Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: марвес   
Дата:   31-07-17 22:23

Кое е по-доброто тяло откъм бързина и точност на фокуса?
Да кажем, че двете тела ще се ползват с еднакви обективи (примерно Sigma Sport 120-300/2.8)
Питам за не-премиум тела като D5/1DX, по-скоро ме вълнуват D750 и подобните му.
Sony не става.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: victory13   
Дата:   31-07-17 22:27

Наложително ли е да е фф ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: kvakioh   
Дата:   31-07-17 23:59

Никон Д610 и 200-500 Никонския и заспива. Още от това тяло.
Канон може би чак 5д мк3, със 100-400 или Сигма/Тамрон 150-600.
Това за базисни, но покриващи достатъчно тела и комбинации.
Тая Сигма 120-300/2.8 не я знам почти.
Иначе 7Д мк2 и 150-600 си е ултра.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-08-17 00:20

Много зависи какво ще снимаш точно. За определен тип пилци може и 200мм на кропка да са ти идеални, за други цели може и 500мм да са малко... Последно каквото съм виждал като резултати и пробвал за малко ми е харесал никор 200-500 със Д7200 и особено Д750. При тези неща фул фрейма не мисля, че е наложителен. Единствения плюс на фул фрейма от доста време насам е дефокуса и това се ползва основно за портрети. За всичко друго не бих си купил фул фрейм.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: lorddemonic   
Дата:   01-08-17 02:33

За никона питай Pumabg, за канон може би с тази сигма 5дм3 или 7дм2 , що не новото 6dm2?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: colorphoto   
Дата:   01-08-17 02:41

Д-750 е оптимален от гореизброените,можеш да го ползваш и на кроп-режими,което с ФФ-каноните не е възможно,а и динамиката му е най-добра.

Д-7200 обаче не може да става фулфрейм а фулфрейма си е фулфрейм.

Д-610 е ОК,но автофокуса му е по-капризен.



Публикацията е редактирана (01-08-17 02:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: PhotoBo   
Дата:   01-08-17 02:51

Мисля, че и pd може да удари едно рамо на Марио в тая тежка тежка тема [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   01-08-17 06:35

До колкото имам наблюдения D500 има страшно добър фокус (все пак същия сензор като D5). Като цяло телефото обективите са много остри, така че няма да има проблеми с детайла от по-взискателния сензор.
Като съм тествал 200-500/5.6E се е държал много добре. Иначе и Сигма 150-600 Спорт е доста хвалена.

D750 също ще се справя на ниво, pumabg не веднъж го е показвал чрез кадрите си.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: марвес   
Дата:   01-08-17 06:49

В момента съм на Tamron 150-600 VC Canon (първа версия), след 500мм на по-долечен фокус е мекичък, на близък (примерно птичка в почти цял кадър на ФФ) е доста приличен според моя скромен опит.

Canon 6D фокусира добре с този обектив, но нали има лоша слава за останалите аф точки, освен централната..

Пробвах и A7RII + Metabones IV T и тамрона се мъчи на селектирана единична аф точка (фокусира за около секунда-две), ако превключа на няколко скупчени в средата аф точки AF-C се подобрява значително, но нищо общо с Canon 6D.

ФФ може би не ми трябва, но съм свикнал на поносимо ниво на шум при висока светлочувствителност.

Това са ми първи стъпки (основно в момента ме интересуват птичките, кацнали на клон), разучавам все още... с пейзажчетата е по-лесно, нищо не ми бяга.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: philip   
Дата:   01-08-17 08:20

Какво очакваш да чуеш, всеки ще си хвали неговата марка, а иначе във форума има и птичари с Пентакс.

"Това са ми първи стъпки (основно в момента ме интересуват птичките, кацнали на клон), разучавам все още..."

Правилно се ориентираш, наблюдавай ги в паркове, край езера и реки, сутрин, привечер. Ще понаучиш навиците им, какво хапват, как се къпят и ще откриеш, че понякога и 100мм. стигат:) Последното естествено не се отнася за орли, ястреби и пр.

Успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: Simbon4o   
Дата:   01-08-17 08:43

Аз съм пробвал сигма 150-600 евтината и беше прилична на А7р2 и А6300, особено на втория, че е по-бърз. Пробвахме я с МС11 обаче. А за обектива който имаш вземи 80Д, по-добре ще е от 6д2 и т.н. Матрицата е добра, не като на повечето канони и аф е ок.

И понеже гледам се зарибяваш виж това:
видео
Ако ще и 2000мм обектив да вземеш и среден формат кадри няма да се получат без подготовка :). За снимане на птици никога не бих купил фул фрейм. Просто не е нужен, обективите са достатъчно остри хубавите, че да пълнят добре и кропки, кропките са по-евтини и като картинка не отстъпват, а фокусните им точки не са сбичкани в центъра...

А за безогледалките, краят на огледалото е много близо, самоче още е скъп :) А9 е петцифрена сума, но предполагам ще има и кропка със същата технология скоро.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: Kalimas   
Дата:   01-08-17 08:50

Може да се сдобиеш и с това (Полеви определител на птиците). Мен лично много ме радва.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: bg2014   
Дата:   01-08-17 09:21

За мен в този клас апарати Никон 7200 е недостижим за птици.
Освен процесорът (който не е Сони) и много други предимства има.
Просто с този процесор няма пропуснат кадър заради недобър фокус.
Естествено зависи от обектива и ЗАУ, но при еднакви условия 7200 е напред.



Публикацията е редактирана (01-08-17 12:15)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: victory13   
Дата:   01-08-17 10:57

При наличието на този обектив, или 80д, или 7д/2/...
45-точковия афтофикус на Канон /всички кръстосани/ в 80д е съизмерим с 51-точковия на Никон. Вече телата от 7д серия са с големината на д7ххх, докато дхх са приятно по-малки [smilie5] .
80д е с една карта обаче, което не знам какво значение има в избора. Също така не бих ползвал исо над 3200 с него...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: Ivodam   
Дата:   01-08-17 11:17

марвес написа:

> Кое е по-доброто тяло откъм
> бързина и точност на фокуса?
> Да кажем, че двете тела ще се
> ползват с еднакви обективи
> (примерно Sigma Sport 120-300/2.8)
> Питам за не-премиум тела като D5/1DX,
> по-скоро ме вълнуват D750 и
> подобните му.
> Sony не става.


Канон чадо, и по-добре кропка, 80Д е просто идеално за целта. [smilie24]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: stanpaunov   
Дата:   01-08-17 11:56

Автор: Ivodam
Дата: 01-08-17 11:17
Канон чадо, и по-добре кропка, 80Д е просто идеално за целта. [smilie24]

[smilie7]

А с кое точно Канон превъзхожда Никон при снимане на животинки ?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: марвес   
Дата:   01-08-17 20:18

Някой с 80D, желаещ да ъпгрейдне към фул фрейм 6D? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: uri64   
Дата:   01-08-17 21:51

Макар и д610 да ми харесва като съотношение цена/функционалност, не мисля, че е идеалното тяло за спорт и птици...бих заложил на Д500 или Д7500 ако Д5 е "в никакъв случай"...за Канон вселената нямам идея.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: koleto.spasov   
Дата:   01-08-17 23:14





Публикацията е редактирана (02-08-17 00:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: imartin   
Дата:   02-08-17 11:23

По отношение на кроп-фулфрейм трябва да се има предвид, че тъмните обективи (от ф 5.6 нагоре)са с доста по-добър автофокус на фулфрейм, отколкото на кроп. Миналата година снимах с Никон 200-500/5,6 и Д750. По някое време реших да си взема кроп - Д7200, с план да ми е основно тяло за птици. Оказа се, че е много зле афтофокусът като става въпрос за летящи птици на сложен фон. Дотам, че просто не става. Докато при същите условия Д750 се справя добре (снимките в профила ми на летящи ушати сови на тревисто-дървесен фон са с него и 200-500/5,6). Та, ако е кроп, трябва да е с по-светъл обектив. Поне с ф4. Например за Никон - 300/4.

По отношение на Канон - Никон: Имам личен опит при пост обработка на кадри от Канон 5Д М3 и Никон Д800/750. Сензорът на тези Никони е с доста по-добра динамика и по-добро ИСО, което има голямо значение при снимане на птици, защото то често е при лоши светлинни условия.

Според мен не се ограничавай с птици на клон. Ако те увлекат птиците, скоро ще искаш да ги снимаш и в движение, и в полет. Освен това много от малките птици въобще не седят мирно на клон и е предизвикателство да бъдат заснети сносно, макар че са кацнали.
Поздрави и успех!


Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: victory13   
Дата:   02-08-17 12:36

Интересно наблюдение [smilie24]

Фокусния модул в 750 и 7200 не беше ли един и съш [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: dimitar.tzankov   
Дата:   02-08-17 12:43

различни са, 2к срещу 90к пиксела.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: Ivodam   
Дата:   02-08-17 12:50

stanpaunov написа:

> Автор: Ivodam
> Дата: 01-08-17 11:17
> Канон чадо, и по-добре кропка, 80Д е
> просто идеално за целта. [smilie24]
>
> [smilie7]
>
> А с кое точно Канон превъзхожда
> Никон при снимане на животинки ?

Най-вече със суперяките телеобективи. Никон никога няма да имат обектив като Канон 300/2.8 без стабилизация, уникален обектив с челна флуоритна леща, работещ безкомпромисно дори с двоен конвертор.
А какво да кажем за обектив Канон 200-400/4 с вграден конвертор, Никонджии не са сънували дори такова нещо...

Цветовете на Канон са също така по-истински, изобщо картината като визия е по-завладяваща... [smilie3]


[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: colorphoto   
Дата:   02-08-17 14:45

За телебазуките не знам,но цветовете на Канон са по-истински най-вече при тоновете на човешката кожа,за пилци едва ли има сериозна разлика.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon или Nikon за спорт и птици?
Автор: dim4o   
Дата:   02-08-17 19:44

Nikon 300mm 2.8
Наличен е, има го на витрината, отиваш и пробваш дали не става или става.


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »