщение
 Re: Избор на обектив
Автор: красис   
Дата:   04-08-17 11:23

Преди време имах Tamrona, разочарован съм от към фокус в сенчести места или малко по слабо осбетление по 3-4 секунди ми търси фокус,разкарах го по най бързия начин. Може да ти скъса нервите оглеждай други.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »